اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

الکترونیکی کردن پانل کنترل و نمایشگر موتور سیکلت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

الکترونیکی کردن پانل کنترل و نمایشگر موتور سیکلت

با سلام به دوستان
    بعد از مرتب سوختن کلید دستکی چراغ جلو موتور سیکلتم اقدام به گذاشتن رله قدرت ماشین کردم و مشکلم رفع شد و بفکر افتادم تا بجای رله از یک ترانزیستور مثل ماس فت و کنترل اون با یک کلید فشاری شدم ولی بعد فکر کردم تا که تمام قسمتها رو روی یک پانل کنترل و نمایشگر بسازم ولتاژ هم 12 ولت استتاندارد باشه حال اگه بشه با میکرو Avr همه کنترول وپردازش بشه که چه بهتر قسمتهای کنترل شونده عبارتند از چراغ جلو در دو کنتتاکت چراغهای راهنما دو سمت چراغ ترمز بوق ااستارت (در بعضی موتورها) و نمایشگر مربوطه بهمراه نمایش دور سرعت و مسافت اگر دوستان مدار یا لینکی در این خصوص دارند لطف کنند در این تابیک قرار دهند. با تشکر :bye
    فرسوده شدن کمال ساخته شدن است . کوه فرسوده می شود خاک می شود و از خاک زندگی !!!

الکترونیکی کردن پانل کنترل و نمایشگر موتور سیکلت یک روش پیشرفته برای کنترل و نظارت بر عملکرد موتور سیکلت است. با نصب یک سیستم الکترونیکی مانند میکروکنترلر و صفحه نمایش LCD، شما می توانید اطلاعات مهمی را در مورد سرعت، دما، RPM و سایر پارامترهای مهم موتور خود ببینید.

این روش به شما این امکان را می دهد تا به راحتی و به دقت موتور خود را کنترل کنید و از وضعیت آن مطلع شوید. همچنین، با اتصال به یک سیستم GPS، می توانید موقعیت جغرافیایی خود را نیز ببینید و بهبودی در مسیریابی و مسافت طی شده داشته باشید.

به علاوه، الکترونیکی کردن پانل کنترل و نمایشگر موتور سیکلت به شما این امکان را می دهد که از انواع سنسورها برای اندازه گیری داده های مختلف موتور استفاده کنید، از جمله فشار روغن، دمای روغن، فشار توربو، فشار ترمز و ...

به طور کلی، الکترونیکی کردن پانل کنترل و نمایشگر موتور سیکلت باعث بهبود عملکرد، کارایی و امنیت موتور شما می شود و اطلاعات دقیقی در مورد عملکرد آن فراهم می کند.​
    جدیدترین ویرایش توسط آقاپور; ۰۹:۳۳ ۱۴۰۲/۱۲/۲۸.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X