اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل PWM به سطح ولتاژ DC ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل PWM به سطح ولتاژ DC ؟

دوستان من می خواستم ببینم PWM خروجی از یه میکرو رو چه جوری میشه به یه سطح ولتاژ DC مساوی با ولتاژ موثر PWM تبدیل کرد ؟
    آیا با استفاده از یه مدار انتگرال گیر میشه ؟ :question:
    خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
    [hr]

پاسخ : تبدیل PWM به سطح ولتاژ DC ؟

نوشته اصلی توسط امین غفاری
    دوستان من می خواستم ببینم PWM خروجی از یه میکرو رو چه جوری میشه به یه سطح ولتاژ DC مساوی با ولتاژ موثر PWM تبدیل کرد ؟
    آیا با استفاده از یه مدار انتگرال گیر میشه ؟ :question:
    سلام.

با یه مدار فیلتر RC میشه.(خروجی از خازن گرفته میشه)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شاهرخ مستقیمی
      سلام.

با یه مدار فیلتر RC میشه.(خروجی از خازن گرفته میشه)
      مطمئن هستین ؟ ظرفیت خازن بالا پایین بشه تاثیری رو ولتاژ خروجی نمی زاره ؟
      برای اینکه بشه از این PWM برای ساخت یه منبع تغذیه متغییر استفاده کرد چی با این مدار میشه ؟
      خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
      [hr]

دیدگاه

دقیقا باید از یک انتگرال گیر استفاده بکنید. یک طبقه rc و یک طبقه lc. ظرفیت خازن رو با توجه به سرعت تغییرات مورد نیازتون انتخاب بکنید.
        تغییرات کوچیک خازن در برابر دما و شرایط محیلی دیگه اینجا( به دلیل اختلاف t انتگرال گیر با t اسیلاتور pwm) تاثیری تو کار نمیزاره.
        طبقه اول برای تبدیل به dc و طبقه دوم برای گرفتن نویزهای احتمالی از سمت میکرو به مدار انالوگ هستش.
        حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
        به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امین غفاری
          مطمئن هستین ؟ ظرفیت خازن بالا پایین بشه تاثیری رو ولتاژ خروجی نمی زاره ؟
          برای اینکه بشه از این PWM برای ساخت یه منبع تغذیه متغییر استفاده کرد چی با این مدار میشه ؟
          مطمئن بودنش رو که مطمئن هستم! اما منظور شما رو خوب متوجه نشده بودم! شما میخواین ازش جریان بکشین؟ اگه آره، اون موقع این مدار واسه روشن کردن LED هم شاید به درد نخوره!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شاهرخ مستقیمی
            مطمئن بودنش رو که مطمئن هستم! اما منظور شما رو خوب متوجه نشده بودم! شما میخواین ازش جریان بکشین؟ اگه آره، اون موقع این مدار واسه روشن کردن LED هم شاید به درد نخوره!!
            راستیتش من می خوام یه چیزی تو مایه های منبع تغذیه سوئیچینگ درست کنم و عنصر سوئیچ کننده ( igbt یا mosfet با ... ) رو با pwm خروجی میکرو کنترل کنم :redface: به نظرتون میشه :question:
            نوشته اصلی توسط Mahdi_Vaziri
            دقیقا باید از یک انتگرال گیر استفاده بکنید. یک طبقه rc و یک طبقه lc. ظرفیت خازن رو با توجه به سرعت تغییرات مورد نیازتون انتخاب بکنید.
            تغییرات کوچیک خازن در برابر دما و شرایط محیلی دیگه اینجا( به دلیل اختلاف t انتگرال گیر با t اسیلاتور pwm) تاثیری تو کار نمیزاره.
            طبقه اول برای تبدیل به dc و طبقه دوم برای گرفتن نویزهای احتمالی از سمت میکرو به مدار انالوگ هستش.
            میشه مدارش رو بزارین چه جوری این rc و lc رو باید ببندم ؟ موازی ، سری . . .
            با تشکر از دوستان
            [hr]

دیدگاه

و در مورد اینکه میشه یا نه: بله میشه. دقیقا منابعی که بر اساس سبک طراحیشون باید توانایی موازی شدن با هم و تقسیم جریان رو داشته باشن با همین روش کنترل میشن. یا a/d یا pwm.
              به وسیله تزریق جریان به یکی از طبقات فیدبک میشه هم کنترلش کرد هم رگولایسون انالوگ و اصلی رو حفظ کرد.

K.Show

دیدگاه

البته قبلش بگم که هیچوقت تو هیچ سیستمی از pwm میکرو کنترولر برای سوییچ زنی منبع تغذیه استفاده نمیشه. مدارات اصلی منبع تغذیه سوییچینگ به جای خود همیشه هستند. فقط همونطور که گفتم توسط یه پروسسور یک جریان به یکی از طبقات فیدبک اعمال میشه.

K.Show

دیدگاه

و در مورد اینکه میشه یا نه: بله میشه. دقیقا منابعی که بر اساس سبک طراحیشون باید توانایی موازی شدن با هم و تقسیم جریان رو داشته باشن با همین روش کنترل میشن. یا a/d یا pwm.
                  به وسیله تزریق جریان به یکی از طبقات فیدبک میشه هم کنترلش کرد هم رگولایسون انالوگ و اصلی رو حفظ کرد.
                  از این مدار میشه برای توان های بالا هم استفاده کرد ؟
                  البته قبلش بگم که هیچوقت تو هیچ سیستمی از pwm میکرو کنترولر برای سوییچ زنی منبع تغذیه استفاده نمیشه. مدارات اصلی منبع تغذیه سوییچینگ به جای خود همیشه هستند. فقط همونطور که گفتم توسط یه پروسسور یک جریان به یکی از طبقات فیدبک اعمال میشه.
                  از چه چیزی استفاده میشه ؟ من می خوام منبع تغذیه متغیر داشته باشم ؟ یه چیزی مثل منبع تغذیه آزمایشگاهی
                  PWM میکرو برای این کار خوب نیست یا نمی تونه این کار رو انجام بده ؟
                  [hr]

دیدگاه

سلام
                    البته من شنیدم این کار که با PWM منبع تغذیه بسازی کار درستی نیست
                    نمیدونم چرا
                    ولی به این یه نگاه بندازی بد نیست:
                    http://www.hlachini.com/article26.html
                    آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud_m_bf
                      سلام
                      البته من شنیدم این کار که با PWM منبع تغذیه بسازی کار درستی نیست
                      نمیدونم چرا
                      ولی به این یه نگاه بندازی بد نیست:
                      http://www.hlachini.com/article26.html
                      کسی از دوستان چرایی این قضیه رو نمی دونه ؟
                      [hr]

دیدگاه

رزولیشن پایین پروسسور در ساختن PWM> اگر رزولیشن رو بالا ببری فرکانس میاد پایین. حتی اون رزولیشن بالا هم به دلیل گسسته بودن (رقمی بودن) به اندازه یه سیستم انالوگ(پیوسته) دقت نداره
                        سرعت عکیالعمل پایین میکرو پروسسور.
                        قابلیت اطمینان خییییلی پایین میکرو پروسسور.
                        همینا بس نیست؟

اضافه شده در تاریخ :
                        منظورتون رو هم از توان بالا متوجه نشدم. از این مدار جریان بکشی افت پیدا میکنه.(بدلیل وجود R)
                        تقویت جریان بکنید. تا هر چند کیلووات که خواستید جریان بگیرید.

K.Show

دیدگاه

رزولیشن پایین پروسسور در ساختن PWM> اگر رزولیشن رو بالا ببری فرکانس میاد پایین. حتی اون رزولیشن بالا هم به دلیل گسسته بودن (رقمی بودن) به اندازه یه سیستم انالوگ(پیوسته) دقت نداره
                          سرعت عکیالعمل پایین میکرو پروسسور.
                          قابلیت اطمینان خییییلی پایین میکرو پروسسور.
                          همینا بس نیست؟
                          آره منم به همین مشکوک بودم :rolleyes:
                          برای این کار tl494 فکر کنم خوب باشه درسته ؟
                          اگه اشتباه نکنم اینم خروجی PWM داره
                          [hr]

دیدگاه

494 کنترولر خوبیه. ولی شما از هر کنترولری که بخواید میتونید استفاده بکنید. هیچ کنترولری این قابلیتی که شما میخواید رو نداره( کنترل خروجی با تابعی از یک ولتاژ ورودی) این قابلیت رو خودتون باید در شبکه فیدبک تو طراحیتون لحاظ بکنید.
                            تمام کنترولر ها بغیر از شیف فاز ها خروجی PWM دارند. ولی هر کدوم به نحوی تولیدش میکنند که روش تولید PWM تو بعضیاشون متفاوته با هم.

K.Show

دیدگاه

494 کنترولر خوبیه. ولی شما از هر کنترولری که بخواید میتونید استفاده بکنید. هیچ کنترولری این قابلیتی که شما میخواید رو نداره( کنترل خروجی با تابعی از یک ولتاژ ورودی) این قابلیت رو خودتون باید در شبکه فیدبک تو طراحیتون لحاظ بکنید.
                              تمام کنترولر ها بغیر از شیف فاز ها خروجی PWM دارند. ولی هر کدوم به نحوی تولیدش میکنند که روش تولید PWM تو بعضیاشون متفاوته با هم.
                              ممنون حسابی اذیتتون کردم
                              و اما سوال آخر کتاب یا رفرنس خوبی در مورد همین مطلب سراغ دارین که با خوندنش بتونم یه منبع تغذیه آزمایشگاهی خوب بسازم
                              [hr]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X