اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتخاب میکروی مناسب برای ساخت مدیا پلیری م

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتخاب میکروی مناسب برای ساخت مدیا پلیری م

سلام دوستان.
    من میخوام یک چیزی مثل آیپاد کلاسیک بسازم.(چیز جالیه )
    به نظر شما برای ساخت یک مدیا پلیر مانند iPod Classic چه میکرویی بهتره استفاده بشه؟(البته ARM)
    http://images.apple.com/ipodclassic/gallery/images/silver_image2.jpg
    کارکرد ها و ویژگی های این دستگاه (آیپاد کلاسیک) عبارتند از:
    ال سی دی 240 * 320 (مثل همون N96 :biggrin: )
    پخش موزیک و ویدیو
    نمایش تصاویر و عکس ها
    و همچنین اجرای بازی های ساده مثل Quiz و ...
    البته پخش موسیقی مد نظرم نیست.(بیشتر فیلم و تصاویر مد نظرم هست)
    لازم به ذکر هست که نسخه های پیشین این پخش کننده (نسل های 4 و 5 که البته 5 مورد نظر منه چون به این نزدیک تره) از میکروکنترلر های آرم 7 با سرعت 80 تا 90 مگاهرتز استفاده میکردند و سرعت مناسبی در پخش فیلم و ... داشتند.

با این شرایط به نظر شما کدوم میکرو بهتره استفاده بشه؟(البته میخوام یک سری کارکرد بهش اضافه کنم مثل تاچ اسکرین و ...)
    خودم میکرو های Cortex-m3 و M4 رو ترجیح میدم.با این شرایط حتی LPC1768 هم مناسبه! نظر شما چیه؟
    البته یک مشکل با LPC1768 هم دارم و اونم سرعت LCD n96 هستش. البته تونستم به سرعت کاملا مناسبی برای نمایش عکس از حافظه داخلی دسترسی پیدا کنم ولی احساس میکنم تو پخش فیلم کم بیاره
    به خاطر همین این سوال رو مطرح کردم.
    (راستی هدفم بیشتر پخش فیلم هست)
    متاسفانه معمولا مشخصات این دستگاه ها به صورت جزئی اعلام نمیشه وگرنه میشد راحتتر فرکانس و امکانات میکرو رو انتخاب کرد.
    لطفا میکرویی رو که به نظرتون خوبه بگین فقط لطفا پکیجش bga نباشه :cry:

پاسخ : چه میکرویی برای ساخت یک مدیا پلیر مانند آیپ&#

این لینک اطلاعاتی در مورد ipod ها داره از جمله پارت نامبر پردازنده شون , میتونه مفید باشه :rolleyes: :

ipod classic 3g :

http://www.freemyipod.org/wiki/Classic_3G

سایت اصلی :
    http://www.freemyipod.org/

دیدگاه

پاسخ : چه میکرویی برای ساخت یک مدیا پلیر مانند آیپ&#

سلام
      با LPC1768 میتونی کار کنی البته توی پخش فیلم یکم تو سرعت کم میاره ولی فک کنم اگه از LPC1788 استفاده کنی دیگه دغدغه ای نداشته باشی چون میتونی حافظه بهش وصل کنی و درگیر حافظه های سریال مثل مموری SD نشی
      ولی برای نمایش عکس و پخش موزیک حتی AT91SAM7X256 هم خوبه.
      زندگی یعنی امید و حرکت
      کارهایتان را آغاز کنید، توانایی انجام دادنش را بدست خواهید آورد
      سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند در پیام خصوصی جواب داده نمی شود.
      برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.
      به دلیل کار بر روی پایاننامه و دفاع، مدتی نیستم!

دیدگاه

پاسخ : چه میکرویی برای ساخت یک مدیا پلیر مانن

ممنونم از کمکتون.
        راستش رو بخواین من از اولش هم نمیخواستم که از SD استفاده کنم چون نیازی نیست و میشه جاش از یو اس بی استفاده کرد.(برای ریختن محتویات و حتی پدیت فیرم ور. درسته؟)
        اگه بشه از LPC1788 استفاده کرد به نظرم چیز خوبی دربیاد. البته میکرو های بهتری هم هستن که یا BGA هستن یا داخل بازار نیستن
        فقط یک سوال؛ ic nand flash هم مثل فلش میکرو ها محدودیت خواندن و نوشتن داره یا این که نامحدوده؟(اصلا محدودیتی هست یا من اشتباه میکنم؟)

البته یک چیزی خیلی برای من جالبه و اونم اینه که حافظه اصلی آیپاد کلاسیک یک هارد دیسک هستش (البته کوچیک تر از هارد معمولیه و شبیه هارد لپ تاپه )

دیدگاه

پاسخ : انتخاب میکروی مناسب برای ساخت مدیا پلیر

لینک کالبد شکافی iPod
          http://www.ifixit.com/Teardown/iPod+Classic+Teardown/595

دیدگاه

راستی دوستان من متوجه شدم که تو اکثر پخش کننده ها از قطعه ای به نام Multimedia Processor استفاده میشه و رمزگشایی ویدیو رو انجام میده
            به خاطر همین اونا با پردازنده های نسبتا کند میتونن به راحتی عمل پخش فیلم رو انجام بدن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PLASMA
              راستی دوستان من متوجه شدم که تو اکثر پخش کننده ها از قطعه ای به نام Multimedia Processor استفاده میشه و رمزگشایی ویدیو رو انجام میده
              به خاطر همین اونا با پردازنده های نسبتا کند میتونن به راحتی عمل پخش فیلم رو انجام بدن
              بله ی چیزی توی مایه های همین دیکدر فایلهای صوتی که توی فروشگاه هم هست مثل VS1003 انکودر و دکودر فرمت های MP3/WMA/MIDI
              و اینم از ماژولش ماژول ضبط و پخش صدا VS1003
              زندگی یعنی امید و حرکت
              کارهایتان را آغاز کنید، توانایی انجام دادنش را بدست خواهید آورد
              سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند در پیام خصوصی جواب داده نمی شود.
              برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.
              به دلیل کار بر روی پایاننامه و دفاع، مدتی نیستم!

دیدگاه

پاسخ : انتخاب میکروی مناسب برای ساخت مدیا پلیری م

دوستان من موقع بررسی دستگاه های دیگه به یک نتیجه رسیدم
                میکرو هایی که ما استفاده میکنیم از سرعت خوبی برخوردارن ولی مسئله اینه
                که نمیشه یک میکرو همه کارهارو انجام بده و نیاز به قطعات دیگه در کنارش داره
                البته دلیلش میتونه کمبود امکانات هم باشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X