اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

باتری کتابی 9ولتی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

باتری کتابی 9ولتی

دوستان سلام
    یه مداری دارم مصرفش30 میلی آمپره.میخواستم بدونم با یه باتری کتابی معمولی چقدر طول میکشه تا باتری به 6.5ولت برسه؟
    ممنونم

پاسخ : باتری کتابی 9ولتی

نوشته اصلی توسط meysam64
    دوستان سلام
    یه مداری دارم مصرفش30 میلی آمپره.میخواستم بدونم با یه باتری کتابی معمولی چقدر طول میکشه تا باتری به 6.5ولت برسه؟
    ممنونم
    یعنی شما فکر میکنی با مصرف جریان ولتاژ باطری هم آروم آروم کم میشه تا به یعنی شما فکر میکنی با مصرف جریان ولتاژ باتری آروم آروم کم میشه تا به صفر برسه؟
    کم گوی و گزیده گوی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud 578
      یعنی شما فکر میکنی با مصرف جریان ولتاژ باطری هم آروم آروم کم میشه تا به یعنی شما فکر میکنی با مصرف جریان ولتاژ باتری آروم آروم کم میشه تا به صفر برسه؟
      .
      دوست عزیز برداشت بنده اینه اگه میشه یه مقدار توضیح بدید

دیدگاه

نه اصلا اینطور نیست. اون خازنه که ولتاژ دو سرش با انرژی ذخیره شده نسب خطی داره. یه باطری خوب (ایده آل) وقتی هم که خالی بشه ولتاژ نامی خودش رو حفظ میکنه.
        یه تست انجام بده:
        وقتی باطری گوشیت خالی شد با ولتمتر ولتاژشو اندازه بگیر.
        باطری ها تا موقعی که انرژی دارند باید ولتاژ نامی رو تامین کنند و افت ولتاژ اونها کمتر از 20 درصد باشه. وگرنه هیچ دستگاهی بیشتر از چند دقیقه با باطری کار نمی کرد.
        در واقع رفتار باطری شباهت چندانی به خازن نداره.
        اینم منحنی تخلیه یه نمونه باطری:

اینم منحنی تخلیه انواع باطری:

اضافه شده در تاریخ :
        جا داره یک تشکر خشک و خالی هم از ahmadmn بکنم که متاسفانه دوسالی میشه که دیگه اینجا نیست و تمام این مطالب رو من از ایشون یاد گرفتم. امیدوارم هرجا که هست همیشه سلامت و موفق باشه. دست مریزاد
        کم گوی و گزیده گوی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud 578
          نه اصلا اینطور نیست. اون خازنه که ولتاژ دو سرش با انرژی ذخیره شده نسب خطی داره. یه باطری خوب (ایده آل) وقتی هم که خالی بشه ولتاژ نامی خودش رو حفظ میکنه.
          یه تست انجام بده:
          وقتی باطری گوشیت خالی شد با ولتمتر ولتاژشو اندازه بگیر.
          باطری ها تا موقعی که انرژی دارند باید ولتاژ نامی رو تامین کنند و افت ولتاژ اونها کمتر از 20 درصد باشه. وگرنه هیچ دستگاهی بیشتر از چند دقیقه با باطری کار نمی کرد.
          در واقع رفتار باطری شباهت چندانی به خازن نداره.
          بنظر من باطری بشدت شبیه یک خازن با ظرفیت فوق العاده بالاست!
          ♥♥....((الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ))....♥♥

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X