اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده 7seg مالتی پلکس بدون استفاده از میکرو ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده 7seg مالتی پلکس بدون استفاده از میکرو ؟

دوستان من می خواستم بدونم اگه بخوام یه اطلاعاتی رو روی این 7seg مالتی پلکسری نمایش بدم باید چه طوری این کار رو انجام بدم ؟(بدون استفاده از میکرو )
    برای یه مدار ولتمتر می خوام می خوام ولتاژ رو توسط یه ADC بخونم و توسط این نوع 7seg هم نمایش بدم به نظرتون میشه ؟ :mrgreen:
    خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
    [hr]

پاسخ : استفاده 7seg مالتی پلکس بدون استفاده از میکرو ؟

نوشته اصلی توسط امین غفاری
    دوستان من می خواستم بدونم اگه بخوام یه اطلاعاتی رو روی این 7seg مالتی پلکسری نمایش بدم باید چه طوری این کار رو انجام بدم ؟(بدون استفاده از میکرو )
    برای یه مدار ولتمتر می خوام می خوام ولتاژ رو توسط یه ADC بخونم و توسط این نوع 7seg هم نمایش بدم به نظرتون میشه ؟ :mrgreen:
    وای چه کار سختی !
    میشه ولی خوب خیلی سخته مدارهای دیجیتالی زیادی می خواد و بهتره که از میکرو استفاده بشه
    با اینکه از ای سی 7107 استفاده کنی که این خودش نیاز به 7 سگمنت های جدا داره
    خود ای دی سی هم که باید مقدارش تبدیل بشه
    من خودم یه 7107 داشتم با یه 7 سگمنت چهار تایی دیدم باید کلی مدار استفاده کنم بعد پشیمون شدم برنامه ولتمترو با ای وی ار نوشتم اولس نویز داشت بعد یه سری تکنیک های edeeson روش اجرا کردم الان دقیق دقیق داره تو یه منبع تغذیه سوئیچینگ کار می کنه با دقت یک دهم ولت

sigpic

دیدگاه

نوشته اصلی توسط edeeson_nm1
      وای چه کار سختی !
      میشه ولی خوب خیلی سخته مدارهای دیجیتالی زیادی می خواد و بهتره که از میکرو استفاده بشه
      با اینکه از ای سی 7107 استفاده کنی که این خودش نیاز به 7 سگمنت های جدا داره
      خود ای دی سی هم که باید مقدارش تبدیل بشه
      من خودم یه 7107 داشتم با یه 7 سگمنت چهار تایی دیدم باید کلی مدار استفاده کنم بعد پشیمون شدم برنامه ولتمترو با ای وی ار نوشتم اولس نویز داشت بعد یه سری تکنیک های edeeson روش اجرا کردم الان دقیق دقیق داره تو یه منبع تغذیه سوئیچینگ کار می کنه با دقت یک دهم ولت
      کار 7107 چی هستش ؟ چه کاری می کنه ؟
      رزولیشن ADC روی AVR کمه وقتی بازه ولتاژ بالا باشه جواب نمیده مثلا بین 0 تا 315 ولت :sad: جواب میده ها دقت اندازه گیری میاد پایین
      به نظر شما خودم رو الکی به زحمت نندازم برم یه منبع تغذیه آماده بخرم :question: چند روزه شدید زهنم رو دردگیر کرده یه منبع تغذیه ارزون ابتدایی بسازم :angry:
      خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
      [hr]

دیدگاه

رزولیشن ADC روی AVR کمه وقتی بازه ولتاژ بالا باشه جواب نمیده مثلا بین 0 تا 315 ولت :sad: جواب میده ها دقت اندازه گیری میاد پایین
        به نظر شما خودم رو الکی به زحمت نندازم برم یه منبع تغذیه آماده بخرم :question: چند روزه شدید زهنم رو دردگیر کرده یه منبع تغذیه ارزون ابتدایی بسازم :angry:
        رزولوشن تو این بازه فکر کنم نیم ولت باشه که به نظر من خوبه
        icl 7107 یک مبدل آنالوگ به دیجیتاله که اگه بهش 200 میلی ولت بدی روی سون سگمنت ها عدد 1999 رو نشون میده همه ولتمتر قدیمیا از اینها بود
        تحت هیچ شرایطی منبع تغذیه رو نخر - مگر اینکه بخوای من یه دونه برات بسازم چون من منبع تغذیه هایی که می سازم خیلی ارزونتر سبک تر و بهتر از بیرونه کلا سوئیچینگ و یه جوری می سازم که هر کاری کنی نتونی بسوزونیش )))))))) و حیفه لذت ساخت منبع تغذیه رو از دست بدی

sigpic

دیدگاه

سلام
          میتونی از یه پاور کامپیوتر استفاده بکنی.هم ارزون هست هم تقریبا تمامی ولتاژهای لازم رو داره با آمپر مناسب.
          کلی هم فیلم تو یوتیوب از نحوه تغییر کاربریش! هست.
          -من که یکیش رو ساختم و داره عالی کار میکنه!-
          نمايندگي رسمي فروش محصولات ECA در اردبیل

دیدگاه

نوشته اصلی توسط edeeson_nm1
            رزولوشن تو این بازه فکر کنم نیم ولت باشه که به نظر من خوبه
            icl 7107 یک مبدل آنالوگ به دیجیتاله که اگه بهش 200 میلی ولت بدی روی سون سگمنت ها عدد 1999 رو نشون میده همه ولتمتر قدیمیا از اینها بود
            تحت هیچ شرایطی منبع تغذیه رو نخر - مگر اینکه بخوای من یه دونه برات بسازم چون من منبع تغذیه هایی که می سازم خیلی ارزونتر سبک تر و بهتر از بیرونه کلا سوئیچینگ و یه جوری می سازم که هر کاری کنی نتونی بسوزونیش )))))))) و حیفه لذت ساخت منبع تغذیه رو از دست بدی
            شما با میکرو می سازین ؟ دوستان دیگه می گفتن میکرو برای این کار خوب نیست :rolleyes:
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=88321.0
            نوشته اصلی توسط محمد نوری
            سلام
            میتونی از یه پاور کامپیوتر استفاده بکنی.هم ارزون هست هم تقریبا تمامی ولتاژهای لازم رو داره با آمپر مناسب.
            کلی هم فیلم تو یوتیوب از نحوه تغییر کاربریش! هست.
            -من که یکیش رو ساختم و داره عالی کار میکنه!-
            آره ایده جالبیه تو همین سایت هم دوستان زحمت کشیدن و فایل آموزشی این مطلب رو گذاشتن ولی به قول دوستمون لذت ساختش یه چیز دیگه ای هست البته چون این نوع منبع متغییر نیست(خودمون نمی تونیم کم و زیادش کنیم ) زیاد به دلم نمی چسبه :mrgreen:
            [hr]

دیدگاه

اینو فبلا استفاده کردم شاید به درد شما بخوره

دیدگاه

شما با میکرو می سازین ؟ دوستان دیگه می گفتن میکرو برای این کار خوب نیست :rolleyes:
                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=88321.0آره ایده جالبیه تو همین سایت هم دوستان زحمت کشیدن و فایل آموزشی این مطلب رو گذاشتن ولی به قول دوستمون لذت ساختش یه چیز دیگه ای هست البته چون این نوع منبع متغییر نیست(خودمون نمی تونیم کم و زیادش کنیم ) زیاد به دلم نمی چسبه :mrgreen:
                سلام نه من منابع تغذیه رو سوئیچینگ می سازم به روش های معمول ولی انقدر حفاظت رو میبرم بالا که هر کاری کنی نمی تونی اونو بسوزونی
                برای ولتمترش هم از میکرو استفاده می کنم و از روش های حذف نویز استفاده می کنم که باعث میشه دقتش خیلی بره بالا.
                اگه خواستی این کارو کنی من در خدمتم :biggrin:

sigpic

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X