ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    2011/09/20
    بجنورد
    973
    49

استفاده 7seg مالتی پلکس بدون استفاده از میکرو ؟

دوستان من می خواستم بدونم اگه بخوام یه اطلاعاتی رو روی این 7seg مالتی پلکسری نمایش بدم باید چه طوری این کار رو انجام بدم ؟(بدون استفاده از میکرو )
    برای یه مدار ولتمتر می خوام می خوام ولتاژ رو توسط یه ADC بخونم و توسط این نوع 7seg هم نمایش بدم به نظرتون میشه ؟ :mrgreen:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
    [hr]
    2010/04/10
    تهران
    1,686
    670

پاسخ : استفاده 7seg مالتی پلکس بدون استفاده از میکرو ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط امین غفاری
    دوستان من می خواستم بدونم اگه بخوام یه اطلاعاتی رو روی این 7seg مالتی پلکسری نمایش بدم باید چه طوری این کار رو انجام بدم ؟(بدون استفاده از میکرو )
    برای یه مدار ولتمتر می خوام می خوام ولتاژ رو توسط یه ADC بخونم و توسط این نوع 7seg هم نمایش بدم به نظرتون میشه ؟ :mrgreen:
    وای چه کار سختی !
    میشه ولی خوب خیلی سخته مدارهای دیجیتالی زیادی می خواد و بهتره که از میکرو استفاده بشه
    با اینکه از ای سی 7107 استفاده کنی که این خودش نیاز به 7 سگمنت های جدا داره
    خود ای دی سی هم که باید مقدارش تبدیل بشه
    من خودم یه 7107 داشتم با یه 7 سگمنت چهار تایی دیدم باید کلی مدار استفاده کنم بعد پشیمون شدم برنامه ولتمترو با ای وی ار نوشتم اولس نویز داشت بعد یه سری تکنیک های edeeson روش اجرا کردم الان دقیق دقیق داره تو یه منبع تغذیه سوئیچینگ کار می کنه با دقت یک دهم ولت

http://s9.picofile.com/file/8272683050/private_pm.png
    2011/09/20
    بجنورد
    973
    49

نقل قول نوشته اصلی توسط edeeson_nm1
    وای چه کار سختی !
    میشه ولی خوب خیلی سخته مدارهای دیجیتالی زیادی می خواد و بهتره که از میکرو استفاده بشه
    با اینکه از ای سی 7107 استفاده کنی که این خودش نیاز به 7 سگمنت های جدا داره
    خود ای دی سی هم که باید مقدارش تبدیل بشه
    من خودم یه 7107 داشتم با یه 7 سگمنت چهار تایی دیدم باید کلی مدار استفاده کنم بعد پشیمون شدم برنامه ولتمترو با ای وی ار نوشتم اولس نویز داشت بعد یه سری تکنیک های edeeson روش اجرا کردم الان دقیق دقیق داره تو یه منبع تغذیه سوئیچینگ کار می کنه با دقت یک دهم ولت
    کار 7107 چی هستش ؟ چه کاری می کنه ؟
    رزولیشن ADC روی AVR کمه وقتی بازه ولتاژ بالا باشه جواب نمیده مثلا بین 0 تا 315 ولت :sad: جواب میده ها دقت اندازه گیری میاد پایین
    به نظر شما خودم رو الکی به زحمت نندازم برم یه منبع تغذیه آماده بخرم :question: چند روزه شدید زهنم رو دردگیر کرده یه منبع تغذیه ارزون ابتدایی بسازم :angry:

خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
    [hr]
    2010/04/10
    تهران
    1,686
    670

کار 7107 چی هستش ؟ چه کاری می کنه ؟
    رزولیشن ADC روی AVR کمه وقتی بازه ولتاژ بالا باشه جواب نمیده مثلا بین 0 تا 315 ولت :sad: جواب میده ها دقت اندازه گیری میاد پایین
    به نظر شما خودم رو الکی به زحمت نندازم برم یه منبع تغذیه آماده بخرم :question: چند روزه شدید زهنم رو دردگیر کرده یه منبع تغذیه ارزون ابتدایی بسازم :angry:
    رزولوشن تو این بازه فکر کنم نیم ولت باشه که به نظر من خوبه
    icl 7107 یک مبدل آنالوگ به دیجیتاله که اگه بهش 200 میلی ولت بدی روی سون سگمنت ها عدد 1999 رو نشون میده همه ولتمتر قدیمیا از اینها بود
    تحت هیچ شرایطی منبع تغذیه رو نخر - مگر اینکه بخوای من یه دونه برات بسازم چون من منبع تغذیه هایی که می سازم خیلی ارزونتر سبک تر و بهتر از بیرونه کلا سوئیچینگ و یه جوری می سازم که هر کاری کنی نتونی بسوزونیش )))))))) و حیفه لذت ساخت منبع تغذیه رو از دست بدی

2007/07/18
    اردبيل - بازار صفویه - طبقه دوم- سنس الکترونیک
    78
    21

پاسخ : استفاده 7seg مالتي پلکس بدون استفاده از ميکرو ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط امين غفاري
    کار 7107 چي هستش ؟ چه کاري مي کنه ؟
    رزوليشن ADC روي AVR کمه وقتي بازه ولتاژ بالا باشه جواب نميده مثلا بين 0 تا 315 ولت :sad: جواب ميده ها دقت اندازه گيري مياد پايين
    به نظر شما خودم رو الکي به زحمت نندازم برم يه منبع تغذيه آماده بخرم :question: چند روزه شديد زهنم رو دردگير کرده يه منبع تغذيه ارزون ابتدايي بسازم :angry:
    سلام
    ميتوني از يه پاور کامپيوتر استفاده بکني.هم ارزون هست هم تقريبا تمامي ولتاژهاي لازم رو داره با آمپر مناسب.
    کلي هم فيلم تو يوتيوب از نحوه تغيير کاربريش! هست.
    -من که يکيش رو ساختم و داره عالي کار ميکنه!-
    نمايندگي رسمي فروش محصولات ECA در اردبیل
    2011/09/20
    بجنورد
    973
    49

نقل قول نوشته اصلی توسط edeeson_nm1
    رزولوشن تو این بازه فکر کنم نیم ولت باشه که به نظر من خوبه
    icl 7107 یک مبدل آنالوگ به دیجیتاله که اگه بهش 200 میلی ولت بدی روی سون سگمنت ها عدد 1999 رو نشون میده همه ولتمتر قدیمیا از اینها بود
    تحت هیچ شرایطی منبع تغذیه رو نخر - مگر اینکه بخوای من یه دونه برات بسازم چون من منبع تغذیه هایی که می سازم خیلی ارزونتر سبک تر و بهتر از بیرونه کلا سوئیچینگ و یه جوری می سازم که هر کاری کنی نتونی بسوزونیش )))))))) و حیفه لذت ساخت منبع تغذیه رو از دست بدی
    شما با میکرو می سازین ؟ دوستان دیگه می گفتن میکرو برای این کار خوب نیست :rolleyes:
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=88321.0
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد نوري
    سلام
    ميتوني از يه پاور کامپيوتر استفاده بکني.هم ارزون هست هم تقريبا تمامي ولتاژهاي لازم رو داره با آمپر مناسب.
    کلي هم فيلم تو يوتيوب از نحوه تغيير کاربريش! هست.
    -من که يکيش رو ساختم و داره عالي کار ميکنه!-
    آره ایده جالبیه تو همین سایت هم دوستان زحمت کشیدن و فایل آموزشی این مطلب رو گذاشتن ولی به قول دوستمون لذت ساختش یه چیز دیگه ای هست البته چون این نوع منبع متغییر نیست(خودمون نمی تونیم کم و زیادش کنیم ) زیاد به دلم نمی چسبه :mrgreen:

[hr]
    2011/09/26
    خراسان رضوي-مشهد
    759
    28

پاسخ : استفاده 7seg مالتي پلکس بدون استفاده از ميکرو ؟

اينو فبلا استفاده کردم شايد به درد شما بخوره

2010/04/10
    تهران
    1,686
    670

شما با میکرو می سازین ؟ دوستان دیگه می گفتن میکرو برای این کار خوب نیست :rolleyes:
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=88321.0آره ایده جالبیه تو همین سایت هم دوستان زحمت کشیدن و فایل آموزشی این مطلب رو گذاشتن ولی به قول دوستمون لذت ساختش یه چیز دیگه ای هست البته چون این نوع منبع متغییر نیست(خودمون نمی تونیم کم و زیادش کنیم ) زیاد به دلم نمی چسبه :mrgreen:
    سلام نه من منابع تغذیه رو سوئیچینگ می سازم به روش های معمول ولی انقدر حفاظت رو میبرم بالا که هر کاری کنی نمی تونی اونو بسوزونی
    برای ولتمترش هم از میکرو استفاده می کنم و از روش های حذف نویز استفاده می کنم که باعث میشه دقتش خیلی بره بالا.
    اگه خواستی این کارو کنی من در خدمتم :biggrin:

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8