اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برنامه نویسی لینوکس؟!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برنامه نویسی لینوکس؟!

سلام

برای کاری نیاز به برنامه نویسی و آشنایی با لینوکس دارم ، نوشتن یه اپلکیشن برای لینوکس...

سوالاتی که داخل ذهنم هست اینه که اولا کامپایلرش چیه؟ و از کجا میشه دانلودش کرد؟!

ممنون از کمکتون

پاسخ : برنامه نویسی لینوکس؟!

سلام
    اگه قبلا با زبان های ویژوال کار کردین میتونید از mono development استفاده کنید. mono قابلیت کامپایل برنامه های دات نت رو داره
    http://monodevelop.com/download
    فرم ورک های مثل Qt,PyQtو GTK هم توی لینوکس نیاز به معرفی ندارن
    همه این ها تو مخازن رسمی توزیع های لینوکس موجود هستند، از چه توزیعی استفاده می کنید؟
    شما زندگي مي کنيد من بازي ميکنم، زندگي شما را; زندگي بازي خدا و يک عروسکِ گِلي ست

دیدگاه

دوست عزیز من واقعا متوجه منظورتون نیستم که میفرمایید کامپایلرش چیه فکر میکنم با همون دید میکرو کنترولری دارید به قضایا نگاه میکنید! این سوال دقیقا مثل این میمونه که شما بپرسی چه کامپایلر ویندوز چیه!
      من اول به شما پیشنهاد میکنم یک مقدار اطلاعات در مورد گنو/ لینوکس کسب کنید و بعد ازون بهتره مشخص کنید که اصلا هدفتون نوشتن چجور برنامه ای برای کدوم بخش از کدام توزیع گنو/ لینوکس هست؟؟
      با تمام اینها در محیط ترمینال با بش میشه با لینوکس هرکاری انجام داد. برای انجام کارهای گرافیکی و GUI از فریمورکهایی مثل GTK و کیوت استفاده میشه و به پشت برده هر زبان یا کامپایلری هم که نگاه کنید میبینید که اول در لینوکس بوجود آمده (ویژوال استودیو برای ویندوز ساخته شده). پس سی پایتون پرل جاوا c++ و هرچیز دیگه ای که بخوای...(از حرف خودم خنده ام میگیره)!
      حتی همین ویژوال استودیو هم یک پروژه ای به اسم مونو برای کامپایل برنامه هاش در حال اجراست که دوستمون توضیحات لازم رو ارائه دادن.
      ایکاش قبل از ایجاد این تاپیک یک مقداری مطالعه میکردین تا بهتر بشه راهنمایی کرد.
      موفق باشید
      کم گوی و گزیده گوی

دیدگاه

راستش فعلا در حد یه بچه ابتدایی هستم که میخواد با ویندوز کار کنه.

این Qt چی هست؟!

قصدم برنامه نویسی روی امبدد هست. همین برد هاپوکومار فروشگاه
        bealebon یه همچین اسمی داره

اضافه شده در تاریخ :
        نوشته اصلی توسط masoud 578
        دوست عزیز من واقعا متوجه منظورتون نیستم که میفرمایید کامپایلرش چیه فکر میکنم با همون دید میکرو کنترولری دارید به قضایا نگاه میکنید! این سوال دقیقا مثل این میمونه که شما بپرسی چه کامپایلر ویندوز چیه!
        من اول به شما پیشنهاد میکنم یک مقدار اطلاعات در مورد گنو/ لینوکس کسب کنید و بعد ازون بهتره مشخص کنید که اصلا هدفتون نوشتن چجور برنامه ای برای کدوم بخش از کدام توزیع گنو/ لینوکس هست؟؟
        با تمام اینها در محیط ترمینال با بش میشه با لینوکس هرکاری انجام داد. برای انجام کارهای گرافیکی و GUI از فریمورکهایی مثل GTK و کیوت استفاده میشه و به پشت برده هر زبان یا کامپایلری هم که نگاه کنید میبینید که اول در لینوکس بوجود آمده (ویژوال استودیو برای ویندوز ساخته شده). پس سی پایتون پرل جاوا c++ و هرچیز دیگه ای که بخوای...(از حرف خودم خنده ام میگیره)!
        حتی همین ویژوال استودیو هم یک پروژه ای به اسم مونو برای کامپایل برنامه هاش در حال اجراست که دوستمون توضیحات لازم رو ارائه دادن.
        ایکاش قبل از ایجاد این تاپیک یک مقداری مطالعه میکردین تا بهتر بشه راهنمایی کرد.
        موفق باشید
        :-?
        شما درست میفرمائید ، ولی بنده همچین با برنامه نویسی ویندوز بیگانه هم نیستم! .

ولی گفتم که زیاد مفاهیم و اطلاعات لینوکس رو بلد نیستم....سورسی لینکی چیزی دارید که بتونه کمکم کنه.... چون سرچ کردن مطلب درست و درمونی پیدا نکردم ...
        ممنون

دیدگاه

لینوکس رو با مطالعه سورس و ... نمیشه یاد گرفت باید عملی کار کنید و با خط فرمانش (ترمینال) کنار بیاین
          برای شروع معمولا اوبونتو و مینت پیشنهاد میشه پس بهتره یه توزیع رو برای شروع انتخاب کنید
          جامعه کاربری بزرگ و مستندات زیادی در دنیای گنو/لینوکس وجود داره
          ترجمه و تألیف چند تا کتاب فارسی تو سایت Linuxreview.ir موجود هست که برای شروع خوب هستند
          سایت azadrah.net,fedorafans.com,forum.sito.ir,ubuntu.ir و... میتونند برای شروع کمکتون منند
          چون مخازن سیستم عامل های گنو/لینوکس بر روی سرور قرار دارند به یه اینترنت با پدر و مادر نیاز دارید
          اگه به چنین اینترنتی دسترسی ندارید از یه توزیعی استفاده کنید که بیشتر مخازنش روی ایمیج نصبش موجود باشه
          اکثر توزیع های معروف از معماری ARM پشتیبانی می کنند و برای این معماری کامپایل شده اند
          بعضی از توزیع ها هم یه ریمیکس برای بردهای Raspberry Py و Cubieboard منتشر کردند مثل Raspbian,Pidora,Cubian و...
          من با کوبی کار کردم در بارهbeaglebon زیاد اطلاعی ندارم رسپری پای جامعه کاربری بزرگتری داره
          لینوکس روی PC های x86 با بردهای ARM خیلی فرق نداره فقط به خاطر قدرت پردازش کمتر نرم افزار های سبکتری روشون نصب شده
          شما زندگي مي کنيد من بازي ميکنم، زندگي شما را; زندگي بازي خدا و يک عروسکِ گِلي ست

دیدگاه

چون مخازن سیستم عامل های گنو/لینوکس بر روی سرور قرار دارند به یه اینترنت با پدر و مادر نیاز دارید
            منظورتون اینه که برای کار با بعضی از امکانات باید به اینترنت وصل شد؟!

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : برنامه نویسی لینوکس؟!

نوشته اصلی توسط A-Ice Man
              منظورتون اینه که برای کار با بعضی از امکانات باید به اینترنت وصل شد؟!
              بله برای نصب برنامه ها و بروز رسانی
              البته برنامه ها رو میتونید به صورت آفلاین از بسته های باینری و کامپایل کد منبع هم نصب کنید
              سایت درسنامه یه دوره آموزش مقدماتی لینوکس داره برای شروع خوبه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X