ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    2008/02/19
    2,296
    38

برنامه نويسي لينوكس؟!

سلام

براي كاري نياز به برنامه نويسي و آشنايي با لينوكس دارم ، نوشتن يه اپلكيشن براي لينوكس...

سوالاتي كه داخل ذهنم هست اينه كه اولا كامپايلرش چيه؟ و از كجا ميشه دانلودش كرد؟!

ممنون از كمكتون
    2010/09/04
    شهريار/انديشه
    222
    2

پاسخ : برنامه نويسي لينوكس؟!

سلام
    اگه قبلا با زبان هاي ويژوال کار کردين ميتونيد از mono development استفاده کنيد. mono قابليت کامپايل برنامه هاي دات نت رو داره
    http://monodevelop.com/download
    فرم ورک هاي مثل Qt,PyQtو GTK هم توي لينوکس نياز به معرفي ندارن
    همه اين ها تو مخازن رسمي توزيع هاي لينوکس موجود هستند، از چه توزيعي استفاده مي کنيد؟
    شما زندگي مي کنيد من بازي ميکنم، زندگي شما را; زندگي بازي خدا و يک عروسکِ گِلي ست
    2013/08/07
    196
    4

دوست عزیز من واقعا متوجه منظورتون نیستم که میفرمایید کامپایلرش چیه فکر میکنم با همون دید میکرو کنترولری دارید به قضایا نگاه میکنید! این سوال دقیقا مثل این میمونه که شما بپرسی چه کامپایلر ویندوز چیه!
    من اول به شما پیشنهاد میکنم یک مقدار اطلاعات در مورد گنو/ لینوکس کسب کنید و بعد ازون بهتره مشخص کنید که اصلا هدفتون نوشتن چجور برنامه ای برای کدوم بخش از کدام توزیع گنو/ لینوکس هست؟؟
    با تمام اینها در محیط ترمینال با بش میشه با لینوکس هرکاری انجام داد. برای انجام کارهای گرافیکی و GUI از فریمورکهایی مثل GTK و کیوت استفاده میشه و به پشت برده هر زبان یا کامپایلری هم که نگاه کنید میبینید که اول در لینوکس بوجود آمده (ویژوال استودیو برای ویندوز ساخته شده). پس سی پایتون پرل جاوا c++ و هرچیز دیگه ای که بخوای...(از حرف خودم خنده ام میگیره)!
    حتی همین ویژوال استودیو هم یک پروژه ای به اسم مونو برای کامپایل برنامه هاش در حال اجراست که دوستمون توضیحات لازم رو ارائه دادن.
    ایکاش قبل از ایجاد این تاپیک یک مقداری مطالعه میکردین تا بهتر بشه راهنمایی کرد.
    موفق باشید
    کم گوی و گزیده گوی
    2008/02/19
    2,296
    38

راستش فعلا در حد يه بچه ابتدايي هستم كه ميخواد با ويندوز كار كنه.

اين Qt چي هست؟!

قصدم برنامه نويسي روي امبدد هست. همين برد هاپوكومار فروشگاه
    bealebon يه همچين اسمي داره

اضافه شده در تاریخ :
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud 578
    دوست عزيز من واقعا متوجه منظورتون نيستم که ميفرماييد کامپايلرش چيه فکر ميکنم با همون ديد ميکرو کنترولري داريد به قضايا نگاه ميکنيد! اين سوال دقيقا مثل اين ميمونه که شما بپرسي چه کامپايلر ويندوز چيه!
    من اول به شما پيشنهاد ميکنم يک مقدار اطلاعات در مورد گنو/ لينوکس کسب کنيد و بعد ازون بهتره مشخص کنيد که اصلا هدفتون نوشتن چجور برنامه اي براي کدوم بخش از کدام توزيع گنو/ لينوکس هست؟؟
    با تمام اينها در محيط ترمينال با بش ميشه با لينوکس هرکاري انجام داد. براي انجام کارهاي گرافيکي و GUI از فريمورکهايي مثل GTK و کيوت استفاده ميشه و به پشت برده هر زبان يا کامپايلري هم که نگاه کنيد ميبينيد که اول در لينوکس بوجود آمده (ويژوال استوديو براي ويندوز ساخته شده). پس سي پايتون پرل جاوا c++ و هرچيز ديگه اي که بخواي...(از حرف خودم خنده ام ميگيره)!
    حتي همين ويژوال استوديو هم يک پروژه اي به اسم مونو براي کامپايل برنامه هاش در حال اجراست که دوستمون توضيحات لازم رو ارائه دادن.
    ايکاش قبل از ايجاد اين تاپيک يک مقداري مطالعه ميکردين تا بهتر بشه راهنمايي کرد.
    موفق باشيد
    :-?
    شما درست ميفرمائيد ، ولي بنده همچين با برنامه نويسي ويندوز بيگانه هم نيستم! .

ولي گفتم كه زياد مفاهيم و اطلاعات لينوكس رو بلد نيستم....سورسي لينكي چيزي داريد كه بتونه كمكم كنه.... چون سرچ كردن مطلب درست و درموني پيدا نكردم ...
    ممنون
    2010/09/04
    شهريار/انديشه
    222
    2

لينوکس رو با مطالعه سورس و ... نميشه ياد گرفت بايد عملي کار کنيد و با خط فرمانش (ترمينال) کنار بياين
    براي شروع معمولا اوبونتو و مينت پيشنهاد ميشه پس بهتره يه توزيع رو براي شروع انتخاب کنيد
    جامعه کاربري بزرگ و مستندات زيادي در دنياي گنو/لينوکس وجود داره
    ترجمه و تأليف چند تا کتاب فارسي تو سايت Linuxreview.ir موجود هست که براي شروع خوب هستند
    سايت azadrah.net,fedorafans.com,forum.sito.ir,ubuntu.ir و... ميتونند براي شروع کمکتون منند
    چون مخازن سيستم عامل هاي گنو/لينوکس بر روي سرور قرار دارند به يه اينترنت با پدر و مادر نياز داريد
    اگه به چنين اينترنتي دسترسي نداريد از يه توزيعي استفاده کنيد که بيشتر مخازنش روي ايميج نصبش موجود باشه
    اکثر توزيع هاي معروف از معماري ARM پشتيباني مي کنند و براي اين معماري کامپايل شده اند
    بعضي از توزيع ها هم يه ريميکس براي بردهاي Raspberry Py و Cubieboard منتشر کردند مثل Raspbian,Pidora,Cubian و...
    من با کوبي کار کردم در بارهbeaglebon زياد اطلاعي ندارم رسپري پاي جامعه کاربري بزرگتري داره
    لينوکس روي PC هاي x86 با بردهاي ARM خيلي فرق نداره فقط به خاطر قدرت پردازش کمتر نرم افزار هاي سبکتري روشون نصب شده
    شما زندگي مي کنيد من بازي ميکنم، زندگي شما را; زندگي بازي خدا و يک عروسکِ گِلي ست
    2008/02/19
    2,296
    38

چون مخازن سيستم عامل هاي گنو/لينوکس بر روي سرور قرار دارند به يه اينترنت با پدر و مادر نياز داريد
    منظورتون اينه كه براي كار با بعضي از امكانات بايد به اينترنت وصل شد؟!
    2010/09/04
    شهريار/انديشه
    222
    2

پاسخ : پاسخ : برنامه نويسي لينوكس؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط A-Ice Man
    منظورتون اينه كه براي كار با بعضي از امكانات بايد به اينترنت وصل شد؟!
    بله براي نصب برنامه ها و بروز رساني
    البته برنامه ها رو ميتونيد به صورت آفلاين از بسته هاي باينري و کامپايل کد منبع هم نصب کنيد
    سايت درسنامه يه دوره آموزش مقدماتي لينوکس داره براي شروع خوبه
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7