اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل ساده با ال سی دی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل ساده با ال سی دی

سلام خدمت دوستان

من چنتا سوال داشتم

یکی اینکه فرکانس کاریه ال سی دی های گرافیکی چنده؟یعنی میکرو به چه فرکانسی باید کار کنه تا این ال سی دی ها نسون بدن؟
    چون من تو مدارم وقتی فرکانسو بیشتر از یک مگا میذارم ال سی یدم قاطی میکنه.برفکی نشون میده یا اینکه یه نیم صفحش میاد اونیکی نمیاد اونی هم که میاد برفکی و قاطی پاتیه!!! :angry: :angry:

من ال سی دیم رو هم با کدویژن و هم با بسکام راه اندازی کردم که مشکل بالا تو هر دو بود...
    تو پروژم از mmcهم استفاده کردم که مجبورم بخاطر اون از فرکانس 16مگا استفاده کنم حالا چیکار کنم؟؟؟؟؟

واقعا گیج شدم چرا ال سی دیم اینجوری میشه؟
    مدارمو رو برد بورد بستم چیز خاصی نداره....

پاسخ : مشکل ساده با ال سی دی

مشکل شما نویز هست
    اول اینکه از فیلتر های متعدد استفاده کن
    مسیر ها باید تا حد امکان کوچک باشند مخصوصا فاصله ام ام سی با میکرو
    از فیلتر های ال سی در تغذیه و پایه AVREF حتما استفاده کن

sigpic

دیدگاه

مهندس من هنوز mmcرو به پروژم الحاق نکردم.فعلا تو مرحله راه اندازی glcdموندم!!!

اگه مشکل نویز هست پس چرا تو فرکانس یک مگا جواب میده ولی فرکانسهای بالاتر قاطی میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

سلام
        برای اون قسمت از سوال که گفتی نصفه نشون میده، برای منم اوایل این مشکل بود که یه سری از سیم ها رو جابجا زده بودم که وقتی درست کردم صفحه کامل شد. فقط شرمندم یادم نیست کدوم سیم هارو باید عوض کنی.
        این رو محض دادن سر نخ خدمتتون عرض کردم.

موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rayan20
          مهندس من هنوز mmcرو به پروژم الحاق نکردم.فعلا تو مرحله راه اندازی glcdموندم!!!

اگه مشکل نویز هست پس چرا تو فرکانس یک مگا جواب میده ولی فرکانسهای بالاتر قاطی میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟
          یکی از منابع نویز در avr کلاک داخلی سی پی یو می باشد مثلا هنگامی که می خواهیم از مد ADC noise reduction استفاده کنیم در عمل این مد کلاک سی پی یو را قطع می کند و بعد از اینکه کار ADC تمام شد مجددا کلاک وصل می شود . که در عمل هم تاثیرات این نویز داخلی کاملا مشهود است.
          اما در مورد مدار شما اول اینکه باید از فیلتر های متعدد استفاده کنید و بعد مسیر ها را کوتاه تر کنید . برخی اوقات این مشکل در برد بورد ها هم بوجود می آید که باید به جای آن حتما از برد مدار چاپی استفاده شود. و اگر تمام این کارها موثر واقع نشد باید از یک ال سی دی باکیفیت تر استفاده کنید . مثلا خود من یک ال سی دی چینی و یک ال سی دی تایوانی داشتم که این دو ال سی دی تفاوت بسیار زیادی با هم داشتن و هنگام نمایش ال سی دی چینی تاخیر بسیار زیادی داشت.!!!!

sigpic

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rayan20
            سلام خدمت دوستان

من چنتا سوال داشتم

یکی اینکه فرکانس کاریه ال سی دی های گرافیکی چنده؟یعنی میکرو به چه فرکانسی باید کار کنه تا این ال سی دی ها نسون بدن؟
            چون من تو مدارم وقتی فرکانسو بیشتر از یک مگا میذارم ال سی یدم قاطی میکنه.برفکی نشون میده یا اینکه یه نیم صفحش میاد اونیکی نمیاد اونی هم که میاد برفکی و قاطی پاتیه!!! :angry: :angry:

من ال سی دیم رو هم با کدویژن و هم با بسکام راه اندازی کردم که مشکل بالا تو هر دو بود...
            تو پروژم از mmcهم استفاده کردم که مجبورم بخاطر اون از فرکانس 16مگا استفاده کنم حالا چیکار کنم؟؟؟؟؟

واقعا گیج شدم چرا ال سی دیم اینجوری میشه؟
            مدارمو رو برد بورد بستم چیز خاصی نداره....
            سلام دوست عزیز
            مشکل شما اینه که LCD به سرعت میکرو نمیرسه
            میکرو دیتا ها را پشت سر هم ارسال میکنه ولی LCD تو کف دیتا اولی مونده
            اگه به زبان C برنامه مینویسی از چندتا دستور پشت سر هم nop در جاهایی که میکرو به LCD ارسال داره بنویس :

کد:
            asm "nop"
            ویا با تاخیر در حد میکرو ثانیه
            کد:
            _delay_us(5)
            انشاء الله حل میشه

موفق باشید
            امام علي (عليه السلام) : الزکات العلم نشرهُ/ زکات علم نشر آن است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X