اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد منبع تغذیه 0-50 ولت 0- 5 امپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد منبع تغذیه 0-50 ولت 0- 5 امپر

سلام به همه بچه های زحمت کش سایت
    ببخشید یکم طولانی میشه اما همه مشکلاتا میگم شاید مربوط به یه چیز باشه و بیشتر میتونید کمکم کنید نزدیک 130 تومن خرجم شد با ترانسش حالا کار نمیکنه درست

من یه کیت منبع تغذیه 0 - 50 ولت 5 امپر خریدم از یه شرکت و خودشون داشتن از این کیت استفاده میکردن و کار میکرد ترانسفورماتور طبق گفته خودشون 40 ولت 5 امپر هم دادم پیچیدن
    بعد از مونتاژ کیت بنا به دلایلی مثل پشتیبانی فنی نکردن باهاشون بحثم شد
    کیت من به کار افتاد اما چندتا مشکل داره هر کاری کردم نتونستم برطرف کنم
    مقاومتها و زنر ها چک و تعویض شد همینطور ترانزیستورها یکیش عوض شد

اول از همه که ولتاژ از 28 ولت شروع میشه و تا 54 تنظیم میشه یعنی کمتر از 28 نداره ولوم 5k که مال اینکاره را چک کردم هر دو طرفش از 0 تا 4.7 کار میکرد نمیدونم بازم میتونه خراب باشه البته اون 5k که مال corriente هست یطرفش ایراد داره عوض نکردم شاید به اونم ربط داره نمیدونم

مورد بعدی اینکه ولتاژ ثابت نمیموند و کم کم شروع میکنه به بالا یا پایین رفتن در حد 5-6 ولت و بعد از چند ساعت شروع به پریدن به ولتاژهای بالا پایین میکرد در حد تیم ملی

یه قسمت داره واسه کنترل جریان و ولتاژ واسه نسوختن مدار که یه led داره تا از برق درش میارم دوباره وصل میکنم مدار کار نمیکنه یبار باید دگمه ریسیت را بزنم تا راه بیوفته نباید اینجوری باشه

ولتاژ جلوی همه زنرها درسته به جز z13 که ولتاژ عبوریش 5.5 هست

توی راهنماشون نوشته بودن اگه از ترانزیستور bd238 جای 242 استفاده کردین باید 180 درجه بچرخه که منم همینکارا کردم

نقشه مدار هم میزارم واستون اگه درست بشه و کار کنه خیلی بدرد بخوره
    تورو خدا یکی کمک کنه بدجور بهش احتیاج دارم

ممنون از همگی

پاسخ : کمک در مورد منبع تغذیه 0-50 ولت 0- 5 امپر

شما یه بار به جای پتانسیومتر5 kاز یه 10kاستفاده کن ببین چی می شه ,ولتازت می یاد پایین یا نه؟؟
    به جای اینکه جای کسی را بگیرید سعی کنید جای واقعیه خود را بیابید

TABRIZ

دیدگاه

مرسی جواب دادید اما این فقط مشکل بازه ولتاژ را میتونه حل کنه اما ثابت نبودن و بقیه مشکلات چی میشه
      از اساتید کسی نظری نداره که احتمالا میتونه از کدام قطعه باشه
      ممنون

دیدگاه

شما میتونید ترانسو بچسبید البته اگه همون هم سالم باشه و مشکلی نداشته باشهو خودتون دست به کار بشید و یه مدار خوب پیدا کنید ببندید براش

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X