اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

الکترونیک چیست؟توروخدا جواب بدین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

الکترونیک چیست؟توروخدا جواب بدین

سلام دوستان میدونم سوالم کلیه ولی تو انجمن از هر کی پرسیدم یک چیزی میگه واین شد که گیج شدم
    هدف من از انتخاب رشته الکترونیک این نبود که که کسب در آمد کنم من الکترونیک انتخاب کردم تا تمام مدارات الکترونیکی رو با نحوه کارشون آشنا بشم اینها رو یاد میگیرم؟
    یاد میگیرم سی پی یو ،مدار های کامپیوتر وموبایل وتلویزیون و....هرچیز الکترونیکی چگونه کار میکنه ؟
    خواهش میکنم درباره این که در الکترونیک چه چیز یاذ میگرم یه توضیح بدین بگید کلاً چی یاد میگیریم؟
    سينا اکبري مدير سايت www.weandyou.ir
    طالب علم و شيفته ي الکترونيکم(ديونه الکترونيکم)

پاسخ : الکترونیک چیست؟

نوشته اصلی توسط سینا اکبری
    سلام دوستان میدونم سوالم کلیه ولی تو انجمن از هر کی پرسیدم یک چیزی میگه واین شد که گیج شدم
    هدف من از انتخاب رشته الکترونیک این نبود که که کسب در آمد کنم من الکترونیک انتخاب کردم تا تمام مدارات الکترونیکی رو با نحوه کارشون آشنا بشم اینها رو یاد میگیرم؟
    یاد میگیرم سی پی یو ،مدار های کامپیوتر وموبایل وتلویزیون و....هرچیز الکترونیکی چگونه کار میکنه ؟
    خواهش میکنم درباره این که در الکترونیک چه چیز یاذ میگرم یه توضیح بدین بگید کلاً چی یاد میگیریم؟
    کلا الکترونیک علم عبور الکترون است .
    و شما با هر مدار الکترونیکی ممکن است سروکار داشته باشید.
    اما درسهایی که در مدرسه و دانشگاه خواهید خواند پایه و بیس و مطالب ساده و مقدماتی است. و برای پیشرفت باید از منابعی چون اینترنت بهره جست.
    الکترونیک زیر شاخه های فراوانی دارد و تمام کشور های پیشرفته در این علم سرمایه گذاری عجیبی می کنند.
    امروزه الکترونیک در پزشکی ، کنترل صنایع ، لوازم مورد نیاز از جمله مبایل و رایانه کاربرد دارد و من نیز در حال کار روی دوچرخه الکترونیکی و اتوموبیل الکترونیکی هستم و ادرس این موضوع نیز در امضای من وجود دارد.

sigpic

دیدگاه

پاسخ : الکترونیک چیست؟توروخدا جواب بدین

مدارهای الکترونیکی برای ایفا کردن وظایف مختلفی استفاده میآ‌شوند. کاربردهای اصلی مدارهای الکترونیکی عبارتند از:

۱) کنترل و پردازش دادهآ‌ها

۲) تبدیل و توزیع توان الکتریکی

۳) اجرای عملیات خاص

هر ردیف این کاربردها با ایجاد و آشکارسازی میدان الکترومغناطیسی و جریان الکتریکی سرو کار دارند. گرچه از انرژی الکتریکی در سالآ‌های انتهایی قرن ۱۹ برای انتقال پیام به وسیله تلگراف و تلفن استفاده میآ‌شد اما بیشتر پیشرفتآ‌های مربوط به علم الکترونیک پس از ساخت رادیو شکل گرفت. در یک نگاه ساده، یک سیستم الکترونیکی را میآ‌توان به سه بخش تقسیم کرد:

ورودی: حسگرهای الکترونیکی و مکانیکی (یا مبدلآ‌های انرژی). این تجهیزات سیگنالآ‌ها یا اطلاعات را از محیط خارج دریافت کرده و سپس آنها را به جریان، ولتاژ یا سیگنالآ‌های دیجیتال تبدیل میآ‌کنند.
      پردازشگر سیگنال: این مدارها در واقع وظیفه اداره کردن، تفسیر کردن و تبدیل سیگنالآ‌های ورودی برای استفاده آنها در کاربرد مناسب را بر عهده دارند. معمولاً در این بخش پردازش سیگنالآ‌های مرکب بر عهده پردازشگر سیگنالآ‌های دیجیتال است.
      خروجی: فعال کنندهآ‌ها یا دیگر تجهیزات (مانند مبدلآ‌های انرژی) که سیگنالآ‌های ولتاژ یا جریان را به صورت خروجی مناسب در خواهند آورد (برای مثال با ایفای یک وظیفه فیزیکی مانند چرخاندن یک موتور).

برای مثال یک تلویزیون دارای هر سه بخش بالا است. ورودی تلویزیون سیگنالآ‌های پراکنده شده را دریافت کرده (به وسیله یک آنتن یا کابل) و آنها را به ولتاژ و جریان مناسب برای کار دیگر تجهیزات تبدیل میآ‌کند. پردازشگر سیگنال پس از دریافت دادهآ‌ها از ورودی اطلاعات مورد نیاز مانند میزان روشنایی، رنگ و صدا را از آن استخراج میآ‌کند. در نهایت قسمت خروجی این اطلاعات را دویاره به صورت فیزیکی در خواهد آورد این کار به وسیله یک لامپ اشعه کاتدیک و یک بلندگوی آهنربایی انجام خواهد شد.

دیدگاه

پاسخ : الکترونیک چیست؟توروخدا جواب بدین

ما یه استاد داشتیم ، یه حرف قشنگی میزد

میگفت مهندس تو دانشگاه همه چیز رو یاد نمیگیره ، یاد میگیره که چطور همه چیز رو بفهمه و سر در بیاره

شما هم اگه به امید خدا بیای توی این رشته ، نباید انتظار داشته باشی همه ی چیزایی که مدنظرته رو تو دانشگاه بهت درس بدن

توی دانشگاه شما بیس مطالب رو یاد میگیری و اگه خوب تلاش کنی ، یاد میگیری گه چطور مثل یه مهندس فکر کنی ، بعدش دیگه با خودته که چقدر در زمینه ایی که دوست داری تحقیق کنی و یاد بگیری

موفق باشی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X