اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

labview و پورت های PC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

labview و پورت های PC

با سلام
    لطفاً اگر اطلاعاتی یا مثال هایی در مورد ارتباط با محیط خارج با استفاده از labview و با استفاده از پورت های معمولی کامپیوتر دارید در سایت قرار دهید.
    با تشکر

labview و پورت های PC

برای کار با پورت سریال در ورژن شش چندین مثال در Help برنامه هست وخیلی راحت جواب می دهد. اما من نتوانستم با پورت موازی ارتباط برقرار کنم/

دیدگاه

پاسخ : labview و پورت های PC

نوشته اصلی توسط HoseinSDT
      برای کار با پورت سریال در ورژن شش چندین مثال در Help برنامه هست وخیلی راحت جواب می دهد. اما من نتوانستم با پورت موازی ارتباط برقرار کنم/
      سلام دوست عزیز
      ببخشید در ورژن های بالا هم با پورتها کار کرده اید, من نتونستم در ورژن 7 با پورت سریال ارتباط برقرار کنم.

دیدگاه

سلام دوستان،
        در Labview بوسیله دستورات inport و outport میتوان روی همه ورودی و خروجی ها نوشت وخواند. مثلا برای نوشتن روی پورت موازی باید از آدرس 378 و برای خواندن از آدرس 37A هگز استفاده کرد. فقط باید این موضوع رو مد نظر داشته باشین که اگه توی Xp کار میکنین این ویندوز دسترسی کاربر به پورتها رو محدود میکنه. اگه تا حالا موفق نشدید دلیلش همینه. طبق تجربه من تا ویندوز me جواب میده و از اون به بعد ویندوز اجازه نمیده. اما ناراحت نباشین هیچ زمان راه برای ایرانی بسته نیست. اگه خواسته باشین براتون یک dll میزارم که اجازه دسترسی رو توی xp و 2000 میده

دیدگاه

سلام منم از این نرم افزاروپورت سریال جواب گرفتم و یک پروژه کنترل دور و مانیتورینگ کامل با میکرو avrرا بستم و تحویل دادم واقعا عالی بود فقط چندنکته هست :
          1.حلقه ای را بسازید که درآن فقط دیتا از پورت سریال خوانده شود به تعداد 1 بار تکرار شود.
          2.حلقه ای رابسازید که درآن دیتا به پورت سریال ارسال شود و به تعداد 12 بار تکرار شود.
          3.کلیه دیتاها را باید به string تبدیل کنید ودرطرف دیگر عکس این عمل را انجام دهید.
          4.درپایان حتما از کلید استپ استفاده کنید تا نرم افزار پورت سریال را آزادکند(از close port)
          برای ارسال دیتا باید کلیه string ها باهم باندل شوند.
          من با ورژن 8.2.1جواب گرفتم و الانم بزنم به تخته6 ماه پروژه آخ نگفته.
          :bye

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X