اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دماسنج با lm35

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دماسنج با lm35

باسلام خدمت دوستان عزیز
    میخوام
    lm35
    که** دماهای منفی رو نشون بده** با
    code vision
    بنویسم
    که توضیحش رو نمیدونم چرا
    read adc
    در عددی ضرب میشه
    میگن تو کاتالوگش گفته به ازای هر 1 درجه افزایش دما خروجی سنسور 10 میلی ولت تغییر داره خوب این یعنی چه کجای کاتالوگ یه چنین چیزی گفته؟
    لینک کاتالوگ:
    http://www.alldatasheet.com/datasheet-pdf/pdf/8866/NSC/LM35.html]
    بعد برای دمای منفی من تو کاتالوگ دیدم که میشه با افزودن یک مقاوت در خروجی سنسور دماهای منفی رانیز نشان داد اما اکثر سایت ها امدند با زبان بیسیک وافزودن دودیود و یک مقاومت این را انجام داده اند

اگر یه راهنمایی کامل کنید ممنون میشم با تشکر

پاسخ : دماسنج با lm35

با سلام

به بخش 36 ام از آموزش های استاد کی نژاد مراجعه کنید:

http://knowledgeplus.ir/electronics/AVR.aspx?lang=Fa

دیدگاه

اقا یعنی کسی نیست این تناسب فرمول دما رو به من یاد بده
      نوشته اصلی توسط imannejaty
      باسلام خدمت دوستان عزیز
      میخوام
      lm35
      code vision
      بنویسم
      که توضیحش رو نمیدونم چرا
      read adc
      در عددی ضرب میشه
      میگن تو کاتالوگش گفته به ازای هر 1 درجه افزایش دما خروجی سنسور 10 میلی ولت تغییر داره خوب این یعنی چه کجای کاتالوگ یه چنین چیزی گفته؟
      لینک کاتالوگ:
      بعد برای دمای منفی من تو کاتالوگ دیدم که میشه با افزودن یک مقاوت در خروجی سنسور دماهای منفی رانیز نشان داد اما اکثر سایت ها امدند با زبان بیسیک وافزودن دودیود و یک مقاومت این را انجام داده اند

دیدگاه

اقا یعنی کسی نیست این تناسب فرمول دما رو به من یاد بده
        اول باید ضرب در 5000 بشه و بعد حاصل تقسیم بر 1023

sigpic

دیدگاه

با سلام دوست عزیز متوجه منظورتان نشدم 5000 از کجا امد میشه دقیق توضیح بدید من خیلی مشکل دارم
          نوشته اصلی توسط نا صر
          اول باید ضرب در 5000 بشه و بعد حاصل تقسیم بر 1023

دیدگاه

باسلام
            شما چرا اکثر پروژه هایتان با بیسیک است با کد ویژن نیست من میخواهم دماسنجی با
            lm35
            code vision
            بنویسم
            که توضیح میخوام
            read adc
            رو چرا در عددی ضرب میکنید هم بگید
            لینک کاتالوگ:
            ومن به بیسیک کار ندارم و با code vision کار میکنم
            ایمیل بنده:iman.khuzan@yahoo.com
            سلام آقا ایمان سوالتان را یکمی بد مطرح کردید برای همین هم هست که بچه ها دیگه جواب ندادند ( اینو می زاریم رو حساب تازه وارد بودن توی این سایت)
            اما در مورد LM35 همان طوری که گفتی به ازای هردرجه افزایش دما 10mv افزایش ولتاژ داریم وگفتی کجا گفته اینجا گفته :nice:( به شکل زیر نگاه کن)

خب حالا چطور با این اطلاعات می تونیم دما را با میکرو اندازه بگیریم، باید از مبدل آنالوگ به دیجیتال استفاده کنیم اگر میکروی شما از خانواده AVR است این مبدل از نوع 10 بیتی است در این خانواده یعنی ولتاژ از 0 تا 5 ولت را به 1024 قسمت تقسیم می کند(از 0 تا 1023) حالا با یک تناسب می توانید بدست بیارید که 10mv معادل چند واحد است
            5v مساوی 1023 پس 10mv مساوی چند؟
            معجزه اين است که هرچه داشته هايت را بيشتر با ديگران سهيم شوي،داراتر مي شوي (لئونارد نيموي)
            اگر مغزانسان،چنان ساده مي بود که ما از آن سر در مي آورديم،هنوز چنان احمق بوديم که هيچ از آن سر در نمي آورديم!
            آموزش Modelsim

دیدگاه

10mv*1023)/5)
              از تناسب بالا
              2.046 میشه یعنی به ازای هر 2.046 واحد یک درجه سلسیوس دما افزایش پیدا میکنه
              یعنی به ازای
              این 2.046 مقدار واحدهایی که در دستور read_ adc قرار میگره (یعنی مبدل میکرو ولتاژ(انالوگ) رو به تعداد واحدهایی تقسیم میکنه و در دستور read adc میریزه)
              پس اگر بر فرض مثال مقدار واحدهاread _adc) 51.15) باشه: تناسب میبندیم یعنی هر یک درجه سلسیوس 2.046 واحد read_ adc افزایش پیدا میکنه حال به ازای 51.15 (مقدار read_ adc ) چند درجه سلسیوس تغییر میکنه؟(2.046 )/(51.15*1)
              که میشه 25 درجه سلسیوس در نتیجه مقدار read_ adc در برنامه نویسی را برر2.046 تقسیم مینماییم
              یا به عبارتی read_adc را در (488.) ضرب میکنیم

نوشته اصلی توسط skiboy
              سلام آقا ایمان سوالتان را یکمی بد مطرح کردید برای همین هم هست که بچه ها دیگه جواب ندادند ( اینو می زاریم رو حساب تازه وارد بودن توی این سایت)
              اما در مورد LM35 همان طوری که گفتی به ازای هردرجه افزایش دما 10mv افزایش ولتاژ داریم وگفتی کجا گفته اینجا گفته :nice:( به شکل زیر نگاه کن)

خب حالا چطور با این اطلاعات می تونیم دما را با میکرو اندازه بگیریم، باید از مبدل آنالوگ به دیجیتال استفاده کنیم اگر میکروی شما از خانواده AVR است این مبدل از نوع 10 بیتی است در این خانواده یعنی ولتاژ از 0 تا 5 ولت را به 1024 قسمت تقسیم می کند(از 0 تا 1023) حالا با یک تناسب می توانید بدست بیارید که 10mv معادل چند واحد است
              5v مساوی 1023 پس 10mv مساوی چند؟

دیدگاه

دوستان عزیز اگر میشه منو درباره اندازه گیری دمای منفی هم راهنمایی کنید خیلی ممنون میشم
                برای دمای منفی من تو کاتالوگ دیدم که میشه با افزودن یک مقاومت در خروجی سنسور دماهای منفی رانیز نشان داد اما اکثر سایت ها امدند با زبان بیسیک وافزودن دودیود و یک مقاومت این را انجام داده اند
                ومن بیسیک بلد نیستم و با code vision کار میکنم
                میخواستم بدونم برنامه میکرو برای دماهای منفی با دماهای مثبت فرق میکنه(باید تغییری تو برنامه ای که برای دماهای معمولی نوشتیم بدیم)
                خلاصه قضیه چیه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X