اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روشن کردم لامپها ماشن با برق شهر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روشن کردم لامپها ماشن با برق شهر

سلام دوستان
    مخواستم بدونم برا روشن کردن لامپها استفاده شده در چراغ ماشن که فقط با باطر روشن مشن بوسله ترانس چ کار باد کرد
    من چند لامپ12 ولت دارم که با باطر روشن مشن ول با ترانس روشن نمشن
    ضمنا هچ نمونه ا از ان لامپا با مصرف برق معمول نتونستم گر بارم برا همن از لامپها چراغ ماشن مجبورم اتسفاده کنم

پاسخ : روشن کردم لامپها ماشن با برق شهر

باید با ترانس روشن بشه oo:
    ولی اگه نمیشه از یه منبع تغذیه با خروجی DC استفاده کن (خروجی ترانس AC هست و شاید به این خاطر روشن نمیشن) و اگه لامپها پلاریته دارن، با رعایت پلاریته وصل کن.
    یه امکان دیگه هم هست و اون اینکه لامپها خیلی وات بالا هستن و وقتی به ترانس وصل میکنی، ولتاژ اون افت میکنه و روشن نمیشن.
    خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AHMADRG
      سلام دوستان
      مخواستم بدونم برا روشن کردن لامپها استفاده شده در چراغ ماشن که فقط با باطر روشن مشن بوسله ترانس چ کار باد کرد
      ضمنا هچ نمونه ا از ان لامپا با مصرف برق معمول نتونستم گر بارم برا همن از لامپها چراغ ماشن مجبورم اتسفاده کنم
      سلام
      توان ترانس و لامپ ها رو بگو چقدره؟
      لامپ هات چه مدلی اند؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamed8419215
        باد با ترانس روشن بشه oo:
        ول اگه نمشه از ه منبع تغذه با خروج DC استفاده کن (خروج ترانس AC هست و شاد به ان خاطر روشن نمشن) و اگه لامپها پلارته دارن، با رعات پلارته وصل کن.
        ه امکان دگه هم هست و اون انکه لامپها خل وات بالا هستن و وقت به ترانس وصل مکن، ولتاژ اون افت مکنه و روشن نمشن.
        منبع تغذیه من از نوع منبعهاییه که در تعمیرگاههای موبایل استفاده میشه
        چه منبع رو وقتی رو 3 ولت تا 30 ولت میزارم فرقی نمیکنه و به اصطلاح منبع اتصال کامل میشه انگار دو سر مثبت و منفی رو به هم وصل کردم و لامپی در کار نست
        نوشته اصلی توسط ehsanbagheri
        سلام
        توان ترانس و لامپ ها رو بگو چقدره؟
        لامپ هات چه مدلی اند؟
        لامپها که 12 ولت 55-60 وات هستن
        منبع هم
        110V-220V 50/60MHZ
        0-30V 0-3A

همین لامپا با باطریهای 3.5 ولت موبایل روشن میشن!!!!

دیدگاه

باسلام
          1-لامپ های رشته ای باهرولتاژی(ولتاژباطری یامتناوب)روشن میشود
          2-ترانس یامنبع تغذیه شماجریان لازم رابرای لامپهانمیداندتعمین کندلذا لامپ روشن نمیشود وولتاژدراین حالت افت میکند
          3-برای استفاده ازولتاژبرق شهر 220 ولت رابرولتاژ لامپ تقسیم کنید تعدادلامپ بدست میایداین لامپهابایدباهم سری شوند
          18.33=220/12 تعدادلامپها 19 عددبایدباشد228=12×19 ولتاژبرق شهرمعمولااین حدودهاست
          4-خطر،،حطر،،هنگام کاربا ولتاژ220 ولت برق شهربایدمواظب برق گرفتگی باشیم
          محمدرضامکوندی
          WWW.MMCVANDY.BLOGFA.COM
          MMCVANDY@YAHOO.COM

دیدگاه

یعنی اینطور که شما میگید نمیشه از یک لامپ با منبع یا ترانس استفاده کرد و حتما باید 19 لامپ رو به صورت سری از برق شهر تغذیه و استفاده کنم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AHMADRG
              عن انطور که شما مگد نمشه از ک لامپ با منبع ا ترانس استفاده کرد و حتما باد 19 لامپ رو به صورت سر از برق شهر تغذه کنم؟
              شما باید یه منبع تغذیه مناسب داشته باشید یعنی لامپ شما 12 ولت 60 وات هست که حدود 12/60 آمپر (5A) میکشه
              منبع شما باید بتونه این جریان رو تامین کنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AHMADRG
                عن انطور که شما مگد نمشه از ک لامپ با منبع ا ترانس استفاده کرد و حتما باد 19 لامپ رو به صورت سر از برق شهر تغذه کنم؟
                باعرض پوزش من متوجه نوشته های شمانشدم
                محمدرضامکوندی
                WWW.MMCVANDY.BLOGFA.COM
                MMCVANDY@YAHOO.COM

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : روشن کردم لامپها ماشن با برق شهر

نوشته اصلی توسط AHMADRG
                  یعنی اینطور که شما میگید نمیشه از یک لامپ با منبع یا ترانس استفاده کرد و حتما باید 19 لامپ رو به صورت سری از برق شهر تغذیه و استفاده کنم؟
                  باسلام
                  شنامیتوانی ازترانس استفاده کنیدبایدترانس توان لازم راداشته باشدکه بتواند لامپ راروشن کندباهرترانس 12 ولتی نمیتوانی لامپ راروشن کنیداگرلامپ شما 60 وات است بایدحداقل جریان خروجی ترانس 5 آمپرباشد(دوست عزیزی فرمودند)
                  محمدرضامکوندی
                  WWW.MMCVANDY.BLOGFA.COM
                  MMCVANDY@YAHOO.COM

دیدگاه

منبع تغذیه من از نوع منبعهاییه که در تعمیرگاههای موبایل استفاده میشه
                    اگه منبع تغذیه تون پیچ تنظیم جریان داره، اون رو بذار روی حداکثر :nerd:
                    خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X