اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی sd کارت با command

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی sd کارت با command

سلام
    بعد از یک مقدار مطالعه در مورد sd کارت ها متوجه شدم که این کارت ها فقط با پروتکل spi کار نمی کنند
    بلکه حالتی وجود داره که می شه با فرستادن command باهاش ارتباط برقرار کرد و مزیتی که داره اینه که سرعت تبادل اطلاعات به 4 برابر می رسه
    چون با چهار پایه به صورت موازی اطلاعات رد و بدل می شه

و تا به حال توی تایپیک های ایرانی ندیدم کسی این کار رو انجام داده باشه
    در ضمن میکروی lpc2368 این قابلیت رو روش اعمال کردن منظورم همون command هستش و وقتی از این قابلیت بخواین استفاده کنین کلاکی که بهتون می ده 20 مگاهرتزه یعنی اگه بخواین اطلاعات رو از روی کارت بخونین 10 مگابایت بر ثانیه می شه

حالا با این اوضاع من فکر می کنم دوستانی که بلدن اطلاعات بدن مخصوصا کتابخانه برای هر میکرویی که باشه
    اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
    پیامبر اکرم(ص):زکات علم نشر آن است.
    در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

پاسخ : راه اندازی sd کارت با command

با سلام

احتمالا این فرمی که مورد نظرتون هست، اصطلاحا مد نیتیو هست و در میکروکنترلرهایی که به صورت سخت افزاری دارای درایور SD/MMC هستند قابل اجراست مثل همین مدلی که خودتون اشاره کردین و یا LPC1788.

و البته مطمئن باشید که تو تاپیک های ایرانی هم بحث شده.
    در مورد کتابخونه اگه با FlashFS کیل کار کردید این مد رو هم پشتیانی میکنه توضیحات کامل داخل هلپ کیل موجود هست.

دیدگاه

و یه موردی هم من اضافه کنم ، اونم اینکه کلا حافظه هایی از این دست با فرمان کار می کنند ، چون خودشون پردازشگر داخلی دارند و ارتباطی به پروتکل spi یا mmc نداره
      هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

اسمش SDIO هست. بگردید یه چیزایی پیدا میشه.
        در مورد سرعت هم، کلاً سرعت تبادل اطلاعات با کارت های حافظه اونقدرها زیاد نیست. مثلاً با کلاک 18MHz و مد SPI ممکنه تصور کنید که میشه 2MB/s اطلاعات رد و بدل کرد، اما عملاً اینطور نیست (هم خودم، هم دوستان دیگه، و هم توی اینترنت بر و بچز گفتن). من نهایتاً 700-800kB/s گرفتم.
        در مود 4 بیتی هم سرعت 4 برابر نیست. در مورد مثالی که زدید، با کلاک 20MHz و SDIO چهار بیتی، نهایتاً بتونید 3-3.5MB/s اطلاعات رد و بدل کنید.
        میکروهای ARM جدید از این مد پشتیبانی می کنند. STM32 ها اکثرشون دارند.
        بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojtaba_led
          با سلام

احتمالا این فرمی که مورد نظرتون هست، اصطلاحا مد نیتیو هست و در میکروکنترلرهایی که به صورت سخت افزاری دارای درایور SD/MMC هستند قابل اجراست مثل همین مدلی که خودتون اشاره کردین و یا LPC1788.

و البته مطمئن باشید که تو تاپیک های ایرانی هم بحث شده.
          در مورد کتابخونه اگه با FlashFS کیل کار کردید این مد رو هم پشتیانی میکنه توضیحات کامل داخل هلپ کیل موجود هست.
          به نظرم لزومی نداره که حتما این مد رو سخت افزار میکرو داشته باشه
          و می تونیم روی پایه های دیگه میکرو هم اجرا کرد
          در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد رستمی
            اسمش SDIO هست. بگردید یه چیزایی پیدا میشه.
            در مورد سرعت هم، کلاً سرعت تبادل اطلاعات با کارت های حافظه اونقدرها زیاد نیست. مثلاً با کلاک 18MHz و مد SPI ممکنه تصور کنید که میشه 2MB/s اطلاعات رد و بدل کرد، اما عملاً اینطور نیست (هم خودم، هم دوستان دیگه، و هم توی اینترنت بر و بچز گفتن). من نهایتاً 700-800kB/s گرفتم.
            در مود 4 بیتی هم سرعت 4 برابر نیست. در مورد مثالی که زدید، با کلاک 20MHz و SDIO چهار بیتی، نهایتاً بتونید 3-3.5MB/s اطلاعات رد و بدل کنید.
            میکروهای ARM جدید از این مد پشتیبانی می کنند. STM32 ها اکثرشون دارند.
            سلام
            خیلی ممنون
            در مورد سرعت حق با شماست چون من فکر می کردم که با دادن چند تا کامند می تونیم فقط اطلاعات رو از یک قسمتی به بعد بخونیم
            و برای قطع شدن این عمل باید کامند های دیگه ای فرستاده بشه

ولی باز هم با این سرعت هایی که شما گفتین کارهای خیلی عالی ای میشه کرد باز هم نسبت به مد spi سرعت تقریبا 4 برابر شده

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X