اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای sim908

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای sim908

سلام چند روز پیش یک sim908 از فروشگاه خریدم و براش برد زدم و مونتاژش کردم اما زمانی که تغذیه بهش وصل میکنم خودش روشن میشه بدون اینکه pwrkey به زمین وصل کنم ! و netlight هم 64ms on/ 800ms off هست پایه vdd_ext هم 2.8 ولت داره اما پایه sim_vdd ولتاژش صفره !!!! احتمال داره ماژول سوخته باشه ؟
    لطفا کمک :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:
    SADRAS

پاسخ : کمک برای sim908

نوشته اصلی توسط ramin1st
    سلام چند روز پیش یک sim908 از فروشگاه خریدم و براش برد زدم و مونتاژش کردم اما زمانی که تغذیه بهش وصل میکنم خودش روشن میشه بدون اینکه pwrkey به زمین وصل کنم ! و netlight هم 64ms on/ 800ms off هست پایه vdd_ext هم 2.8 ولت داره اما پایه sim_vdd ولتاژش صفره !!!! احتمال داره ماژول سوخته باشه ؟
    لطفا کمک :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:
    سلام
    خب یکم بیشتر توضیح بده ببینیم چی شده
    ولتاژت چقده؟!
    شماتیک مدارتو چطور کشیدی؟!
    بردت مشکلی نداره؟!
    ولتاژ پایه PWRKY رو بگیر ببین چنده؟!!
    درایور شبکه و nRF24L01
    کاتالوگ محصولات
    کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
    شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
    فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

ممنون که جواب میدین pwrkey صفر ولته ! تغذیه هم از 3.3 ولت پاور کامپیوتر استفاده کردم
      اینم pcb

http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=536a6dae3fecfbd2c7b766bd3d359367
      SADRAS

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : کمک برای sim908

نوشته اصلی توسط ramin1st
        ممنون که جواب میدین pwrkey صفر ولته ! تغذیه هم از 3.3 ولت پاور کامپیوتر استفاده کردم
        اینم pcb

http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=536a6dae3fecfbd2c7b766bd3d359367
        ببین PWRKY به صورت داخلی Pullup هست و نباید 0 باشه ، وقتی ماژول روشن میشه 1 میشه
        تغذیت بهتره 4 ولت باشه چون وقتی جریان میکشه مقداری افت میکنه و 3.3 براش کمه ( یعنی 3.3 اگه کمتر از 3.1 بشه ماژول خاموش میشه )
        PCB که گرفنی Net ها رو پاک کردی معلوم نیست چی به چییه وله به نظرم مشکل داره
        مثلا زمین کنار Vbat به جایی وصل نیست ( توی این برد تام زمین ها باید به هم وصل باشن )
        برای PWRKY آمدی هم ترازیستور گذاشتی هم کلید؟!! ( شماتیک نیست درست معلوم نمیشه )
        اینو ببین :

طراحی درست و اصولی خیلی مهمه
        درایور شبکه و nRF24L01
        کاتالوگ محصولات

دیدگاه

الان وقتی سیم کارت می زارم ماژول روشن میشه و شبکه رو هم پیدا میکنه تازه زنگ هم میخوره ! :eek: :eek: :eek: اما با at command مشکل دارم روشن که میشه فقط IIII lمیده !
          اساتید لطفا رسیدگی از فروشگاه همین جا خریدم
          SADRAS

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ramin1st
            الان وقتی سیم کارت می زارم ماژول روشن میشه و شبکه رو هم پیدا میکنه تازه زنگ هم میخوره ! :eek: :eek: :eek: اما با at command مشکل دارم روشن که میشه فقط IIII lمیده !
            خب خوبه تا اینجا یعنی همه چی سالمه
            ببین برای Hyper Terminal که میخوای AT Command بدی چطوری وصلش کردی؟!
            با چی وصل کردی به PC ماژول رو؟!
            مدار واسطشو بذار ببینم
            درایور شبکه و nRF24L01
            کاتالوگ محصولات

دیدگاه

پاسخ : کمک برا sim908

ممنون که پیگیری میکنین قبلا sim900 راه انداختم اما اینقدر اذیت نکرد برای سریال هم از FT استفاده کردم
              SADRAS

دیدگاه

عکس مدار داخلی SIM908

درایور شبکه و nRF24L01
                کاتالوگ محصولات

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ramin1st
                  سلام من هم همین مشکلو دارم.البته فقط قسمتی که IIII توی هایپر ترمینال هست را من دارم. :angry: :angry: :angry:
                  مشکل چی هست؟
                  [glow=red,2,300]بياييد با كمك هم الكترونيك را گسترش دهيم[/glow]
                  [glow=yellow,2,300]AVR & ARM[/glow]
                  [glow=green,2,300]عشق است و برنامه نويسي [/glow]

دیدگاه

با سلام

شاید خیلی دیر باشه ولی امیدوارم گفته هام به درد بخوره چون الان تاپیک رو دیدم.

دوستان من با ماژول sim900 بیشتر کار کردم اما خب نحوه برقراری ارتباطشون فکر نکنم فرقی داشته باش.

وقتی می خواین ماژول رو برای بار اول به سیستم متصل کنید و از طریق ارسال ATcommand با اون ارتباط برقرار کنید باید بدونید که قبل از هر چیز باود باید تنظیم بشه.
                    خب باود چطور تنظیم میشه: با ارسال یک کاراکتر A برای ماژول و از این پس ماژول با باودریت شما هماهنگ شده.
                    بعد از طی این مرحله و ارسال یک AT و دریافت OK مهر تایید باوود هم زده میشه.

از این مرحله به بعد هستش که وقتی ماژول زنگ می خوره یا پیامی دریافت می کنه می تونه با باود مناسب اطلاعات رو برای شما بفرسته و مشاهده کنید.
                    در غیر این صورت و عدم تنظیم به شخصه نتونستم دیتایی رو مشاهده کنم.
                    این تجربه هرچند کوتاه بنده بود که امیدوارم مفید باشه.

موفق باشید
                    چرا ناراحتی پاتریک!
                    + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
                    - از دیدنش ناراحت شدی؟
                    + نه
                    پس چی ناراحتت کرده
                    + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
                    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
                    تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
                    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
                    محصولات

دیدگاه

سلام
                      :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
                      اقا کسی به جواب نریبده برای موضوع اصلی مطح شده؟
                      ( سلام چند روز پیش یک sim908 از فروشگاه خریدم و براش برد زدم و مونتاژش کردم اما زمانی که تغذیه بهش وصل میکنم خودش روشن میشه بدون اینکه pwrkey به زمین وصل کنم ! و netlight هم 64ms on/ 800ms off هست پایه vdd_ext هم 2.8 ولت داره اما پایه sim_vdd ولتاژش صفره !!!! )
                      سریییییییع بگید تا دوروز دیگه باید پروژه رو تحویل بدم!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X