اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار کاسکود

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار کاسکود

سلام تو تلوزیون های قدیمی قطعه ای بنام کاسکود وجود داره ( فک کنم همون مداره کاسکود توشه) کسی اطلاعاتی دربارش داره؟؟
    مداری برای راه اندازیش دارین؟؟
    قندیل!
    تندیس قطره هاییست
    که تسلیم جاذبه زمین نشدند
    تسلیم رنج های زمین نشو....!

پاسخ : مدار کاسکود

با سلام
    اگر کاسکید باشد از تعدادی دیود و خازن استفاده شده برای چند برابر کردن ولتاژ ، کاربرد آن هم اینستکه در تلویزیون های قدیمی (لامپ تصویری) از خروجی ترانس تقویت قدرت افقی (های ولتاژ) به این مدار وارد و از آن پی از یکسو شدن به آکوداک (پستانک) به گوشه لامپ تصویر متصل میگردد "برای تامین روشنایی لامپ تصویر" که در تلویزیونهای رنگی پارس20 اینچ حدود 25 کیلو ولت است. مدار راه اندازی آنهم دوستان در پروژه "ساخت شوکر "چند نوع مدار ارائه کرده اند من هم یک مدار گذاشته ام به آن تاپیک مراجعه نمایید.

دیدگاه

ممنون از توجه تون اما خودم یه مدار راه انداز بهش وصل کردم اما ترانزیستور ها ترکید oo:
      قندیل!
      تندیس قطره هاییست
      که تسلیم جاذبه زمین نشدند
      تسلیم رنج های زمین نشو....!

دیدگاه

با سلام
        باید دید آیا مدار کاسکید شما سالم است ، آیا خازنها یا دیود ها اتصال کوتاه نشده اند ؟ از چه ترانزیستورهایی استفاده کرده اید؟ آیا جریان و ولتاژ قابل تحمل آنها با مدار کاسکید هماهنگی دارد؟ و در انتها ترانس مورد استفاده است آیا سیم پیچ آنها درست پیچیده شده ، جهت سیم پیچها مراعات شده ، بین لایه ها خوب عایق کاری شده ؟ بهتراست ابتدا از یک مدار آماده تلویزیون به همراه کاسکید آن استفاده نمایید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X