اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترل از راه دور برای میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کنترل از راه دور برای میکرو

دوستان من یه باکس دارم که شامل سه تا کلید (دوتا برای افزایش و کاهش دقیقه و دیگری برای شروع تایمر) و یک سون سگمنت هست (که زمان باقی مونده رو نشون میده) دارم.
    یه کنترل از راه دور میخوام که دقیقا همین قطعات روش باشن تا بشه از راه دور تایمر رو ست کرد و از طرفی هرچیزی روی 7سگمنت اصلی نمایش داده میشه روی سون سگمنت کنترل هم نمایش داده بشه.
    چه طور میشه این کارو انجام داد؟آ‌ لازم به ذکره که نمیخوام کنترل حتما روبروی باکس اصلی قرار بگیره تا کار کنه
    من خودم با hmr و hmt کار کردم اما بسیار گرون هست.
    دوستان لطفا پیشنهاداتتون رو بگید.
    ممنون

پاسخ : کنترل از راه دور برای میکرو

میتونی از این ماژل ها که داخل ریموت کنترل های کد فیکس و کد لرن هست استفاده کنی و یه گیرنده و یه فرستنده در هر طرف بزاری .اینا ارزونترن
    روزی که درک کردیم همه چیز به خدا تعلق دارد . آن روز .روز طلوع دانش است

دیدگاه

باید با همین ماژولهای کدفیکس یه پروتکل واسه باکست و کنترلت ایجاد کنی
      زیباترین لبخند لبخند خداست

دیدگاه

ممنون دوستان
        دوتا سوال
        در این ماژول هایی که شما میگین آیا لازم ریموت دقیقا روبروی باکس باشه؟
        و اگر میشه یه کم بیشتر در این مورد توضیح بدید.
        ممنون

دیدگاه

سلام
          چون شما میخوای اطلاعات روی سون سگمنت ها علاوه بر خود دستگاه روی ریموت هم نمایش داده بشه .باید از یه میکرو روی مدار ریموت استفاده کنی که همزمان با ارسال کد دستور . کد های اطلاعات رو هم بگیره و روی سون سگمنت ها نشون بده

دیدگاه

ممنون از شما
            آیا منظور شما از انی ماژول ها همین هاست ؟
            ماژول گیرنده ASK DX-RF 315 , ماژول فرستنده ASK DX-RF 315

میشه یه راهنمایی بکنید در مورد استفاده از این ها ؟ چه طوری میشه متصلشون کرد به میکرو و اطلاعاتشون رو خوند و یا اطلاعات ارسال کرد؟

دیدگاه

بله همین ها هست
              کار کردن با این ماژل ها خیلی راحت هست چون اینها فقط فرستنده هستن و نیازی به کار پیچیده نیست .میتونی پین های RXD TXD رو به ترتیب به فرستنده و گیرنده وصل کنی و در طرف ریموت هم همینطور و به عنوان یه ارتباط سریال ازش استفاده کنی .فقط باید یادت باشه همیشه باید داده ردوبدل بشه و یا در زمانی که چیزی ارسال نمیشه باید یه داده ای برای جلوگیری از ایجاد نویز و یا به عبارتی دریوری روی گیرنده ها. بفرستی

دیدگاه

ممنون از دوستان
                من ماژول فرستنده و گیرنده ASK 315 خریدم میشه حواهش کنم کمکم کنید در اتصلات و شماتیک مدار؟
                ممنون

دیدگاه

سلام
                  کجاش مشکل داری ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X