اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

Schottky Barrier Rectifiers چیه؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

Schottky Barrier Rectifiers چیه؟؟؟

سلام دوستان
    Schottky Barrier Rectifiers چیه؟؟؟ (ترایاک،ماسفت،...)

اینم دیتاشیتش: https://www.google.com/url?sa=t&rct=...59930103,d.ZGU

دیروز وقتی خواستم سیستممو روشن کنم یه صدایی از پاور اومد و منفجر شد! oo:
    پاورو آوردم بیرون و درشو باز کردم دو تا از ترانزیستوراش ترکیده بود.
    اینم عکسش :

البته اینم دوتای سالم اون طرفی:

خوب حالا به نظرتون چیکارش میشه کرد؟
    راستی اصلا اون بزرگه که منفجر شده چیه؟ ترانزیستوره؟ یا دوتا دیوده که کاتد مشترک به هم وصل کردن؟؟؟
    ینی تعویضشون کنم درست میشه یا مشکل از جایی دیگس؟ (چون قبلا هم یه مدار شارژ باتری داشتم حدودا همینجوری شده بود تعویض کردم درست شد!)

پاسخ : Schottky Barrier Rectifiers چیه؟؟؟

دیود شاتکی دوتایی در یک پک برای مدارات سوئیچینگ خیلی کاربرد داره
    بله فقط باقی قطعات مثل ترانزیستور ها را نیز تست کنید تا خیالتون راحت بشه
    در دیود های معمولی با فاکتور سرعت و جریان با هم تفاوت دارند و معمولا هرچه جریان بالا تر باشد سرعت دیود ها و زمان بازیابی بیشتر است اما در دیود های شاتکی این قضیه صادق نیست این دیود ها دارای جریان بالا و سرعت بالا و همچنین افت ولتاژ بسیار کم هستند فقط ماکزیمم ولتاژ معکوس این دیود ها چندان بالا نیست.

sigpic

دیدگاه

ممنون دوست عزیز. من خیلی توی بازار گشتم ولی این قطعه پیدا نمیشه. به نظرت چیز دیگه ای میتونم جاش استفاده کنم؟؟؟

دیدگاه

با سلام
        اگر همانطور که دوستمان متذکر شدند این قطعه از دیود شاتکی ساخته شده باشد دیود شاتکی در بازار ایران (پاساژامجد طبقه اول جام جم الکترونیک) یافت میشود میتوانید از آنجا تهیه نمایید.

دیدگاه

من توی دیتا شیت این قطعه دیدم زده بود 50-60هرتز، 20آمپر، و 40-60ولت پس میتونم از دوتا دیود شاتکی با همین مشخصات که کاتد مشترک بهم وصل شدن بجای این قطعه استفاده کنم؟؟؟

دیدگاه

armay جان از MBR20100 میتونی استفاده کنی. 20 امپر 100 ولت هست و راحت پیدا میشه همه جا دارن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armay
              من توی دیتا شیت این قطعه دیدم زده بود 50-60هرتز، 20آمپر، و 40-60ولت پس میتونم از دوتا دیود شاتکی با همین مشخصات که کاتد مشترک بهم وصل شدن بجای این قطعه استفاده کنم؟؟؟
              اگر مشخصات بهتر از قطعه قبلی دارد می توانید از آن استفاده کنید.

sigpic

دیدگاه

ممنون از کمکتون!
                ولی بچه ها من برق قدرت هستم و زیاد با الکترونیک آشنایی ندارم و حالا یه سوال فنی داشتم که واسه طراحی مدار و یا پیدا کردن یه قطعه مطابق با کمیتهای مورد نیاز باید چیکار کرد و از کجا پیدا کرد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armay
                  ممنون از کمکتون!
                  ولی بچه ها من برق قدرت هستم و زیاد با الکترونیک آشنایی ندارم و حالا یه سوال فنی داشتم که واسه طراحی مدار و یا پیدا کردن یه قطعه مطابق با کمیتهای مورد نیاز باید چیکار کرد و از کجا پیدا کرد؟
                  می توان از دیتاشیت ها و یا مراجع و کتابهای هند بوک استفاده کرد.
                  یک راه آسان جست و جو در سایت فروشگاه های قطعات الکترونیک مانند پایا و جوان است که مشخصات قطعات و نوع و قیمت آنها مشخص است .

sigpic

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X