اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش پدیت J-Link های فروشگاه به جدیدترین نسخه J-Link 4.80c

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آموزش پدیت J-Link های فروشگاه به جدیدترین نسخه J-Link 4.80c

سلام

خوب ، با آموزش تعویض فریمور پروگرامر و دیباگر J-Link در خدمتتون هستم ، این فریمور جدید قابلیت پدیت تا جدیدترین نسخه نرم افزار Segger رو دارد ، تست شده و بدون مشکل
    برای پدیت به چندتا چیز نیاز دارید ، اول تعویض فریمور که باید به میکروی داخل پروگرامر J-Link دسترسی پیدا کنید که میکرو AT91SAM7S64 هست ، که بتونید فریمورش رو تغییر بدید
    برای اینکار به نرم افزار SAM-BA نیاز دارید که میتونید از لینک زیر جدیدترین نسخه رو دانلود کنید :

بعد نیاز به فریمور جدید دارید که خودم پلود کردم و از لینک زیر دانلود فرمایید :

*لینک ویرایش شد*

1 .خوب حالا درب پروگرامر خودتون رو باز کنید ، 2 تا جمپر هست که اول باید شماره 1 یا W1 یا S1 رو اتصال کوتاه کنید و USB رو متصل کنید به مدت حدود 15 ثانیه صبر کنید
    2 . USB رو قطع کنید و جمپر اول رو از اتصال خارج کرده و جمپر شماره 2 یا W2 یا S2 رو اتصال کنید و USB رو متصل کنید و به مدت 50 ثانیه منتظر بمانید
    3 . USB رو قطع کرده و دوباره متصل کنید ، حالا سیستم شما دیوایس جدید رو به عنوان یک com میشناسه مثلا com12 یا com21 یا .... ، شما میتونید با مراجعه به این آدرس Control Panel\Hardware and Sound\Devices and Printers پورت com که به پروگرامر شما نسبت داده شده رو مشاهده کنید

خوب حالا نرم افزار SAM-BA که دانلود کردید رو نصب کنید و اجرا کنید ، موقع اجرا در قسمت Select The Connection همون پورت com که مشاهده فرمودید رو وارد کنید و در قسمت Select Your Board هم at91sam7s64-ek انتخاب کنید و Connect شوید

حالا داخل نرم افزار در قسمت Send File Name فریموری که دانلود کردید رو انتخاب کنید و گزینه Send File رو بزنید و منتظر بمانید تا فریمور پروگرام بشه
    ***هنگان پروگرام شدن 2 تا پیغام میاد که پیغام اولی رو Yes و پیغام دومی رو No میزنید

خوب حالا از لینک زیر جدیدترین نسخه J-Link که الان 4.80c هست رو دانلود و نصب کنید
    Download the latest SEGGER trial versions, eval packages and user manuals!

حالا J-Link Commander رو باز کنید و هنگامی که با پیغام پدیت مواجه شدید Yes رو بزنید ، و از پدیت جدید و جدیدترین نسخه J-Link لذت ببرید :nice:
    تشکر یادتون نره :biggrin:

راستی من با فروشگاه سایت تماس گرفتم و گفتم که میشه فریموری که قابلیت پدیت داره رو بدید تا من بتونم J-Link خودم رو پدیت کنم ولی پاسخ دادن که این فریمور رو فروشگاه چند ملیون تومان خریداری کرده و نمیشه !!! و باید بفرستید گارانتی !!! حالا دیگه فکر کنم کار هم ما و هم دوستان گارانتی راحتتر میشه :biggrin:
    جدیدترین ویرایش توسط اشکان غفارزاده; ۱۸:۰۲ ۱۳۹۷/۰۴/۰۱.
    http://vz.iminent.com/vz/39a77668-19...h-fishing.giff

پاسخ : آموزش پدیت J-Link های فروشگاه به جدیدترین نسخه J-Link 4.80c

به شخصه 5 -6 برای برای دوباره پروگرم کردن فرستادم گارانتی

تشکر فراوان
    از جمله ی رفتگان این راه دراز
    باز آمده ای کو که به ما گوید راز
    هان بر سر این دو راهه از روی نیاز
    چیزی نگذاری که نمی آیی باز

دیدگاه

خیلی ممنون سوذی جان منم ریختم و الان 4.82 دارم پروگرام میکنم
      من با شرکت تماس گفتم و ...
      ی سوال فریمرو من همش میپره ایا این هم میپره؟؟
      انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
      [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]
      http://cafebazaar.ir/app/?id=com.atxdroid

دیدگاه

سلام

این فریمور پایدارتر هست ، برای من که الان حدود 1 ماهه داره بدون مشکل جواب میده

دیدگاه

سلام.دوستان من هم نسخه کلون جلینک رو خریدم.و وقتی تنظیمات رو انجام میدم میگه که داری از نسخه کلون جیلینک استفاده میکنی.الان این کارهایی که شما گفتین رو انجام بدم مشکلم حل میشه؟ من الان درب پروگرمر رو باز کردم.فقط یه جامپر هست.عکسش رو نتونستم اینجا قرار بدم.اما فقط یه پین سه تایی بیشتر نیست که وقتی باز کنم روی 3.3 ولت بود.s1 یا w1 که گفتین نیست.میشه بیشتر توضیح بدین؟

دیدگاه

سلام

اگر پروگرامرتون از شرکت ECA هست این روش بالا کاملا جواب میده
            ولی پروگرامر های دیگه رو من باهاشون تست نگرفتم ، شما میتونید از طریق مقایسه شماتیک هاشون پایه هارو پیدا کنید

دیدگاه

شماتیک پروگرمر eca رو از کجا میتونم گیر بیارم؟؟؟اگر شبیه نبود چی؟چیکار باید بکنم؟؟یعنی این پروگرمر بدرد نمیخوره؟

دیدگاه

میتونید با گارانتی ECA تماس بگیرید
                معمولا پروگرامر های کلون ، از یه شماتیک استفاده میکنن و تفاوتشون در بافر هاشونه
                بعدشم ، شما اگر بتونید به پایه های خود میکرو AT91SAM7s64 که روی برد پروگرامر هست دسترسی پیدا کنید ، میتونید فریمور رو پاک کنید و فریمور جدید رو بریزید

دیدگاه

یعنی کدوم پایه های میکرو.من اطلاعی از این کار ندارم.اگه میشه راهنماییم کنین. :sad:

دیدگاه

پاسخ : آموزش پدیت J-Link های فروشگاه به جدیدترین &

امروز کیل 5.12 رو نصب کردم
                    زد برنامه jlink رو پروند
                    نسخه قدیمی ریختم همش گیر میده و میگه باید پدیت شه
                    حالا چه باینری ای بریزم روش

New firmware: J-Link ARM V8 compiled Sep 22 2014 23:26:43
                    Current firmware: J-Link ARM V8 compiled May 27 2009 1722
                    Starting bootloader...
                    Waiting for emulator to detach... Timeout, assuming emulator has already re-enumerated.
                    Waiting for emulator to attach... OK after 0ms.
                    ERROR: Firmware update failed.

دیدگاه

خب درست شد
                      کسی کمک نکرد ولی برای بقیه میگم
                      توجه کنین
                      "حالا داخل نرم افزار در قسمت Send File Name فریموری که دانلود کردید رو انتخاب کنید و گزینه Send File رو بزنید و منتظر بمانید تا فریمور پروگرام بشه
                      ***هنگان پروگرام شدن 2 تا پیغام میاد که پیغام اولی رو Yes و پیغام دومی رو No میزنید"

بهتره بگیم : به سوال مربوط به قفل کردن میکرو جواب نه می دیم
                      موقع پروگرام از من فقط یه سوال میپرسید و چون قرار بود سوال اول رو بله بگم مشکل می خوردم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Soodi
                        سلام

خوب ، با آموزش تعویض فریمور پروگرامر و دیباگر J-Link در خدمتتون هستم ، این فریمور جدید قابلیت پدیت تا جدیدترین نسخه نرم افزار Segger رو دارد ، تست شده و بدون مشکل
                        برای پدیت به چندتا چیز نیاز دارید ، اول تعویض فریمور که باید به میکروی داخل پروگرامر J-Link دسترسی پیدا کنید که میکرو AT91SAM7S64 هست ، که بتونید فریمورش رو تغییر بدید
                        برای اینکار به نرم افزار SAM-BA نیاز دارید که میتونید از لینک زیر جدیدترین نسخه رو دانلود کنید :
                        http://www.atmel.com/tools/atmelsam-...rogrammer.aspx

بعد نیاز به فریمور جدید دارید که خودم پلود کردم و از لینک زیر دانلود فرمایید :
                        http://uplod.ir/mnn6aahtgdrg/v8_ID-___.zip.htm

1 .خوب حالا درب پروگرامر خودتون رو باز کنید ، 2 تا جمپر هست که اول باید شماره 1 یا W1 یا S1 رو اتصال کوتاه کنید و USB رو متصل کنید به مدت حدود 15 ثانیه صبر کنید
                        2 . USB رو قطع کنید و جمپر اول رو از اتصال خارج کرده و جمپر شماره 2 یا W2 یا S2 رو اتصال کنید و USB رو متصل کنید و به مدت 50 ثانیه منتظر بمانید
                        3 . USB رو قطع کرده و دوباره متصل کنید ، حالا سیستم شما دیوایس جدید رو به عنوان یک com میشناسه مثلا com12 یا com21 یا .... ، شما میتونید با مراجعه به این آدرس Control Panel\Hardware and Sound\Devices and Printers پورت com که به پروگرامر شما نسبت داده شده رو مشاهده کنید

خوب حالا نرم افزار SAM-BA که دانلود کردید رو نصب کنید و اجرا کنید ، موقع اجرا در قسمت Select The Connection همون پورت com که مشاهده فرمودید رو وارد کنید و در قسمت Select Your Board هم at91sam7s64-ek انتخاب کنید و Connect شوید

حالا داخل نرم افزار در قسمت Send File Name فریموری که دانلود کردید رو انتخاب کنید و گزینه Send File رو بزنید و منتظر بمانید تا فریمور پروگرام بشه
                        ***هنگان پروگرام شدن 2 تا پیغام میاد که پیغام اولی رو Yes و پیغام دومی رو No میزنید

خوب حالا از لینک زیر جدیدترین نسخه J-Link که الان 4.80c هست رو دانلود و نصب کنید
                        http://www.segger.com/jlink-software.html

حالا J-Link Commander رو باز کنید و هنگامی که با پیغام پدیت مواجه شدید Yes رو بزنید ، و از پدیت جدید و جدیدترین نسخه J-Link لذت ببرید :nice:
                        تشکر یادتون نره :biggrin:

راستی من با فروشگاه سایت تماس گرفتم و گفتم که میشه فریموری که قابلیت پدیت داره رو بدید تا من بتونم J-Link خودم رو پدیت کنم ولی پاسخ دادن که این فریمور رو فروشگاه چند ملیون تومان خریداری کرده و نمیشه !!! و باید بفرستید گارانتی !!! حالا دیگه فکر کنم کار هم ما و هم دوستان گارانتی راحتتر میشه :biggrin:
                        در تاریخ 93/9/19 با j-link فروشگاه و برد آزمایشی stm32f103re تست شد.پروگرامر پدیت شد و با keil5.12 هم ارتباط برقرار میکند.

دیدگاه

آقا هزار تا تشکر کلی شده دارم دنبال فایل bin میگردم هیجا نیست ممنون

دیدگاه

سلام
                            من فرریمورم پرید
                            جی لینک سایت رو دارم
                            با روش شما برگشت
                            خدا خیرت بده
                            وقتی زندگی به سمت دشوار شدن تغییر مسیر میدهد
                            شما به سمت قوی تر شدن تغییر مسیر دهید

دیدگاه

سلام

مهندس جان این فریمور با نرم افزار jlink 4.89 کار نمیکنه و باز بعد از اپگرید پیغام کلون میده ؟ چی کار کنیم ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X