اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کار با کنترلر تاچ ADS7846

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کار با کنترلر تاچ ADS7846

سلام دوستان. مدتیه تلاش می کنم با تاچ اسکرین کار کنم و حالا تصمیم دارم با آی سی کنترلر تاچ ADS7846 که تو فروشگاه سایت هم هست این کار رو انجام بدم اما متاسفانه رفرنس بدرد بخوری از این آی سی پیدا نکردم. با بررسی دیتاشیت این شماتیک رو کشیدم. ممنون میشم یه نگاه بهش بندازید ببینید درسته یا نه.

پاسخ : کار با کنترلر تاچ ADS7846

نوشته اصلی توسط rezaf
    سلام دوستان. مدتیه تلاش می کنم با تاچ اسکرین کار کنم و حالا تصمیم دارم با آی سی کنترلر تاچ ADS7846 که تو فروشگاه سایت هم هست این کار رو انجام بدم اما متاسفانه رفرنس بدرد بخوری از این آی سی پیدا نکردم. با بررسی دیتاشیت این شماتیک رو کشیدم. ممنون میشم یه نگاه بهش بندازید ببینید درسته یا نه.

سلام
    فک کنم یه برنامه نمونه برای AVR توی انجمن باشه و میتونی اونو و دیتا شیت رو بگیری و مهندسی معکوس بزنی :smile:
    فک کنم یکی ی دستگاه پخش موزیک درست کرده بود و از این آی سی استفاده کرده بود
    زندگی یعنی امید و حرکت
    کارهایتان را آغاز کنید، توانایی انجام دادنش را بدست خواهید آورد
    سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند در پیام خصوصی جواب داده نمی شود.
    برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.
    به دلیل کار بر روی پایاننامه و دفاع، مدتی نیستم!

دیدگاه

آقای ایمانی فر من با لایبرری تاچ شما و ADS7843 تاچ ماژول 2.8 را راه اندازی کردم. مشکلم بانس تاچ هست هنگام فشار دادن و یا برداشتن یک مختصات اشتباه میده ولی بدون برداشتن که تاچ را فشار میدم یک مختصات تقریبا بدون خطا داره. تو اپلیکشن نوت atmel دیدم گفته باید median فیلتر استفاده کنید و اینکه 50 تا 100 ثانیه برای دیبانس اختصاص بدین. میخواستم ببینم با A/D میکرو هم این مشکل وجود داره؟و شما راه خاص دیگه ای سراغ دارین؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehrdad_416
        آقای ایمانی فر من با لایبرری تاچ شما و ADS7843 تاچ ماژول 2.8 را راه اندازی کردم. مشکلم بانس تاچ هست هنگام فشار دادن و یا برداشتن یک مختصات اشتباه میده ولی بدون برداشتن که تاچ را فشار میدم یک مختصات تقریبا بدون خطا داره. تو اپلیکشن نوت atmel دیدم گفته باید median فیلتر استفاده کنید و اینکه 50 تا 100 ثانیه برای دیبانس اختصاص بدین. میخواستم ببینم با A/D میکرو هم این مشکل وجود داره؟و شما راه خاص دیگه ای سراغ دارین؟
        سلام
        خب چرا از median filter استفاده نمیکنی؟ خیلی راحته. اگه یاد نداری بگو برات توضیح بدم.
        زندگی یعنی امید و حرکت
        کارهایتان را آغاز کنید، توانایی انجام دادنش را بدست خواهید آورد
        سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند در پیام خصوصی جواب داده نمی شود.
        برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.
        به دلیل کار بر روی پایاننامه و دفاع، مدتی نیستم!

دیدگاه

سلام
          این کارو انجام دادم 128 تا سمپل میگیرم بعد سورتش میکنم از کوچیک به بزرگ و بعد 16 سمپل رو میانگیری میکنم و بعنوان خروجی تابع های adc_x و adc_y برمیدارم بین هر سمپل هم 100 میکرو ثانیه هم delay دادم.خیلی بهتر شد ولی اگه delay دیبانس را 100 میلی ثانیه ندم باز درست نمیشه. اگه midian من ایراد داره بگین. ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X