اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور دما برای آب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور دما برای آب

سلام
    سنسور دما میخوام برای دمای 0 تا 100 درجه و اتصال به AVR
    چون دمای مخزن آب هست میخوام ضد آب باشه
    ممنون میشم راهنمایی کنید :rolleyes:
    آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

پاسخ : سنسور دما برای آب

نوشته اصلی توسط masoud_m_bf
    سلام
    سنسور دما میخوام برای دمای 0 تا 100 درجه و اتصال به AVR
    چون دمای مخزن آب هست میخوام ضد آب باشه
    ممنون میشم راهنمایی کنید :rolleyes:
    سلام. میتونی از سنسورهای دمای صنعتی که غلاف دارن استفاده کنی که عمدتا ترموکوپل نوع J و K و T ویا از توع RTD هستند. البته راه اندازی ترموکوپل با میکرو یه کم سخته ولی RTD رو میشه یه کاری کرد.

گزینه روی میز دیگه هم گذاشتن یک سنسور دمای الکترونیکی مثل SMT160 و... داخل همون غلاف هست (غلاف خالی فک کنم باشه)

البته میتونی همون سنسور الکترونیکی رو سیم بهش وصل کنی و قسمت اتصالات رو کاملا با یه چسبی مثل چسب دوقلو کاملا ضد آب کنیش.....
    خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamed8419215
      سلام. میتونی از سنسورهای دمای صنعتی که غلاف دارن استفاده کنی که عمدتا ترموکوپل نوع J و K و T ویا از توع RTD هستند. البته راه اندازی ترموکوپل با میکرو یه کم سخته ولی RTD رو میشه یه کاری کرد.

گزینه روی میز دیگه هم گذاشتن یک سنسور دمای الکترونیکی مثل SMT160 و... داخل همون غلاف هست (غلاف خالی فک کنم باشه)

البته میتونی همون سنسور الکترونیکی رو سیم بهش وصل کنی و قسمت اتصالات رو کاملا با یه چسبی مثل چسب دوقلو کاملا ضد آب کنیش.....
      مرسی
      صنعتی ها گرونن
      خودم فکر کردم همون LM335 رو بذارم تو رزین
      میخواستم ببینم یه سنسوری نیست که خودش ضد آب باشه
      و ارزون هم باشه! :icon_razz:
      آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

دیدگاه

سلام
        از سنسور دمای آب پراید میتونین استفاده کنین ، هم ضدآبه وهم رزوه میخوره ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sidhadi2000
          سلام
          از سنسور دمای آب پراید میتونین استفاده کنین ، هم ضدآبه وهم رزوه میخوره ...
          مرسی
          فکر خوبیه
          تغییراتش خطیه؟

دیدگاه

مثل اینکه خطی نیست چون یکی از دوستام راه اندازیش کرده بود میگفت خودم گذاشتمش توی آب صفر درجه وصد درجه ورنجای دمایی بینشون تا مقاومتشو تو دماهای مختلف بدست آوردم .... ولی در نهایت میتونین یه معادله براش در بیارین (مثلا یک مجهولی درجه 4 )و با خوندن ولتاژ از سنسور اونو توی معادله قرار بدین ودمارو بدست بیارین ویا هم از دستور select case استفاده کنین..... :applause:

دیدگاه

LM335 عالیه. اگر خوب آب بندیش کنین سالیان سال براتون کار می کنه
              بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

سلام
                یه راه ساده اینه که یه lm335 رو بردارید یه تکه آلومینوم خم کنید و lm335 رو بزارید داخلش و بعد داخلش رو کاملا با
                چسب پرکنید . اگر خود lm335 روچسب بزنید سرعت پاسخ دهی خیلی زیاد مشه و تغییرات سریع رو نمایش نمیده
                یه نمونه چسب تاسیساتی ها دارند که توی دو تا ظرف کوچک به هم چسبیده هست برای این کار خیلی خویه و بسیار
                محکم میشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanbagheri
                  سلام
                  یه راه ساده اینه که یه lm335 رو بردارید یه تکه آلومینوم خم کنید و lm335 رو بزارید داخلش و بعد داخلش رو کاملا با
                  چسب پرکنید . اگر خود lm335 روچسب بزنید سرعت پاسخ دهی خیلی زیاد مشه و تغییرات سریع رو نمایش نمیده
                  یه نمونه چسب تاسیساتی ها دارند که توی دو تا ظرف کوچک به هم چسبیده هست برای این کار خیلی خویه و بسیار
                  محکم میشه.
                  اگه اونی باشه که من فکر میکنم اسمش چسب هل هست!
                  از روغن ریزی ماشین تا نشت رادیاتور رو من دیدم با این چسب میگیرن :eek:

دیدگاه

من واسه یه پروژه از lm35استفاده کردم وباشرینگ اب بندی کردم :read:
                    دوربين مدار بسته و دزد گير و رفع مشكلات
                    بانك اطلاعاتي سنسورها
                    ساخت رقص نور براي شيشه سكوريت مغازه ها
                    تعمير لوازم خانگي را اينجا مطرح كنيد
                    [move][b] موفقيت بر روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید رضا ریاحی
                      من واسه یه پروژه از lm35استفاده کردم وباشرینگ اب بندی کردم :read:
                      آب نمیره زیرش؟
                      میخوام یه حالتی باشه که پایه ها آب بندی بشن ولی خود سنسور مستقیم با آب در تماس باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud_m_bf
                        آب نمیره زیرش؟
                        میخوام یه حالتی باشه که پایه ها آب بندی بشن ولی خود سنسور مستقیم با آب در تماس باشه
                        یکم از شرینگ را بزن رو ی سنسور و بقیه اون هم روی سیم فقط یه سایزی انتخاب کن که ت. حرارت دادن محکم بچسب به سنسور میتونی کمی چسب پاتکس بریزی روی پایه ها بعد این کار راکنی اگه هم واسه فواصل دور میخای دیتیا ببری smt 160 هم بهتره از 35 هست :read:
                        دوربين مدار بسته و دزد گير و رفع مشكلات
                        بانك اطلاعاتي سنسورها
                        ساخت رقص نور براي شيشه سكوريت مغازه ها
                        تعمير لوازم خانگي را اينجا مطرح كنيد
                        [move][b] موفقيت بر روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X