اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

افزایش ولتاژ اداپتور معمولی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

افزایش ولتاژ اداپتور معمولی

سلام
    میخواستم بدونم توی اداپتور های معمولی چطور میتونم ولتاژ رو حدود 1 ولت افزایش بدم مثلا 12 رو به 13 تبدیل کنم .

پاسخ : افزایش ولتاژ اداپتور معمولی

نوشته اصلی توسط tester_t
    سلام
    میخواستم بدونم توی اداپتور های معمولی چطور میتونم ولتاژ رو حدود 1 ولت افزایش بدم مثلا 12 رو به 13 تبدیل کنم .
    برخی اوقات میشه با افزایش ظرفیت خازن کمی ولتاژ اداپتور رو زیاد کرد اما چون ولتاژ ترانس ثابته تقریبا برای افزایش ولتاژ اداپتور راهی وجود نداره جز تعویض ترانس!

sigpic

دیدگاه

پس راه حل اینه که از سوئیچینگ استفاده کنم ؟
      دوستان توی تایپیک های دیگه گفته بودن که توی سوئیچینگ با تغییر مقاومت فیدبک میشه ولتاژ رو کمی تغییر داد . حالا اگه ممکنه یه راهنمایی کنید که مقاومت فیدبک رو چطور میتونم پیدا کنم ؟ (درباره منابع سوئیچینگ اصلا اطلاعات ندارم )

دیدگاه

بله میشه از مدار بوست استفاده کنید
        مثلا از آی سی LM2577استفاده کنید.
        و اگر یک راه آسان می خواهید از ماژول آماده این آی سی استفاده کنید .
        http://javanelec.com/productsDetails.aspx?id=23358
        فروشگاه جوان داره قیمتش هم 7500 هست البته باید در سایتش ثبت نام کنید تا بتونید ببینید.

sigpic

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نا صر

فروشگاه جوان داره قیمتش هم 7500 هست البته باید در سایتش ثبت نام کنید تا بتونید ببینید.
          ما خودمون هم داریم http://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF%DB%8C/2378-%D9%85%D8%A8%D8%AF%D9%84-dc-dc-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%87-xl6009lm2577-4a.html]http://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA%...lm2577-4a.html
          اگه این زندگی باشه , اگه این سهمم از دنیاست ; من از مردن هراسم نیست

دیدگاه

ممنون از راهنماییتون
            اما کسی نمیتونه کمک کنه که توی سوئچینگ مقاومت فید بک رو چطور پیدا کنم یه سوئیچینگ رو باز کردم پشت برد مقاومت smd زیاد داره
            توی بخش دوم (بعد از ترانس ) چند تا مقاومت هست که رو هرکدوم یه ولتاژی داره که البته همشون smd هستند .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tester_t
              ممنون از راهنماییتون
              اما کسی نمیتونه کمک کنه که توی سوئچینگ مقاومت فید بک رو چطور پیدا کنم یه سوئیچینگ رو باز کردم پشت برد مقاومت smd زیاد داره
              توی بخش دوم (بعد از ترانس ) چند تا مقاومت هست که رو هرکدوم یه ولتاژی داره که البته همشون smd هستند .
              سلام.شما احتیاج به این آی سی هایی که دوستان گفتن نداری.شما سوئیچینگ رو باز کن ببین فیدبکش چطوریه عموما یا زنریه یا با tl431 کار شده اگه زنری هست زنر رو کمی زیاد کن و اگه tl431 توسط مقاومت های رفرنس ولتاژ رو کمی زیاد یا کم کن دقت کن که خیلی زیاد نکنی ولتاژ رو چون در این صورت باید ترانس و ... هم عوض بشه.
              ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000
                سلام.شما احتیاج به این آی سی هایی که دوستان گفتن نداری.شما سوئیچینگ رو باز کن ببین فیدبکش چطوریه عموما یا زنریه یا با tl431 کار شده اگه زنری هست زنر رو کمی زیاد کن و اگه tl431 توسط مقاومت های رفرنس ولتاژ رو کمی زیاد یا کم کن دقت کن که خیلی زیاد نکنی ولتاژ رو چون در این صورت باید ترانس و ... هم عوض بشه.
                عنوان تاپیک رو نوشتن اداپتور معمولی که اگه معمولی باشه حتما باید از مدار بوست استفاده کنن
                اگر هم سوئیچینگ باشه بعضیاشون یه پتانسیومتر هم داره که میشه با اون هم یکم ولتاژ رو تغییر داد

sigpic

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نا صر
                  عنوان تاپیک رو نوشتن اداپتور معمولی که اگه معمولی باشه حتما باید از مدار بوست استفاده کنن
                  اگر هم سوئیچینگ باشه بعضیاشون یه پتانسیومتر هم داره که میشه با اون هم یکم ولتاژ رو تغییر داد
                  ابتدا میخواستم اداپتور معمولی اینکارو کنم اما به نظر توی اداپتور های سوئیچینگ راحت تر میشه ولتاژ رو بالا برد به همین دلیل نظرم عوض شد .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X