اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

در مواقعی که کاری با پ امپ ها نداریم آیا باید خاموش باشند

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

در مواقعی که کاری با پ امپ ها نداریم آیا باید خاموش باشند

درود بر دوستان عزیز
    من این سوال برام پیش اومده که در مواقعی که توی مدار کاری با پ امپ ها نداریم آیا باید خاموش باشند ؟؟ من این سوال رو به جهت طول عمر بیشتر قطعات می پرسم مثلا اگر توی 24 ساعت فقط به 10 دقیقه کار یک پ آمپ باشه اصول چی می گه باید خاموش باشه یا همیشه روشن باشه ؟؟؟
    معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.

پاسخ : در مواقعی که کاری با پ امپ ها نداریم آیا باید خاموش باشند

معمولا در صورتیکه پارامترهای مختلف opamp مانند دما و تغذیه و جریان خروجی و ... در محدوده مجاز باشد و عواملی مثل spike های تغذیه وجود نداشته باشد، نیازی به روش هایی مانند قطع تغذیه نیست.
    اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
    دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
    برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
    وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
    قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
    اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
    ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

ممنونم جناب کی نژاد
      حالا اگر بد بینانه به قضیه نگاه کنیم آیا برای حفظ طول عمر بیشتر دستگاه بهتره قطع کنیم یا نه ؟
      (البته من دستگاهی دارم که دو ساله دائما داره کار میکنه و این مورد هم اصلا توش رعایت نکردم )
      اگر خود این قطع و وصل کردن باعث آسیب دیدن نمیشه چه روشی رو شما برای قطع و وصل تغذیه پمپ ها پیشنهاد میدید
      با زهم میگم من فقط می خوام پیش بینی های لازم رو کرده باشم اگر در هر 24 ساعت قراره 10 دقیقه 6 تا پ امپ روشن باشنه چرا باید در معرض خطر نگرشون دارم

معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.

دیدگاه

سلام
        در دیتاشیت یک رگولاتور خطی مثل LM1086 یک مدار برای ShutDown کردن منبع تغذیه پیشنهاد شده

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X