اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اسیلوسکوپ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اسیلوسکوپ

سلام میشه فرق اسیلوسکوپ دیجیتال با اسیلوسکوپ های دیگه رو بگید؟

پاسخ : اسیلوسکوپ

با سلام
    اسکوپ های دیجیتال تاجایی که بنده اطلاع دارم بعد از تریگر کردن و سنکرونیزاسیون سیکنال رو با یک a/d به دیجیتال تبدیل کرده و بقیه عملیات روی سیگنال بصورت دیجیتال صورت می گیرد و امکانات بیشتری دارند و امکان پرینت گرفتن از شکل موج و ذخیره آن و محاسبه مشخصات سیگنال رو فراهم میکند و امکان استفاده از lcd بجای crt رو فراهم میکنه و حجم و وزن دستگاه کم میشه ولی اگه کیفیت مناسبی نداشته باشه و قیمت پایینی داشته با شه کیفیت تصویر شکل موج زیاد جالب نمیشه و پاسخ فرکانسی پایینی خاهد داشت و بصورت کلی تعمیر و نگه داریش کار سختیه مخصوصا که تو ایران که اکثرا نماینگیی مناسبی هم ندارن ولی آنالوگ ها ساختار ساده تری دارن و شکل موج دقیقیی دارن و تعمیرشون هم سادس و تقریبا از تکنولوژی تلویزیون استفاده میکنن ولی حجم زیادی دارن وقیمتشون نسبت به دیجیتال کمتره و کل عملیات تریگر و تضعیف و تقویت و نمایش بصورت آنالوگ هستش

دیدگاه

سلام
      اسیلوسکوپ های آنالوگ دارای لامپ تصویر است و داخل لامپ تصویر مواد فسفر سانس وجود دارد مانند تلویزیون حتی از صفحات افقی و عمودی تشکیل شده و دقیقا شبیه لامپ تصویر تلویریون است با این تفاوت که روی صفحه آن شطرنجی است ولی اسیلوسکوپ دیجیتالی صفحه اش lcd است و همانطور که می دانید طول عمر lcd بیشتر از لامپ تصویر است.
      به نظر من از لحاظ دقت اسیلوسکوپ دیجیتالی دقیقتر از اسیلوسکوپ آنالوگ است چون تو آنالوگ تلرانس وجود دارد ولی منطق دیجیتال 0 یا 1 است پس هیچ خطایی نمی تواند وجود داشته باشد.
      همانطور که دوستمان گفت از لحاط قیمت اسیلوسکوپ دیجیتالی گرانتر است.
      به نظر من از لحاظ تعمیری دیجیتال راحت تر از آنالوگ است چون خروجی هم مدارش کم حجم تر است و هم خروجی هاش صفرویک استو ولی باید واسه تعمیر ببری نمایندگی های فروش چون از آی سی های برنامه ریزی شده استفاده می کنند.

دیدگاه

سلام دوستان

من یه سری تبلیق از اسیلوسکوپ هایی دیدم که lcd ندارن و به کامپیوتر وصل میشن .قیمتشون هم پایینه(فکر کنم 2 کاناله 25 mhz قیمتش حدود150 هزار تومان بود)

ولی در مورد کیفیتش چیزی نمیدونم. از دوستان کسی هست که از این دستگاه استفاده کنه :question: :question:

سامان جان این اسیلوسکوپ های دیجیتال که میگی چه قیمتی هستن؟؟؟؟
        Work with what you have .Never limit yourself by things you could have had

دیدگاه

با سلام
          قیمت دیجیتال ها رو دقیق نمیدونم ولی بالای یک ملون هستن و حتی بعضی آنالوگ ها هم داریم که 3 4 ملیون تومن میشن
          در مورد اسکوپ هایی هم که به pc وصل میشن نسبت به قیمتشون خوب جواب میدن و برای کارایی معمولیی و تعمیرات بد نیستن یک مارکیشم تو ایران منتاژ میشه و فکر کنم خدمات بعد از فروش خوبی داشته باشن البته مارکش یادم نیس

دیدگاه

این اسیلوسکوپی که دوستمون میگه که تو ایران درس شده و صفحه ی نمایش نداره اسمش TNM که نسبت به قیمتش فوق العادس
            یه اسیلوسکوپ دیجیتاله
            رنج 50 مگ اش 500 تومنه
            3 تا ورودی هم داره
            گارانتیشم کامله
            اگه نمی خواین اتم کشف کنین این پیشنهاد خوبیه :rolleyes:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tooraj2010
              این اسیلوسکوپی که دوستمون میگه که تو ایران درس شده و صفحه ی نمایش نداره اسمش TNM که نسبت به قیمتش فوق العادس
              یه اسیلوسکوپ دیجیتاله
              رنج 50 مگ اش 500 تومنه
              3 تا ورودی هم داره
              گارانتیشم کامله
              اگه نمی خواین اتم کشف کنین این پیشنهاد خوبیه :rolleyes:
              من دارم
              واسه من 5 کاره هست
              چیز محشریه
              قیمتش هم عالیه(من خریدم 400)
              2 تا ورودی داره
              1 خروجی فانکشن
              و 16 تا هم ورودی لاجیک
              فقط یه مشکل داره
              اگه وسیله دیگه ای به USB وصل باشه قطع و وصل میشه
              آها سیگنال ژنراتورش هم زیاد تعریفی نیست!
              آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

دیدم بحث اسکوپ 150 تومنی و اینا شده خوشحال شدم گفتم بپرسم ببینم کجا داره :biggrin: بعد تاریخ پستو دیدم oo: :NO: مال اون موقس که هنوز یه چیزایی تحت عنوان اقتصاد وجود داشت، بگذریم ...

نوشته اصلی توسط masoud_m_bf
                من دارم
                واسه من 5 کاره هست
                چیز محشریه
                قیمتش هم عالیه(من خریدم 400)
                2 تا ورودی داره
                1 خروجی فانکشن
                و 16 تا هم ورودی لاجیک
                فقط یه مشکل داره
                اگه وسیله دیگه ای به USB وصل باشه قطع و وصل میشه
                آها سیگنال ژنراتورش هم زیاد تعریفی نیست!
                آقا اینو کی خریدی؟ چند مگا هرتزه؟ مدلشو میگی؟
                پیشاپیش ممنون

راستی الان یه اسکوپ 20 ساده، ارزونش چنده؟
                پشت به کنکور ، رو به سربازی...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط black-8
                  دیدم بحث اسکوپ 150 تومنی و اینا شده خوشحال شدم گفتم بپرسم ببینم کجا داره :biggrin: بعد تاریخ پستو دیدم oo: :NO: مال اون موقس که هنوز یه چیزایی تحت عنوان اقتصاد وجود داشت، بگذریم ...

آقا اینو کی خریدی؟ چند مگا هرتزه؟ مدلشو میگی؟
                  پیشاپیش ممنون

راستی الان یه اسکوپ 20 ساده، ارزونش چنده؟
                  من پارسال خریدم
                  مدل DSLR800C
                  صفحه آخر این فایل میتونین مشخصاتش رو ببینید
                  کد:
                  http://wdl.persiangig.com/pages/download/?dl=http://masoudmbf.persiangig.com/Manual_DSLR800.pdf
                  در ضمن اگه به سایت سازنده سر بزنید قیمت روزش رو میتونین ببینین(اگه میخواین قیمتش دستتون بیاد پروگرامرهاشو نگاه کنید که چقدر مفته اونم با چه امکاناتی)
                  البته زمان خرید به من گفتن این سری جدید هست و کاملا ورودی ها از USB کوپل شده
                  ولی عملا من به مشکل خوردم
                  من برای تغذیه مدارهام از یه پاور کامپیوتر استفاده میکنم
                  اگه وقتی اتصال اسکوپ به مدار وصله تغذیه مدار رو قطع کنم؛ پاور کیس اتصال کوتاه تشخیص میده و برق کیس رو قطع میکنه!
                  نمیدونم مشکل از منه یا از دستگاه!
                  ولی در مجموع برای کارهای آزمایشگاهی خیلی خوب و مفته!
                  در ضمن دستگاه با تمام کابلهای لازم فروخته میشه
                  آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

دیدگاه

من پارسال خریدم
                    مدل DSLR800C
                    صفحه آخر این فایل میتونین مشخصاتش رو ببینید
                    کد:
                    http://wdl.persiangig.com/pages/download/?dl=http://masoudmbf.persiangig.com/Manual_DSLR800.pdf
                    در ضمن اگه به سایت سازنده سر بزنید قیمت روزش رو میتونین ببینین(اگه میخواین قیمتش دستتون بیاد پروگرامرهاشو نگاه کنید که چقدر مفته اونم با چه امکاناتی)
                    البته زمان خرید به من گفتن این سری جدید هست و کاملا ورودی ها از USB کوپل شده
                    ولی عملا من به مشکل خوردم
                    من برای تغذیه مدارهام از یه پاور کامپیوتر استفاده میکنم
                    اگه وقتی اتصال اسکوپ به مدار وصله تغذیه مدار رو قطع کنم؛ پاور کیس اتصال کوتاه تشخیص میده و برق کیس رو قطع میکنه!
                    نمیدونم مشکل از منه یا از دستگاه!
                    ولی در مجموع برای کارهای آزمایشگاهی خیلی خوب و مفته!
                    در ضمن دستگاه با تمام کابلهای لازم فروخته میشه

دیدم و پسندیدم :biggrin: ولی یه خورده زورم میاد بگیرم شده 600 به لطف ...
                    راستی مشکل سیگنال ژنراتورش چیه؟
                    بازم ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط black-8

دیدم و پسندیدم :biggrin: ولی یه خورده زورم میاد بگیرم شده 600 به لطف ...
                      راستی مشکل سیگنال ژنراتورش چیه؟
                      بازم ممنون
                      منم زورم می اومد
                      ولی واقعا لازم داشتم
                      الانم پشیمون نیستم
                      چون جنسش واقعا خوبه
                      مثلا من کابل با کیفیت کابل این ندیدم تو عمرم :eek:

مشکل خاصی نداره
                      تو فرکانسهای بالا(نزدیک یک مگا) فقط موج سینوسی میده
                      متوجه میشین چی میگم؟
                      یعنی مربعی؛ مثلثی یا هر چی رو که انتخاب کنید خروجی فقط سینوسی هست
                      و پیک موجش 1.79V هست

البته اولش یکم کار کردن باهاش یه جوریه چون باید از مانیتور همه چیزشو چک کنی و تنظیم کنی!(البته من هنوزم نمیتونم از همه امکاناتش استفاده کنم!!!)
                      تو دفترچش نوشته 480 میلی آمپر جریانشه
                      اگه کامپیوتر نتونه این جریان رو تامین کنه ریست میشه
                      و همینطور تمام پهنای باند USB رو میگیره اگه مثلا وسط یه چیزی پرینت بگیرین شکل موجتون قطع میشه
                      دیگه واستون بگم...
                      همین به فکرم میرسه الان! :icon_razz:

ولی همینجا میگم
                      اسکوپ واقعی( منظورم اون رو میزیهاست) یه چیز دیگست اصلا

دیدگاه

با احترام به نظر دوستان به نظر من 600تومن پول دادن برا اسکوپusbارزش نداره ....................مشکل اولش اینه که همیشه آویزون سیستم هستید .از طرفی سرعت نمونه برداریش کمه ...........الان با زیر 800 میشه یدونه ریگول مثل http://www.rigolna.com/products/digi...s1052e/ds1000e را خرید با نونه برداری یک گیگ و پورت usbبرای اتصال فلش و از همه مهم تر یک دستگاه کاملا مستقل .................

یا زیر 700 تومن این دستگاه را بخرید:
                        http://www.testequipmentdepot.com/in.../gds-1052u.htm

شرکت تی ام ان در زمینه پروگرامر خیلی خوب کار کرده مشتری زیادی هم داره اما در زمینه اسکوپ خیلی جالب نیست .البته قیمت کارتهاش نسبت به مدلهای چینی خوبه و تقریبا مساویه اما تو استفاده زیاد جالب در نیومده
                        کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
                        ولتر

دیدگاه

مشکل خاصی نداره
                          متوجه میشین چی میگم؟
                          با تشکر
                          یعنی چی که مشکل خاصی نداره ؟ خوب اینکه همش شد مشکل . پس به چه درد میخوره ؟ یعنی اوسیلی 50 مگ نمیتونه سیگنال مربعی 2 مگ رور نشون بده ؟ مطمئنی ؟

این گروه وارد کننده است یا فقط تزریق پلاستیک دارن برا قاب اوسیلی ؟ یا نه حتی برد چند لایش و مونتاژ این اوسیلی رو خودشون انجام میدن ؟
                          تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
                          داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط deremel400
                            با احترام به نظر دوستان به نظر من 600تومن پول دادن برا اسکوپusbارزش نداره ....................مشکل اولش اینه که همیشه آویزون سیستم هستید .از طرفی سرعت نمونه برداریش کمه ...........الان با زیر 800 میشه یدونه ریگول مثل http://www.rigolna.com/products/digi...s1052e/ds1000e را خرید با نونه برداری یک گیگ و پورت usbبرای اتصال فلش و از همه مهم تر یک دستگاه کاملا مستقل .................

شرکت تی ام ان در زمینه پروگرامر خیلی خوب کار کرده مشتری زیادی هم داره اما در زمینه اسکوپ خیلی جالب نیست .البته قیمت کارتهاش نسبت به مدلهای چینی خوبه و تقریبا مساویه اما تو استفاده زیاد جالب در نیومده
                            ببینید من که گفتم اونا یه چیز دیگست deremel400 جان هم تایید کردن

نوشته اصلی توسط aliila
                            با تشکر
                            یعنی چی که مشکل خاصی نداره ؟ خوب اینکه همش شد مشکل . پس به چه درد میخوره ؟ یعنی اوسیلی 50 مگ نمیتونه سیگنال مربعی 2 مگ رور نشون بده ؟ مطمئنی ؟

این گروه وارد کننده است یا فقط تزریق پلاستیک دارن برا قاب اوسیلی ؟ یا نه حتی برد چند لایش و مونتاژ این اوسیلی رو خودشون انجام میدن ؟
                            خب من فقط مشکلهاشو میگم فردا خریدین نگین تو گفتی خوب بود
                            من خودم که خریدم یه چیز دیگه هم برام مطرح بو اونم ابعاد کوچیکش بود
                            خیلی راحت میشه حملش کرد

ن عزیز من
                            فانکشن نمیتونه موج مربعی با فرکانس یک مگ بسازه
                            اسکوپش که مشکلی نداره

والا ایناشو من نمیدونم!

دیدگاه

منم زورم می اومد
                              ولی واقعا لازم داشتم
                              الانم پشیمون نیستم
                              چون جنسش واقعا خوبه
                              مثلا من کابل با کیفیت کابل این ندیدم تو عمرم :eek:

مشکل خاصی نداره
                              متوجه میشین چی میگم؟
                              و پیک موجش 1.79V هست

البته اولش یکم کار کردن باهاش یه جوریه چون باید از مانیتور همه چیزشو چک کنی و تنظیم کنی!(البته من هنوزم نمیتونم از همه امکاناتش استفاده کنم!!!)
                              تو دفترچش نوشته 480 میلی آمپر جریانشه
                              اگه کامپیوتر نتونه این جریان رو تامین کنه ریست میشه
                              و همینطور تمام پهنای باند USB رو میگیره اگه مثلا وسط یه چیزی پرینت بگیرین شکل موجتون قطع میشه
                              دیگه واستون بگم...
                              همین به فکرم میرسه الان! :icon_razz:

ولی همینجا میگم
                              اسکوپ واقعی( منظورم اون رو میزیهاست) یه چیز دیگست اصلا
                              بابا تو یه سال 50% به قیمتش اضافه شده ! برا من خیلی بیشتر زور داره
                              الانم به دست و پا افتادم واسه خرید لسکوپ چون میترسم نگریم همینم برسه به 1 تومن
                              با لاجیک آنالایزرش چقد کار کردی؟ اینش خیلی به درد من میخوره
                              تاحالا شده به یه لپتاب وص کنی کار نکنه؟ (همین قضیه جریان کشیشو میگم)
                              ببین معلومه خیلی با این رو میزیا کار کردیا :biggrin:

نوشته اصلی توسط deremel400

نه اتفاقا برا منی که همش این ور اونورمو یه نوتبوک تو کیفمه خیلی خوبه. جا به جا کردنشم بی درده سره. فک کنم ارزون تر هم باشه

میشه یه خورده از مشکلات تی ام ان بگید(اینکه میگید جاب در نیومده و ...)
                              کلا تو همین رنج 500 ماکزیمم 600 چی پیشنهاد میکنین؟ حتما لاجیک آنالایز داشته باشه

راستی یه چیزی جایی سراغ ندارین اسکوپ دسته 2 داشته باشه؟ من هم خدا رو میخوام هم خرما

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X