اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

curve fitting

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

curve fitting

سلام دوستان
    من یکسری آزمایش انجام دادم می خوام با دستور curve fitting معادله ای که از این نقاط می گذره رو به دست بیارم وقتی دستور رو انجام دادم آخر کار توی قسمت result یه اطلاعاتی نوشته.سوالم اینه که چه جوری با استفاده از این اطلاعات معادله رو می شه به دست آورد؟

پاسخ : curve fitting

سلام
    فکر کنم لینک های زیر مفید باشه:
    توضیحان کامل تولباکس curve fitting متلب
    آموزش تولآ‌باکس کرو فیتینگ نرمآ‌آ‌افزار متلب
    ...
    1: اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم و ...
    2: دانش بهتره يا ثروت؟ بدون شعور هيچکدوم!
    3: دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پاي *** فرشته‌ات به دو دست دعا نگه دارد (حافظ)

دیدگاه

سلام
      دستور polyfit یک چند جمله ای درجه n به شما میده که n توسط شما تعیین میشه.
      خروجی این دستور ضرایب چند جمله ای هست. مثال:
      کد:
      >> x = [0.1 0.2 0.3 0.4 0.5 0.6];
      >> y = [0 1 2 1 0 -1];
      >> p = polyfit(x,y,3)
      p =
        55.5556 -90.4762  37.5397  -3.0000
      در مثال بالا p ضرایب یک چند جمله ای از مرتبه سه هست که اولین عددش (55.5556) ضریب x^3 و الی آخر
      ضمناً اگر بخواهید اثر curve fitting رو ببینید میتونید از دستور polyval استفاده کنید. این دستور از شما یک بردار x رو میگیره، ضرایب چند جمله ای رو هم میگیره و خروجی y رو محاسبه میکنه. یعنی معادله رو برای شما محاسبه میکنه و لزومی نداره که خودتون دستی معادله رو بنویسین، ادامه مثال:
      کد:
      >> xm = 0:0.01:0.5;
      >> ym = polyval(p,xm);
      در نهایت میتونید با plot ،داده های آزمایش و fit شده رو روی هم بکشین، ادامه مثال:
      کد:
      >> plot(x,y);
      >> hold on
      >> plot(xm,ym,'r')

دیدگاه

یه راه ساده (البته از نظر من)
        داده اصلی رو plot کن . از منوی پنجره plot بزگینه curve fitting رو انتخاب کن. یه پنجره باز میشه.
        تو اون پنجره مرتبه معادله ای که میخوای فیت بشه رو تنظیم کن و چک باکس show equation رو بزن. تمام

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
          یه راه ساده (البته از نظر من)
          داده اصلی رو plot کن . از منوی پنجره plot بزگینه curve fitting رو انتخاب کن. یه پنجره باز میشه.
          تو اون پنجره مرتبه معادله ای که میخوای فیت بشه رو تنظیم کن و چک باکس show equation رو بزن. تمام
          احتمالاً این گزینه مربوط به ورژن های جدید متلبه.
          در ورژنهای قدیمی تر، از منوی Tools گزینه Basic Fitting رو انتخاب کنید.
          لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
          لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
          با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
          اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
          يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X