اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تثبیت ولتاژ خودرو روی 12

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تثبیت ولتاژ خودرو روی 12

سلام
    دوستان همونطور که میدونید وقتی خودرو روشن هست ولتاژ تغییر میکنه و تا 14 هم میره حالا من برای باطری خودرو یه مدار میخواستم که ولتاژ رو روی 12 ثابت نگه داره جریان دهی نسبتا خوبی هم داشته باشه و احیانا توی عملکرد سایر سیستم های برقی خودرو مشکلی ایجاد نکنه

پاسخ : تثبیت ولتاژ خودرو روی 12

نگفتی که میخوای با این 12 ولت چیکار کنی؟!!
    آیا یه مصرف کننده داری که میخوای از برق ماشین 12 ولت دقیق براش درست کنی؟

یا احساس کرده ای که 14 ولت برای باطری ماشین زیاده و میخوای این مدار رو واسط بین برق ماشین و باطری قرار بدی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط feredi
      نگفتی که میخوای با این 12 ولت چیکار کنی؟!!
      آیا یه مصرف کننده داری که میخوای از برق ماشین 12 ولت دقیق براش درست کنی؟

یا احساس کرده ای که 14 ولت برای باطری ماشین زیاده و میخوای این مدار رو واسط بین برق ماشین و باطری قرار بدی؟
      یه مصرف کننده دارم که باید ولتاژ 12 بهش برسه اگه ولتاژ بالاتر بهش برسه مصرف کننده اسیب میبینه .

دیدگاه

سلام اقا کسی مداری واسه حل مشکل فوق نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

دوست گرامی

ولتاژ اسمی اتومبیل 12 ولت میباشد ولی در عمل باید آن را 13.8 ( ولتاژ یک باطری اسیدی کاملا شارژ شده ) و گاه همانطور که اشاره کردید بالاتر از 14 در نظر بگیریم

پیشنهاد میشود از تنظیم کننده ولتاژ فقط برای وسیله مورد نظر خود استفاده کنید و در بقیه سیستم الکتریکی تغییری ایجاد ننمایید

پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emitor
            دوست گرامی

ولتاژ اسمی اتومبیل 12 ولت میباشد ولی در عمل باید آن را 13.8 ( ولتاژ یک باطری اسیدی کاملا شارژ شده ) و گاه همانطور که اشاره کردید بالاتر از 14 در نظر بگیریم

پیشنهاد میشود از تنظیم کننده ولتاژ فقط برای وسیله مورد نظر خود استفاده کنید و در بقیه سیستم الکتریکی تغییری ایجاد ننمایید

یه سوال الان این مدار مگه خطی کار نمیکنه؟پس نمیتونه ولتاژ را افزایش بده.حالا چطوری این مدار ولتاژ 11 میگیره و به 12 تبدیل میکنه؟
            آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pooyan-shafiei
              یه سوال الان این مدار مگه خطی کار نمیکنه؟پس نمیتونه ولتاژ را افزایش بده.حالا چطوری این مدار ولتاژ 11 میگیره و به 12 تبدیل میکنه؟

دوست عزیز

این نقشه در سایتهای مختلفی به همین شکل ارائه گردیده است و در توضیحات هم اشاره شده که با جریان 3.3 آمپر تنها 0.4 ولت از ولتاژ اصلی کاسته میگردد

http://www.learningelectronics.net/circuits/high-current-low-dropout-voltage_12.html

http://www.eeweb.com/blog/extreme_circuits/high-current-low-dropout-voltage-regulator

http://circuit-diagram.hqew.net/High-Current-Low$2dDropout-Voltage-Regulator%28BC558%29_19562.html

از دو حالت خارج نیست که یا منظور طراح از ولتاژ 11 ولت محدوده عملکرد دستگاه بوده و یا ولتاژ 11 اشتباهی ذکر گردیده

دیدگاه

با سلام
                منم دقیقا همچون موردی برام پیش اومده ولی مصرف کننده من تا 8 آمپر جریان میکشه میشه راهنمایی فرمایید که تثبیت کننده را ب چه صورت طراحی کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمودپور نمایش پست ها
                  با سلام
                  منم دقیقا همچون موردی برام پیش اومده ولی مصرف کننده من تا 8 آمپر جریان میکشه میشه راهنمایی فرمایید که تثبیت کننده را ب چه صورت طراحی کنم
                  با سلام:
                  اکثر مصرف کننده هایی که ولتاژ نامی آن ها 12ولت در نظر گرفته می شوند، تا ولتاژ 14 ولت هم براحتی کار می کنند. ماننده ضبط ماشین، لامپ با بدنه نوشته شده 12 ولت روی آن. اگر شک دارید یک فیوز مناسب مصرف سر راه ولتاژ 14 قرار دهید، تا فیوز آسیب ببیند نه دستگاه
                  علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                  نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

شما بگو مصرف کنندت چی هست
                    همینطور که دوستمون گفتم اکثر وسایل الکترونیکی با ولتاژ کمتر و بیشتر از چیزی که روش نوشته کار میکنه مثلا یه سوییچ شبکه روش نوشته 9 ولت ولی با 12 ولت زمان زیادی داره
                    کار مکینه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tester_t نمایش پست ها
                      یه مصرف کننده دارم که باید ولتاژ 12 بهش برسه اگه ولتاژ بالاتر بهش برسه مصرف کننده اسیب میبینه .
                      مصرف کننده چیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emitor نمایش پست ها
                        دوست عزیز

این نقشه در سایتهای مختلفی به همین شکل ارائه گردیده است و در توضیحات هم اشاره شده که با جریان 3.3 آمپر تنها 0.4 ولت از ولتاژ اصلی کاسته میگردد

http://circuit-diagram.hqew.net/High-Current-Low$2dDropout-Voltage-Regulator%28BC558%29_19562.html

از دو حالت خارج نیست که یا منظور طراح از ولتاژ 11 ولت محدوده عملکرد دستگاه بوده و یا ولتاژ 11 اشتباهی ذکر گردیده
                        مدار جالبیه ولی من متنشو خوندم 0.2 ولت کاهش فقط داره!

دیدگاه

دوست گرامی

ببخشید این مدار تا چه قدرجریانو تحمل میکنه برای یه فلاشر که تقریبا ۱ امپر جریان میکشه مناسبه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mamalihj0 نمایش پست ها
                            ببخشید این مدار تا چه قدرجریانو تحمل میکنه برای یه فلاشر که تقریبا ۱ امپر جریان میکشه مناسبه؟

بله دوست عزیز در جریان یک آمپر قابل استفاده است ولی برای فلاشر چرا میخواهید از ولتاژ تثبیت شده اسفاده کنید ؟

دیدگاه

بله دوست عزیز در جریان یک آمپر قابل استفاده است ولی برای فلاشر چرا میخواهید از ولتاژ تثبیت شده اسفاده کنید ؟
                              فلاشر من ۱۲ ولت هست هست قبلا ۷۸۱۲ وصل کردم بهش ولی وقتی زدم به باطری موتور هم رگولاتور و هم ای سی مدار سوخت* مشکل از چی بوده و به نظر شما برای اتصالش به ماشین از چی استفاده کنم که مدار دیگه نسوزه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X