اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از کلید فیوز در سیم نول

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از کلید فیوز در سیم نول

با سلام
    دوستان دلیل عدم و یا استفاده از فیوز در مسیر نول چیست مضرات و فواید ان چیست ؟ اگر غیر استاندارد است طبق کدام مرجع استاندارد ؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ : استفاده از کلید فیوز در سیم نول

نوشته اصلی توسط electronic2013
    با سلام
    دوستان دلیل عدم و یا استفاده از فیوز در مسیر نول چیست مضرات و فواید ان چیست ؟ اگر غیر استاندارد است طبق کدام مرجع استاندارد ؟؟؟؟؟؟؟
    سلام من تا به حال ندیدم توی مسیر نول فیوز باشه یعنی نیاز نیست و اگر ایمنی بالا در برابر برق گرفتی نیاز باشه باید از کلید
    محافظ جان استفاده بشه که سر راه نول و فاز قرار میگیره واگر بین جریان نول و فاز اختلاف وجود داشته باشه جریان رو قطع میکنه.

دیدگاه

خوب در مسیر نول نیازی به فیوز نیست . مگر برای ایمنی بیشتر ( کار از محکم کاری عیب نمی کنه :mrgreen: )

ولی اگر فقط در مسیر نول فیوز باشه و در مسیر فاز نباشه اون وفت دیگه اون موقع باید گفت که عجب ... :icon_razz:
      - به دنبال فرصت عمري تباه کردم ! فرصت جواني ام بود من اشتباه کردم .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط electronic2013
        با سلام
        نیاز به استاندارد نیست، یه چیز عقلی :nerd:
        فرض کن یه اتصالی پیش بیاد..... ( :evil: )
        اون وقت اگه فیوز سر راه فاز باشه، فاز قطع میشه و جایی که اتصال کوتاه شده ایمن هست
        ولی اگه نول رو قطع کنی دیگه قضیه فرق داره.....
        خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)

دیدگاه

در واقع کار اشتباه اینه که در مسیر نول فیوز کار کنید
          حتی استفاده از کلید در این مسیر مجاز نیست
          تنها در کلید های 4 پل که همگی با هخم قطع می شن میشه از کنتاکت چهارم به عنوان نول استفاده کرد و بار رو به طور کامل از مدار خارج کرد
          مبحث 13 مقررات ملی ساختمان صراحتا این موضوع قید شده
          و همچنین در نشریه 110 سازملن برنامه و بودحه هم به اون اشاره شد ه

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

برای نول کلید تنها نباید نصب بشه فقط در صورتی نول تو کلید میره که از مینیاتوری دوبل استفاده بشه که هر دو تا فاز و نول باهم قطع بشند

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X