اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخاست مدار تقویت برای 7سگمنت؟!!!!!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخاست مدار تقویت برای 7سگمنت؟!!!!!!

سلام دوستان.من میخام 6تا سون سگمنت کاتد مشترک رو با میکرو راه بندازم که از طریق کیپد عدد روشون نمایش داده بشه!سون سگمنتام 7ولته و هر دیودش حدود 70میلی چریان میکشه!!!با دوتا مدار زیر امتحان کردم جواب نداد!!کسی میتونه کمکم کنه که یه مدار به هم بده که دیگه جواب بده؟؟؟؟
    http://upload7.ir/imgs/2014-01/37520836488320825379.jpg
    http://upload7.ir/imgs/2014-01/52999228079685559270.jpg

پاسخ : درخاست مدار تقویت برای 7سگمنت؟!!!!!!

سون سگمنتاتون بزرگ هستند یا کوچک ؟

دقیقا یادم نیست از روی جریان و ولتاژ ولی چند سال پیش یه کارایی با هوشون میکردم . اگر بزرگ بودند با ترانزیستور های BD1640 برای پین مشترک و BD678 برای پین های a تا h و اگر هم کوچک بودند برای قسمت مشترک از ای سی ULN2803 و برای a تا h از آی سی UDN2981 استفاده میکردم . روش دوم استفاده از آی سی خیلی راحتتر هم هست .
    - به دنبال فرصت عمري تباه کردم ! فرصت جواني ام بود من اشتباه کردم .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مرد نامرئی
      سون سگمنتاتون بزرگ هستند یا کوچک ؟

دقیقا یادم نیست از روی جریان و ولتاژ ولی چند سال پیش یه کارایی با هوشون میکردم . اگر بزرگ بودند با ترانزیستور های BD1640 برای پین مشترک و BD678 برای پین های a تا h و اگر هم کوچک بودند برای قسمت مشترک از ای سی ULN2803 و برای a تا h از آی سی UDN2981 استفاده میکردم . روش دوم استفاده از آی سی خیلی راحتتر هم هست .
      بزرگ هستن.نمیشه یه راهی با همون ایسی بهم معرفی کنید؟چون ترانزیستور خیلی دردسر داره!!!
      میشه شماتیک مداریش رو هم بهم بدید!

دیدگاه

برای مشترک هاشون بهتره ترانزیستور نیمه قدرت بذارید
        برای سگمنتهای a تا h هم میتونید برای راحتی کار از ULN استفاده کنید
        [br /][hr]http://pcenter.ir[hr][br /]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ConstantError
          برای مشترک هاشون بهتره ترانزیستور نیمه قدرت بذارید
          برای سگمنتهای a تا h هم میتونید برای راحتی کار از ULN استفاده کنید
          ترانزیستور نیمه قدرت چیه؟
          از چه شماره uln؟من میخاستم از uln2003 استفاده کنم اما دیدم که این مدل برای آند مشترکه!
          الان چند وقته درگیر این مدارم و هر کار میکنم جواب نمیده!!!خاهش میکنم هر کی میتونه یه کمکی بهم کنه!
          ممنون از جوابتون

دیدگاه

سلام
            چرا از ULN2803 اسفاده نمیکنی اون که خروجی مثبت میده برخلاف ULN2003
            روزی که درک کردیم همه چیز به خدا تعلق دارد . آن روز .روز طلوع دانش است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط جعفر رضائی
              سلام
              ببخشید یه سوال دیگه:با این ایسی حتمن جواب میگیرم؟چون غیر دوتا مدار بالا که گذاشتم مدارای دیگم بستم که جواب نداده برای همین خیلی میترسم که باز مدار ببندم و جواب نگیرم

دیدگاه

اگه سگمنتها جریان زیادی میکشن، یه ماسفت خوشگل 1000-1500 تومنی میتونه خیالتون رو راحت کنه.
                مثل:
                IRFP540-IRFP630-IRF3205 و ....
                این ماسفت تو کاتد قرار میگیره.آند سون سگمنتها هم میتونین با ماسفت P کانال 2SJ196 خوب کنترلش کنین.هرچند که واسه آند، ماسفت زیای هست و BJT هم جواب میده.
                ضمنا اینکه گفتین ترانزیستور نباشه، اون موقع تقریبا شرمنده تون میشم... :redface:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط جعفر رضائی
                  سلام
                  کی گفته ULN2803 خروجی مثبت میده دادا ؟!
                  معمولا از سون سگمنهای آند مشترک استفاده میشه
                  اما اگه مال شما کاتد مشترک باشه آی سی خاصی به ذهن ندارم که بتونه جریان نسبتا بالایی رو تحویل بده
                  برهرحال برای مشترک سگمنتها بهتره حتما ترانزیستور بذاری چون جریان زیاده BD139 هم کارتو راه میندازه
                  برای غیر مشترک ها هم چون کاتد مشترکه ظاهرا مجبوری ترانزیستور بذاری
                  [br /][hr]http://pcenter.ir[hr][br /]

دیدگاه

برای کاتدها به جای 74hc244 از uln2003 استفاده کن. برای سگمنت ها 74hc244 ممکنه جوابگو باشه ولی با توجه به اینکه جریانکشی دیودها زیاده باید مقاومتهای 330 اهم را کمتر کنی.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X