اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط fpga با کامپیوتر از طریق usb

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط fpga با کامپیوتر از طریق usb

سلام . من می خوام از fpga دیتا به کامپیوتر بفرستم(از طریق usb )، برای این کار از آی سی ft2232 بین fpga و usb استفاده کردم ، این آی سی هم می تونه ورودی سریال داشته باشه و هم پارالل، ولی من نوشتن کد ارسال مشکل دلرم :sad: کسی می دونه چه پروتکلی لازمه؟ کسی با این آی سی usb رو با fpga راه اندازی کرده؟ لطفا کمکم کنید

پاسخ : ارتباط fpga با کامپیوتر از طریق usb

نوشته اصلی توسط GH8389
    سلام . من می خوام از fpga دیتا به کامپیوتر بفرستم(از طریق usb )، برای این کار از آی سی ft2232 بین fpga و usb استفاده کردم ، این آی سی هم می تونه ورودی سریال داشته باشه و هم پارالل، ولی من نوشتن کد ارسال مشکل دلرم :sad: کسی می دونه چه پروتکلی لازمه؟ کسی با این آی سی usb رو با fpga راه اندازی کرده؟ لطفا کمکم کنید
    سلام

در طرف FPGA این آیسی رو باید به پورت سریال وصل کنی (UART) در طرف کامپیوتر آیسی یک پورت Virtual COM توی کامپیوتر میسازه و شما میتونی دیتا رو از طریق این پورت بخونی. بنابراین در اینجا شما نیاز نداری که پورت USB توی FPGA طراحی کنی. اصل کار نوشتن یک ماژول UART ساده هست که توی نت آموزش براش فراوان پیدا میشه.

دیدگاه

پاسخ : ارتباط fpga با کامپیوتر از طریق usb

نوشته اصلی توسط mohammadh1387
      سلام

در طرف FPGA این آیسی رو باید به پورت سریال وصل کنی (UART) در طرف کامپیوتر آیسی یک پورت Virtual COM توی کامپیوتر میسازه و شما میتونی دیتا رو از طریق این پورت بخونی. بنابراین در اینجا شما نیاز نداری که پورت USB توی FPGA طراحی کنی. اصل کار نوشتن یک ماژول UART ساده هست که توی نت آموزش براش فراوان پیدا میشه.
      ممنونم :smile: ، یعنی دقیقا برنامه uart ای که برای rs232 به کار میره کافیه؟ در واقع تفاوت کار رو خود ft2232 ایجاد می کنه؟ در مورد سرعت انتقال داده ها چی، سرعت usb باید بیشتر از rs232 باشه، تو core مربوط به uart بیشترین نرخ رو میشه رو 115200 تنظیم کرد. برای usb چی؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X