اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چند سوال درباره سوییچینگ 12 به دوبل 40 ولت برای آمپلی فایر ماشین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چند سوال درباره سوییچینگ 12 به دوبل 40 ولت برای آمپلی فایر ماشین

درباره این سوییچینگ چند تا سوال داشتم. ممنوم میشم اگه دوستان راهنمایی کنند.
    http://www.eleccircuit.com/dc-to-dc-...-using-lm3524/
    1-طرز پیچیدن ترانسش چجوریه؟جهت پیچیدن اولیه و ثانویه مهمه؟ با چه هسته ای(فکر کنم EI50 باشه)؟
    2-مدار سه تا سلف داره. کدوم ها رو میشه قرار نداد؟
    3-سه تا پتانسیومتر مدار به چه دردی میخورن؟ چجوری باید تنظیمشون کرد؟
    4-کسی این مدار رو ساخته؟کلا نظرتون دربارش چیه؟
    5-قسمت ریموت تو مدار چیکار میکنه؟
    6-در کدوم قسمت های مدار باید سیم و قلع به کار ببرم(منظورم در pcb است)
    باتشکر

پاسخ : چند سوال درباره سوییچینگ 12 به دوبل 40 ولت برای آمپلی فایر ماشین

دوست عزیز چرا مدار اروین خان رو نمیسازی؟
    میگن یه نخ سیگار به آدم ارامش میده!
    به اندازه یه سیگار نبودی!

دیدگاه

سلام
      چون برای اون pcb خوبی پیدا نکردم حالا اگه شما pcb اونو دارین بدین تا شروع کنم اگه هم ندارین جواب همین سوالامو بدین تا اینو بسازم.با تشکر

دیدگاه

سلام
        تو همون تاپیک عرض کردم که با تعویض ویندوز پی سی بی پاک شد متاسفانه
        ولی جناب امپراتور فک کنم دارن پی سی بی طراحی میکنن میتونید از اون استفاده کنید
        میگن یه نخ سیگار به آدم ارامش میده!
        به اندازه یه سیگار نبودی!

دیدگاه

صبر میکنم اگر pcb رو طراحی کردند از اون استفاده میکنم.
          فقط لطف کنید این سوالاتم رو هم جواب بدید که اگه سوییچینگ آقای اروین رو نساختم بتونم اینو بسازم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armanbarati
            درباره این سوییچینگ چند تا سوال داشتم. ممنوم میشم اگه دوستان راهنمایی کنند.
            http://www.eleccircuit.com/dc-to-dc-...-using-lm3524/
            1-طرز پیچیدن ترانسش چجوریه؟جهت پیچیدن اولیه و ثانویه مهمه؟ با چه هسته ای(فکر کنم EI50 باشه)؟
            2-مدار سه تا سلف داره. کدوم ها رو میشه قرار نداد؟
            3-سه تا پتانسیومتر مدار به چه دردی میخورن؟ چجوری باید تنظیمشون کرد؟
            4-کسی این مدار رو ساخته؟کلا نظرتون دربارش چیه؟
            5-قسمت ریموت تو مدار چیکار میکنه؟
            6-در کدوم قسمت های مدار باید سیم و قلع به کار ببرم(منظورم در pcb است)
            باتشکر
            ترانسش رو میشه به صورت معمولی پیچید چون زیاد توان بالا نیست.
            جهت پیچیدن اولیه و ثانویه هم باید در یک جهت باشه فقط به شکلهاش هم دقت کن و خودش نوشته چه طور بپیچ
            همه سلف ها مهمن باید همشون باشه تو متن هم نوشته باید چیکار کنی
            هر سه تاش برای تنظیم فیدبک هستن یکیش ولتاژ و اون دو تا برای جریان وقتی مدارو ساختی راحت می تونی تست کنی و مقدارشو تنظیم کنی فقط به بار احتیاج داری
            مدار خیلی جالبی نیست هزار تا مدار از این بهتر پیدا میشه
            مدارش نکته خاصی نداره
            فقط پل دیود خروجی از نوغ دیود فست هست پل دیود معمولی نزاری
            مدار ریموت هم برای زوشن خاموش کردن دستگاه هست
            پی سی بیش هم نیاز نداره جایشو قلع بریزی ضخامتش مناسبه

sigpic

دیدگاه

خیلی ممنون از پاسختون
              پس اگه میشه لطف کنید و لینک چند تا از این مداراتی که میگین بهتره رو قرار بدین چون خیلی وقته تو فکر ساخت یه همچین سوییچینگی هستم.فقط لطفا pcb داشته باشن.با تشکر

دیدگاه

خیلی ممنون از پاسختون
                پس اگه میشه لطف کنید و لینک چند تا از این مداراتی که میگین بهتره رو قرار بدین چون خیلی وقته تو فکر ساخت یه همچین سوییچینگی هستم.فقط لطفا pcb داشته باشن.با تشکر
                جریان خروجی چقدر باشه ؟؟؟

sigpic

دیدگاه

فکر نمیکردم بچه های بخش تغذیه این قدر سریع جواب بدن!!!! واقعا دمتون گرم
                  ولتاژ:دوبل 35 تا 45 ولت
                  جریان:حدود 3 آمپر.بالا تر هم شد مشکلی نداره ولی همین 3 آمپر کافیه

دیدگاه

فکر نمیکردم بچه های بخش تغذیه این قدر سریع جواب بدن!!!! واقعا دمتون گرم
                    ولتاژ:دوبل 35 تا 45 ولت
                    جریان:حدود 3 آمپر.بالا تر هم شد مشکلی نداره ولی همین 3 آمپر کافیه
                    خیلی راحت
                    هسته هم PQ3230 بزار سیمش هم سیم 0.7 بپیچ

sigpic

دیدگاه

باسلام
                      دوست عزیزاگه واسه کسب تجربه می خوای سوئیچینگ بسازی یه مدارودنبالشوبگیرتاآخربلکه به نتیجه برسی آخرسرم میرسی منتهاوقت زیادمی خواداگرم واقعابه این مدارنیازداری مدارجناب آروین وبسازکه همین الانش خودم درحال زدن پی سی بی واسش هستم چون این مدارتوسط چندتاکاربرساخته شده به نتیجه کاملم رسیدن درواقع یه لقمه آمادست منتهایکم اراده می خوادهمین.
                      موفق باشی عزیز.
                      سفارش سوئیچینگ آمپلی فایر ماشین پذیرفته میشود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emparator
                        باسلام
                        دوست عزیزاگه واسه کسب تجربه می خوای سوئیچینگ بسازی یه مدارودنبالشوبگیرتاآخربلکه به نتیجه برسی آخرسرم میرسی منتهاوقت زیادمی خواداگرم واقعابه این مدارنیازداری مدارجناب آروین وبسازکه همین الانش خودم درحال زدن پی سی بی واسش هستم چون این مدارتوسط چندتاکاربرساخته شده به نتیجه کاملم رسیدن درواقع یه لقمه آمادست منتهایکم اراده می خوادهمین.
                        موفق باشی عزیز.
                        ممنون از پاسختون. من تو همین تاپیک هم گفتم که میخواستم مدار آقای اروین رو بسازم ولی PCB خوبی براش پیدا نکردم. حالا اگه شما PCB اونو دارین بدین تا شروع کنم.
                        نوشته اصلی توسط نا صر
                        خیلی راحت
                        هسته هم PQ3230 بزار سیمش هم سیم 0.7 بپیچ
                        ممنون. چون کوچیکه خودم میتونم براش PCB بزنم ولی در ترانس برای اولیه و ثانویه چند تا سیم 0.7 باید با هم موازی کنم؟

دیدگاه

این مدار اینقدر ساده است که PCB نمی خواد به راحتی میشه با برد سوراخدار بست.
                          PCB شو ندارم متاسفانه

sigpic

دیدگاه

مدار رو یا رو برد سوراخدار درست میکنم یا یه pcb کوچیک براش میسازم.فقط جواب سوال دومم رو ندادین.برای اولیه و ثانویه ترانس باید سیم ها رو موازی کنم؟چندتا سیم؟

دیدگاه

سلام
                              دوست عزیزبازم میگم شماهمون مدارجناب آروین وبسازمشکلیم داشتی درخدمتم درتاپیک مربوطش مطرح کنی مشکلت حل میشه.
                              سفارش سوئیچینگ آمپلی فایر ماشین پذیرفته میشود.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X