اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سطح آب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سطح آب

با سلام من قصد دارم سطح اب یک مخزن را توسط میکرو اندازه گیری کنم و اگر از یک مقدار کمتر شد مدار آلارم بدهد لطفا من را راهنمایی کنید

پاسخ : سطح آب

سلام دوست عزیز مدار زیر رو نگاه کنم ،شما میتونی به جای استفاده از lm3914 از میکرو استفاده کنید ،فکر کنم فقط کافیه که سیگنال رو به جای شماره 5 به adc میکرو بدهید ،البته یک مداز دیگه هم میذارم که از روش متفاوتی استفاده کرده ،که من در این مورد اطلاعات خاصی ندارم

ادرس :
    http://www.siliconchip.com.au/cms/A_30607/article.html

و روش دوم

این سایت هم خوبه
    http://www.electrofriends.com/projects/water/index.html

:bye

دیدگاه

با تشکر از شما اگر امکان دارد در مورد سنسوری که در این مدارات استفاده شده بیشتر توضیح بدهید من در ارتباط با سنسورهای اب هیچ اطلاعاتی ندارم

دیدگاه

سلام
        به نظر من شما باید از فرستنده و گیرنده آلتراسنیک استفاده کنی.
        اگه تو انجمن یک سرچی بزنی مطالب خوبی در مورد آلتراسنیک پیدا می کنی.

اگه باز هم مشکلی بود بگو تا نقشه اش واسط بزارم.
        موفق باشی

دیدگاه

سلام در مورد مدار اول وسوم که سنسوری استفاده نشده و از مقاومت استفاده شده اما در مورد روش دوم از سنسور فشار استفاده شده که من شماتیکش رو گذاشتم
          http://i27.tinypic.com/awun4m.jpg

دیدگاه

سلام اگر امکان دارد مدارش را برام بگذار

دیدگاه

سلام من شماتیک مدار رو گذاشتم ولی نرم افزار اون رو ندارم شما به لینک زیر پست قبلی من دقت کن شماتیک رو از آنجا میتونی ببینی
              :bye

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                به نظر من روش اول خیلی باحال و به صرفه تره
                این مدار از یه مدار بیس مشترک کمک گرفته تا وقتی زمین مدار توسط آب به بیس وصل شد متناسب با مقاوت موجود در بیس جریانی در خروجی ایجاد کنه که lm3914 هم روی بارگراف نسبت به scale اش (VR1) نمایش می دهد.
                علی جان دستت درد نکنه بازم گل کاشتی .

دیدگاه

سلام
                  اگر پروژه شما صنعتیه می تونی از این سنسور استفاده کنید
                  P43-T4V-2D-1C0-130E

دیدگاه

سلام
                    برای استفاده صنعتی من یه level meter متناسب با مخزن رو پیشنهاد میدم که هم تو لاله زار پیدا میشه و هم تو طالقانی (طالقانی بیشتر)
                    بدلیل صنعتی بودنش خروجی خیلی خوب و با دقتی رو بهت میده
                    سه تا سیم داره که بصورت مقاومت متغیر ازش استفاده میکنی و تو هر جور مداری میتونی استفاده کنی
                    من رو دوتا دستگاه سوار کردم الان سه چهار سالی هست که بدون ایراد کار کرده
                    استفاده راحت از رپیدشیر و مگاپلود و سایر سرورها
                    http://rapidbaz.com/from/26877

دیدگاه

بهترین سنسور التراسونیک موجود در بازار ایران مارک سوئیسی Contrinex است. برای خرید با تلفن 88100300 تماس بگیرید.
                      سلامت باشید.

دیدگاه

من توی این مخزن های خارج از شهر دیدم که با 2 تا سیم و اهن خالی این کار رو کرده بود یکی در بالاترین سطح اب بود یکی هم 40 سانتی متر پایین تر
                        و وقتی اب به پایینی میرسد پمپ روشن میشد و وقتی به بالایی میرسید قطع میشد.
                        حالا چه طوری؟
                        علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

من توی این مخزن های خارج از شهر دیدم که با 2 تا سیم و اهن خالی این کار رو کرده بود یکی در بالاترین سطح اب بود یکی هم 40 سانتی متر پایین تر
                          و وقتی اب به پایینی میرسد پمپ روشن میشد و وقتی به بالایی میرسید قطع میشد.
                          حالا چه طوری؟
                          سلام
                          پایین مخزن یه ولتاژ مناسب به آب وصل میکنن و میدونیم که آب جریانو عبور میده
                          اون دو تا سیم بالاییو از بدنه مخزن ایزوله میکنن و وصل میکنن به اپمپ یا میکرو و یا plc و یا هر کنترلری که میشه ازش استفاده کرد
                          هر وقت آب به هر کدام از این سیمها میرسه ، ولتاژ اعمالیمونو میرسونه به کنترلرو ....
                          دو سیم ساده مثل دو تا سنسور
                          و .
                          .
                          .
                          شعر امضاتون برام جالب بود ، البته با دو سه بار خوندن فهمیدمش
                          گر بدین سان زیست باید پست
                          من چه بی شرمم اگر فانوس عمرم را به رسوائی نیاویزم
                          بر بلند کاج خشک کوچه بن بست
                          گر بدین سان زیست باید پاک من چه ناپاکم اگر ننشانم از ایمان خود، چون کوه
                          یادگاری جاودانه بر تراز بی بقای خاک!

موفق باشید
                          لحظه ها را مي گذرانديم تا به خوشبختي برسيم غافل از اينكه خوشبختي در آن لحظه ها بود كه گذرانديم
                          دكتر علي شريعتي

دیدگاه

نوشته اصلی توسط imenista
                            بهترین سنسور التراسونیک موجود در بازار ایران مارک سوئیسی Contrinex است. برای خرید با تلفن 88100300 تماس بگیرید.
                            سلام
                            از این سنسور تا چه فاصله ایی میشه استفاده کرد؟ دیتا شیت دارید؟

دیدگاه

می تونی از مدار زیر استفاده کنی. مدار خیلی خوبیه من خودم بستمش و جواب گرفتم.این مدار برای اندازه گیریه فاصله است که با یه برنامه نویسی خوب میتونی برای اندازه گیری سطح مایع ازش استفاده کنی. البته چون این مدار با التراسونیک هست بسته به نوع سنسورت تا حداکثر 10متر بیشتر کار نمیکنه
                              http://www.piclist.com/images/www/hobby_elec/e_pic6_6.htm
                              بازم سوالی داری من در خدمتم موفق باشی
                              my e-mail:sozalah@yahoo.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X