اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جدا کردن مولفه های Ac , dс این سیگنال Complex

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جدا کردن مولفه های Ac , dс این سیگنال Complex

سلام
    خسته نباشید
    من دقیقا یه سیگنال متناوب مثل این شکل دارم که سوار به روی یه سیگنال دی سی هست
    می خوام دقیقا مثل همین شکل مولفه Ac رو از این سیگنال جدا کنم
    دامنه ولتاژ متناوب در حد 10 میلی ولت و کمتر هست و می خوام خیلی دقیق همین رو جدا کنم بدون اینکه حتی یک درصد خطا داشته باشم
    ممنون میشم کمکم کنید چون اصلا نمیدونم به این کار چی میگن که حتی سرچ هم بکنم

پاسخ : جدا کردن مولفه های Ac , dс این سیگنال Complex

دوست گرامی
    این کار به طور خیلی ساده توسط یک خازن کوپلاژ صورت میگیرد ...
    ولی در هر صورت مسائلی مثل تطبیق امپدانس را باید مورد نظر داشته باشید
    پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emitor
      دوست گرامی
      سلام
      بلاخره یکی جواب منو داد اگه بهتون بگم نمیدونم چرا بعد از خازن بازم ولتاژ دی سی دارم خوب باورتون نمیشه من فکر می کنم این خازن من دشارژ نمیشه و به اندازه سطح ولتاژ متناوب مقدار دیسی میگیره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emitor
        دوست گرامی
        بازم یه سوال دیگه توی دنیای الکترونیک به غیر از خازن هیچ راهی دیگه ای نیست مولفه دی سی رو از این سیگنال جدا کنیم جون همین تطبیق امپدانس خودش یه لیسانس می خواد

دیدگاه

طوری که متوجه شدم مسئله سخت افزاریه.
          اول سیگنال رو بافر کن (با یه پ امپ خوب و گرون قیمت و کم نویز). بعدش به ما بگو فرکانس AC سیگنال چیه. تک فرکانسه یا مخلوطی از فرکانس هاست.
          بعدش که گفتی، اون وقت با یه خازنِ خوب (خـــازن داریم تا خازن!)، می تونی این کار رو انجام بدی. من خازن معمولی سراغ دارم که قیمتِ یه مدلِ خوبش تقریباً 20 برابر قیمت آشغال ترین نوعشه! می بینی اختلاف رو؟! 20 برابر!
          بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

مشکل اصلی اینجاست نگاه کنید یه اینجور حالتی هست که میگم خازن دی سی رو حذف نمیکنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط re_bita
              مشکل اصلی اینجاست نگاه کنید یه اینجور حالتی هست که میگم خازن دی سی رو حذف نمیکنه
              عزیز دل برادر، این شکل که منبع تغذیه هاش همه ش DC بود.
              دوم اینکه، اگه می خوای عملی جواب بگیری، عمراً از خازن الکترولیت استفاده نکن! خیلی مزخرفه.
              سوم اینکه نوشته قبلیِ منو بخون...
              بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد رستمی
                طوری که متوجه شدم مسئله سخت افزاریه.
                اول سیگنال رو بافر کن (با یه پ امپ خوب و گرون قیمت و کم نویز). بعدش به ما بگو فرکانس AC سیگنال چیه. تک فرکانسه یا مخلوطی از فرکانس هاست.
                بعدش که گفتی، اون وقت با یه خازنِ خوب (خـــازن داریم تا خازن!)، می تونی این کار رو انجام بدی. من خازن معمولی سراغ دارم که قیمتِ یه مدلِ خوبش تقریباً 20 برابر قیمت آشغال ترین نوعشه! می بینی اختلاف رو؟! 20 برابر!
                من عکس رو دوباره پ لود کردم شما یه عنایت دویاره بهش داشته باش
                اگه از خازن الکترولیت استفاده نکنم از چی استفاده کنم ، قیمتش مهم نیست
                بزار من یه چیزی رو از اول برات بگم
                یه منبع تغذیه دارم که از دو تا 12 ولت سویچینگ معمولی ساخته شده که ولتاژ های متقارن 12 و منفی 12 و گراند رو دارم
                اصلا به سیگنال متاوب رو از سرت بیرون بیار من یه مشکل فلسفی پیدا کردم
                یه خازن الکترویلت رو سر مثبتش رو میدم به + vcc که 12 ولت هست حالا این ور خازن یه 12 ولت دی سی مشتی دارم نسبت به گراند
                خدا شاهده این جوریه که میگم هااا
                حیف هیچی ندارم برات عکس بگیرم

دیدگاه

دوست عزیز

مطابق شماتیکی که شما گذاشتید ولتمترها کاملا درست نشان میدهند

علت :

در مرحله اول که خازنی به ولتاژ اتصال پیدا میکند تمایل به شارژ دارد ... یعنی با استفاده از مقاومت درونی ولتمتر جریانی خازن را در ثابت زمانی RC شارژ میکند !!!! و بعد از شارژ خازن ولتاژی که ولتمتر نشان میدهد صفر خواهد بود .... ولی اتز جایی که ولتمترهای شبیه ساز دارای مقاومت درونی بینهایت هستند در عمل ( حین شبیه سازی تا ابد ولتاژ را نشان خواهند داد )
                  برای نتیجه گیری صحیح تر میتوانید یک مقاومت مثلا ده مگابایت با ولتمتر موازی فرمایید ... که در آن صورت مشاهده خواهید نمود بعد از مدتی ولتمتر صفر خواهد شد
                  این تفاوت شبیه سازی با دنیای حقیقی میباشد که متاسفانه در بسیاری از مراکز آموزشی ما بدون توجه به آموزش صحیح و کاربردی به آن عزیزان دانش پژوه را حواله به نرم افزارهای شبیه ساز میکنند
                  پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emitor
                    دوست عزیز

مطابق شماتیکی که شما گذاشتید ولتمترها کاملا درست نشان میدهند

علت :

در مرحله اول که خازنی به ولتاژ اتصال پیدا میکند تمایل به شارژ دارد ... یعنی با استفاده از مقاومت درونی ولتمتر جریانی خازن را در ثابت زمانی RC شارژ میکند !!!! و بعد از شارژ خازن ولتاژی که ولتمتر نشان میدهد صفر خواهد بود .... ولی اتز جایی که ولتمترهای شبیه ساز دارای مقاومت درونی بینهایت هستند در عمل ( حین شبیه سازی تا ابد ولتاژ را نشان خواهند داد )
                    برای نتیجه گیری صحیح تر میتوانید یک مقاومت مثلا ده مگابایت با ولتمتر موازی فرمایید ... که در آن صورت مشاهده خواهید نمود بعد از مدتی ولتمتر صفر خواهد شد
                    این تفاوت شبیه سازی با دنیای حقیقی میباشد که متاسفانه در بسیاری از مراکز آموزشی ما بدون توجه به آموزش صحیح و کاربردی به آن عزیزان دانش پژوه را حواله به نرم افزارهای شبیه ساز میکنند
                    اینی که فرمودید نمی دونستم
                    ولی من توی واقعیت مقداری دی سی بعد از خازن دارم علت این جیه ؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط re_bita
                      :angry:
                      ولی من توی واقعیت مقداری دی سی بعد از خازن دارم علت این جیه ؟؟؟

دیدگاه

اگر این ولت مترها مقاومت داخلی بی نهایت داشته باشند ثابت زمانی خازن بی نهایت شده و ولتاژ دیسی در خروجی باقی خواهد ماند برای حل مشکل یک مقاومت مثلا یک مگا با هر ولت متر موازی کنید.

دیدگاه

من توضیح دادم توی عمل هم یه مقداری دی سی دارم آیا به غیر از خازن راهی دیگه ای وجود نداره ؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط re_bita
                            من توضیح دادم توی عمل هم یه مقداری دی سی دارم آیا به غیر از خازن راهی دیگه ای وجود نداره ؟؟؟
                            سلام
                            شما اطلاعات کامل موج مورد نظر رو بنویسید.
                            مثلا تک فرکانس یا چند فرکانس - با چه فرکانسی هست
                            معمولا خازن های تانتالیوم کیفیت خوبی دارن و شما باید مقدار مناسب خازن استفاده کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanbagheri
                              سلام
                              شما اطلاعات کامل موج مورد نظر رو بنویسید.
                              تک فرکانس مثلثی روی 4 ولت دی سی سوار هست
                              چه محاسبه ای داره این ؟؟؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X