اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت بازوی نویسنده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت بازوی نویسنده

سلام به همه
    دوستان عزیز من پروژه کارشناسیم ساخت یه بازوییه که هرچی بهش بدی رو بنویسه....یا حرکت تورو تقلید کنه.....

میخواستم واسه ساخت بدنه و بردش کمکم کنید
    ممنون

پاسخ : ساخت بازوی نویسنده

به نظر من از سروو های داینامیکسل به عنوان بازو استفاده کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sadeghmojtabaei
      به نظر من از سروو های داینامیکسل به عنوان بازو استفاده کنید.
      سلام عزیز

میخواستم بدونم 1)با موتور های دیگه هم میتونم این کارو انچام بدم؟؟
      2)نحوه کارکرد این موتور ها چطوریه
      3)هر موتور با کنترلرش حدودا چقدر هزینه بر میداره

ممنون از پاسختون

دیدگاه

از موتور های دیگه هم می تونید استفاده کنید ولی بهترین گزینه همین موتور های داینامیکسل هست.هم مشخصات خیلی مناسبی داره و هم استفاده از اونا محدودیتی از نظر تعداد نداره و همه با 3 تا سیم به هم وصل میشن.که می تونید از AX12 استفاده کنید.
        برای راه اندازیش هم باید از طریق ارتباط سریال بهش دستور بدید.هر کدوم یه id داره که باید موقعیت را طبق پروتکل خاصی براش بفرستید که اگه برنامه اون هم آخر دیتاشیتش هست.اگر هم از کنترلر های خود شرکت روبوتیس مثل cm5 استفاده کنید که خیلی کارتون راحت تر میشه.البته اونجوری یه مقدار محدودیت پیدا می کنید و پیشنهاد می کنم خودتون مستقیما راه اندازیش کنید.
        قیمت هر کدوم از این سروو موتور ها فکر می کنم حدود 170 تومن باشه.برای کنترلر هم چند راه دارید.یکی اینکه از cm5 و یا امثال اون استفاده کنید که من پیشنهاد نمی کنم.دوم اینکه با یه میکروکنترلر راه اندازیش کنید.و سوم اینکه با یه مدار بافر مستقیما از طریق پورت سریال به کامپیوتر وصلش کنید.

دیدگاه

از موتور های دیگه هم می تونید استفاده کنید ولی بهترین گزینه همین موتور های داینامیکسل هست.هم مشخصات خیلی مناسبی داره و هم استفاده از اونا محدودیتی از نظر تعداد نداره و همه با 3 تا سیم به هم وصل میشن.که می تونید از AX12 استفاده کنید.
          برای راه اندازیش هم باید از طریق ارتباط سریال بهش دستور بدید.هر کدوم یه id داره که باید موقعیت را طبق پروتکل خاصی براش بفرستید که اگه برنامه اون هم آخر دیتاشیتش هست.اگر هم از کنترلر های خود شرکت روبوتیس مثل cm5 استفاده کنید که خیلی کارتون راحت تر میشه.البته اونجوری یه مقدار محدودیت پیدا می کنید و پیشنهاد می کنم خودتون مستقیما راه اندازیش کنید.
          قیمت هر کدوم از این سروو موتور ها فکر می کنم حدود 170 تومن باشه.برای کنترلر هم چند راه دارید.یکی اینکه از cm5 و یا امثال اون استفاده کنید که من پیشنهاد نمی کنم.دوم اینکه با یه میکروکنترلر راه اندازیش کنید.و سوم اینکه با یه مدار بافر مستقیما از طریق پورت سریال به کامپیوتر وصلش کنید.
          با تشکر مجدد
          خود بازو رو از چی بسازم؟؟؟

دیدگاه

اگه از موتور های داینامیکسل استفاده کنید خودشون فریم مخصوص دارن این لینک را ببینید
            http://pishrobot.com/products/dynamixel.htm
            اواسط صفحه تصاویرش هست.برای خرید هم اگر تهران هستید از همین شرکت که لینکش را گذاشتم می تونید بخرید.

البته من خودم برای این موتور ها یه شاسی طراحی کردم. روی فلکسی 5 میل اجرا کردیم خوب بود.چند تا از بچه ها هم با آلومینیوم زدن.

در ضمن لینک پایین را هم ببینید.شاید اصلا یکی از همینا کارتون را راه بندازه
            http://pishrobot.com/products/robotic_arms.htm

البته اینا احتمالا بیشتر از قیمت واقعی بفروشن.اگه خودتون تواناییش را دارید می تونید با نرم افزار هایی مثل سالید ورک طراحی کنید.

دیدگاه

اگه از موتور های داینامیکسل استفاده کنید خودشون فریم مخصوص دارن این لینک را ببینید
              http://pishrobot.com/products/dynamixel.htm
              اواسط صفحه تصاویرش هست.برای خرید هم اگر تهران هستید از همین شرکت که لینکش را گذاشتم می تونید بخرید.

البته من خودم برای این موتور ها یه شاسی طراحی کردم. روی فلکسی 5 میل اجرا کردیم خوب بود.چند تا از بچه ها هم با آلومینیوم زدن.

در ضمن لینک پایین را هم ببینید.شاید اصلا یکی از همینا کارتون را راه بندازه
              http://pishrobot.com/products/robotic_arms.htm

البته اینا احتمالا بیشتر از قیمت واقعی بفروشن.اگه خودتون تواناییش را دارید می تونید با نرم افزار هایی مثل سالید ورک طراحی کنید.
              :applause: :applause: :applause:
              عزیز دستت درد نکنه خیلی اطلاعاتت بدردم خورد
              اگه باز مشکلی داشتم مزاحم میشم
              بازم ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X