اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استخراج فایل سورس برنامه از هگز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استخراج فایل سورس برنامه از هگز

با سلام
    با علم به اینکه سورس اصلی برنامه را خودم قبلا نوشتم و می دونم با کدویژن نوشتم و برای atmega32 ولی الان فایل سورس را پیدا نمی کنم و فقط هگز رو دارم .
    می خوام فایل سورس رو دربیارم که بتونم یک قسمتی از اون رو هم تغییر بدم
    آیا امکانش هست ؟

پاسخ : استخراج فایل سورس برنامه از هگز

نوشته اصلی توسط داریوش عباسی
    با سلام
    با علم به اینکه سورس اصلی برنامه را خودم قبلا نوشتم و می دونم با کدویژن نوشتم و برای atmega32 ولی الان فایل سورس را پیدا نمی کنم و فقط هگز رو دارم .
    آیا امکانش هست ؟
    با سلام، والا تا اونجا که من میدونم نمیشه، بازم اگه دوستان نظر دیگه ای دارن بفرمایند
    انسانها 10 دسته اند: دسته اي که باينري ميدانند و دسته اي که باينري نميدانند!

دیدگاه

البته اگر فایل اسمبلی اون هم باشه شاید بشه کاری کرد .
      در مورد برنامه های C# من برنامه هایی که رو می شناسم که حتی سورس DLL رو به شما می دهند و حتی اسم متغییر ها همون چیزی است که در برنامه اصلی گذاشتید
      ولی این میکرو است که خیلی فرق دارد .
      با توجه به اینکه تقریبا 90 درصد اطلاعات سورس برنامه را می دانم و حتی می دانم که برای چه کمپایلیری است و برای چه میکرویی وحتی چند ویرایش قبلیش رو هم سورسش رو دارم ولی این که آخرین تغییراتم بوده را ندارم بازهم چیزی نیست که به من کمک کنه

دیدگاه

البته اگر فایل اسمبلی اون هم باشه شاید بشه کاری کرد .
        در مورد برنامه های C# من برنامه هایی که رو می شناسم که حتی سورس DLL رو به شما می دهند و حتی اسم متغییر ها همون چیزی است که در برنامه اصلی گذاشتید
        ولی این میکرو است که خیلی فرق دارد .
        با توجه به اینکه تقریبا 90 درصد اطلاعات سورس برنامه را می دانم و حتی می دانم که برای چه کمپایلیری است و برای چه میکرویی وحتی چند ویرایش قبلیش رو هم سورسش رو دارم ولی این که آخرین تغییراتم بوده را ندارم بازهم چیزی نیست که به من کمک کنه
        سلام .
        فک نکم بتونید کدهایی که تبدیل به زبان ماشین یعنی تعداد بسیار زیادی 0 و 1 شده رو دوباره بتونید به زبان لایه بالاتر ببرید.چون منظور هر بایت ممکن هزارجور موجود باشه.
        ولی در مورد c# اینو بگم که :
        ما تو سی پلاس وقتی که میخایم برنامه نوشته شوده رو اجرا کنیم ، تو حالت debaug اجرا میکنیم و اگه همین فایل دیباگ رو بدیم به یه نفر دیگه به قول شما با بعضی از نرم افزارها میشه اسم متغییر و هر چیزی و از توش در آورد.
        ولی اگه همین و با release اجرا کنیم هیچ کدی رو نمیشه از داخل این برنامه بیرون آورد ،حالا چه برسه به اسم متغییر ها ،شما کد میکرو رو اینگونه در نظر بگیرید.
        باز ببینیم دوستان چی میگن.
        موفق باشید.
        به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
        (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

با سلام
          آیا امکانش هست ؟
          به هیچ وجه دیگه کاری نمیتونی کاری کنی اگه اینطوری بود که حالا خیلی از برنامه ها که فقط کد hex را دارن را میشد کپی کرد وبرنامه اصلی را بدست اورد :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
          دوربين مدار بسته و دزد گير و رفع مشكلات
          بانك اطلاعاتي سنسورها
          ساخت رقص نور براي شيشه سكوريت مغازه ها
          تعمير لوازم خانگي را اينجا مطرح كنيد
          [move][b] موفقيت بر روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد.

دیدگاه

فقط می تونید به زبان اسمبلی برگردونیدش، و تو تبدیل به زبان های بالاتر دقت کافی رو نداره
            اسم این حرکت disassembler هست و یه سرچ بزنید به نتیجه می رسید.
            ;()((void (*)(void))0x0000))

دیدگاه

آقای عباسی با avr studio باز کنید و سورس اسمبلی رو ببینید
              هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

اینکار شدنیه ! اما باید بدونی که زمان زیادی میگیره از شما و باید ببینی که ارزشش رو داره یا نه
                (این کاری هست که در سه مورد ؛ ما مجبور به این کار شدیم البته نه برای یه پروژه صد خطی و چند صد هزار تومنی)
                1- شما باید دانش زیادی در مورد کامپایلر و همچنین زبان اسمبلی اصلی داشته باشید.
                2- شما باید بدونی توابع و ماژولهای مختلف چطوری پیاده سازی میشن (مثلا تابع sin یا حلقه for چطور پیاده سازی شده)
                و ....
                یه راه ساده تر هم اینه که برنامه ای که قبلا نوشتی رو حدس بزنی؛ بعد با کدویژن اون کد رو پیاده کنی ؛ کدویژن البته که مثل همون چند وقت پیش که برنامه نوشته شده باید کد تولید کنه و اینطوری مرحله به مرحله به برنامه اصلی میرسی
                راه بهتر هم اینه که بشینی برنامه رو از اول بنویسی (البته همه این راهها بستگی به ارزش پروژه ؛ اندازه اون و .. داره)

دیدگاه

همون اسمبلی رو هم شاید بتونم کاریش بکنم
                  ولی با AVRSTDIO چطور میشه ؟
                  یکم بیشتر توضیح بدید ممنون می شم

دیدگاه

تو چند تا تاپیک مخطلف در موردش صحبت شده و تا حدودی به این نتیجه رسیدیم که شدنش میشه ولی چون شما خودت نوشتی .بهتر و راحت تر هست که دوباره بنویسی
                    روزی که درک کردیم همه چیز به خدا تعلق دارد . آن روز .روز طلوع دانش است

دیدگاه

سلام
                      تبدیل کد هگز به سورس با هر زبانی توسط نرم افزار متفاوتی از شرکت کامپایلر کننده کد %100 امکان پذیر است.
                      البته اینکه به اون برنامه دسترسی داشته باشی مشکله چون اون موقع دیگه برنامه نویسی تعطیل میشد.
                      خودم دنبال برنامه بودم ولی چیزی پیدا نکردم.
                      سه ماه پیش دنبال هدر برای nRF بودم که یادم نیست که تو چه سایتی (انگلیش) اینو دیدم به که از استاد میکرو پرسیدم گفت همچین چیزی هست ولی کاملا انحصــــاری هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hayahu
                        سلام
                        تبدیل کد هگز به سورس با هر زبانی توسط نرم افزار متفاوتی از شرکت کامپایلر کننده کد %100 امکان پذیر است.
                        البته اینکه به اون برنامه دسترسی داشته باشی مشکله چون اون موقع دیگه برنامه نویسی تعطیل میشد.
                        خودم دنبال برنامه بودم ولی چیزی پیدا نکردم.
                        سه ماه پیش دنبال هدر برای nRF بودم که یادم نیست که تو چه سایتی (انگلیش) اینو دیدم به که از استاد میکرو پرسیدم گفت همچین چیزی هست ولی کاملا انحصــــاری هست
                        ممنون من هم گفتم که امکان نداره اما نمیدونستم با نرم افزار های انحصاری شده میشه این کار را کرد :biggrin:
                        دوربين مدار بسته و دزد گير و رفع مشكلات
                        بانك اطلاعاتي سنسورها
                        ساخت رقص نور براي شيشه سكوريت مغازه ها
                        تعمير لوازم خانگي را اينجا مطرح كنيد
                        [move][b] موفقيت بر روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد.

دیدگاه

RUN AVR Studio 4
                          OPEN *.HEX
                          SELECT AVR SIMULATOR
                          SELECT MICRO
                          در قسمت
                          WIEW
                          DISASSEMBLER
                          انتخاب کنید و حالش رو ببرید
                          موفق باشید
                          هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

در این صورت به زیان اسمبلی سورس رو باز میکنه؟؟؟

دیدگاه

بد نیست یه امتحانی بکنی و ببینی
                              هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X