اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

این قطعه نویزگیره؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

این قطعه نویزگیره؟

اینا که روی اکثر کابل ها هستن اسمشون چییه؟نویز گیرن؟دقیقا داخلش چی داره؟ :mrgreen:

قبل از دويدن بايد راه رفتن ياد گرفت.

پاسخ : این قطعه نویزگیره؟

فریت بید
    ferrite bead

دیدگاه

عملکرد آن نیز مانندسلف میباشد و بدین صورت میباشد که در موقع اتصال ماژول به سیستم شما به خاطر جریان های لحظه ای که قطعات فرکانس بالای روی مادر برد می کشند مانند پارازیت عمل کرده و مانع کارکرد صحیح ماژول شود اما در مادربرد های جدید میتوانید از این قطعه صرف نظر کنید و ان را اتصال کوتاه کنید و وجود آن الزامی نیست اما برای راحتی خیال دوستان میتوانند یک سلف 10 میکروهانری بگذارند.توضیحات تکمیلی که توسط آقای سپاس یار نوشته شده است را در زیر ملاحظه میکنید که کمال تشکر را از ایشان داریم

چون تغذیه ی USB از Vbus گرفته میشه و این خط به علت جریان های لحظه ای که قطعات فرکانس بالای روی مادر برد می کشند، آلوده به transient است، ممکنه گاهی باعث ریست شدن و یا درست کار نکردن میکرو بشه، مهره ی فریت، که رفتار سلفی داره مثل یک فیلتر عمل کرده و این جریان ها رو بلوک می کنه. البته سلف هم این کار رو انجام میده اما توان رو radiate می کنه در حالی که مهره فریت یک choke هست و اون رو damp می کنه.
      اگر به وسائل USB نگاه کنید،ملاحظه می کنید که این مهره روی کابل قرار داره. شما هم می تونید از کابل های USB که خودشون این مهره رو دارند استفاده کنید، اما قیمت اش حدود 800 تومان بیشتر از کابل عادیه، در حالیکه قطعه ی مهره فریت حداکثر 50 تا 100 تومان قیمت اش است.

راستش من این متن خیلی وقت پیش از اینترنت گرفتم و یادم نیست که منبع آن کجاست ، شرمنده :redface:

دیدگاه

تا جایی که من خبر دارم وقتی جریانی از سیمی عبور میکنه تولید یه میدان الکتریکی می کنه و از اونجایی که یو اس بی(همانطور که در شکل آمده) دارای زوج سیم انتقال داده به صورت تفاضلی هستش تولید یه میدان الکتریکی میکنه و اگر هم یکم در مورد مخابرات چیزی یادم مونده باشه که فریت جازب امواج و م میدان هستش تا حدودی این میدان رو خنثی می کنه و اجازه نمی ده که وارد مادربرد بشه و به اون صدمه بزنه.
        حرف زدن کافي نيست بايد عمل کرد.دانستن کافي نيست بايد به کار گرفت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X