ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16
    2014/01/22
    6
    0

سلام دوستان. کمک برای پروژه ای برای روشن کردن لامپ 220ولت با سلول خورشیدی

دوستان سلام.
    شماروخدا هرکس که بلد هست کمکم کنه. من یک پروژه ی سنگین تو درس ال صنعتی برداشتم.پروژه تبدیل ولتاژ خروجی سلول خورشیدی با اینورتر به 220 ولت و استفاده برای روشن کردن لامپ.
    دوستان باورکنید وقتم خیلی کمه و هنوز کاری نکردم.خواهش میکنم هرکس بلده در حد توانش کمکم کنه....
    خیلی منتظرم.....
    2006/01/03
    يزد
    299
    10

پاسخ : سلام دوستان. کمک براي پروژه اي براي روشن کردن لامپ 220ولت با سلول خورشيدي

سلام شما دقيقا ميخواي چيکار کني؟
    زندگي را تو بساز ،
    نه بدان ساز که سازند و پذيري بي حرف ،
    زندگي يعني جنگ ، تو بجنگ ،
    زندگي يعني عشق ، تو بدان عشق بورز.
    2009/03/11
    180
    1

پاسخ : سلام دوستان. کمک براي پروژه اي براي روشن کردن لامپ 220ولت با سلول خورشيدي

سلول هاي خورشيدي که تو بازارن معمولا ولتاژي تا 18 ولت دارن. جريان بالاسم ميتوني بخري. کافي همين ولتاژو بدي به يه مدار اينورتر ساده که تو همين انجمنم مدارش هست و يه ولتاژ 220 ولت برا روشنايي لامپ توليد کني. به همين راحتي :biggrin:
    2014/01/22
    6
    0

پاسخ : سلام دوستان. کمک برای پروژه ای برای روشن کردن لامپ 220ولت با سلول خورشیدی

دوستای عزیزم ممنون که پاسخ دادید.
    من دقیقا همون چیزی رو میخام که fedora نوشته.میخام با چندتا سلول خورشیدی یچیز حدود 12 ولت درست کنم و بدمش به اینورتر.
    الان مشکلات من چندتا چیزه. یکیش اینکه من کار با سلول خورشیدی و نحوه ی کنترلش رو به هیچ وجه بلد نیستم.
    دوم اینکه مدار اینورتری که گفتید رو هم بلد نیسم.یعنی فقط تئوری خوندم و هیچ مداری که مطمئن باشم نتیجه میده ندارم تا برم وارد خریدن و عمل بشم.
    خواهش میکنم کمکم کنید.... خیلی اوضاعم بی ریخته :angry:
    2014/01/22
    6
    0

پاسخ : سلام دوستان. کمک برای پروژه ای برای روشن کردن لامپ 220ولت با سلول خورشیدی

تو این سایت با این هیاهو یعنی هیچکس نی که کمکم کنه....
    فکر کردم بالاخره اینجا با این همه کاربر یکی هست کمکم کنه اما....
    واقعا به کمکتون نیازمندم
    2009/03/11
    180
    1

همين مدارا اينورتر که تو انجمن هم هستند، جواب ميدن. سلولا خورشيدي هم فقط يه خروجي ولتاژ دارن همين. يه مثبت يه منفي. البته مارکاي زيمنس خيلي گرونن. بهتره از مارک هاي ارزون تر استفاده کنين. چون کار شما هم پروژه ايه، بهتره از همون ارزونا استفاده کنين.
    2006/01/03
    يزد
    299
    10

سلام در اينجا 2 تا مسئله مطرح ميشه
    اگه ميخوايد مواقعي که آفتاب نداريد هم برق داشته باشيد، بايد سلول خورشيدي 17 يا 38 ولت بگيريد و توسط شارژر يه باتري رو شارژ کنيد و بعد به اينورتر بديد که وجود شارژر هم خيلي حياتيه. برند Steca براي شارژر و باتري هم حتما باتري lead acid يا Gel و يا باتري هاي مخصوص سولار باشه که البته اين آخري خيلي گرونه
    اگه هم ميخوايد فقط در زمان وجود آفتاب برق داشته باشيد و از سولار به عنوان انرژي کمکي استفاده کنيد، بهتره که يه اينورتر On-Grid بگيريد و سلولهاي خورشيديتون رو باتوجه به ولتاژ مورد نياز اينورتر بگيريد (معمولا حدود 300 ولت که بايد چند سلول رو با هم سري کنيد) و برق رو به شبکه تون تزريق کنيد
    يا علي
    زندگي را تو بساز ،
    2014/01/22
    6
    0

دم همه دوستایی که جواب دادن گرم....شرمندم کردن.... :redface:
    دوستان من الان چندتا سوال دارم.
    1)این که این اینورتز که میگید تو سایت هست کجاست و آیا تبدیل 12 ولت دی سی به 220 ای سی رو عملا انجام میده؟ یعنی کسی نتیجه گرفته باش؟
    2) من امروز این سلول خورشیدی رو تو بازار دیدم.خیلی گرونن و باتری ها 12 ولت به بالا هم گرونن. کسی تو این زمینه ها تجربه یا راهنمایی نداره بم بگه؟
    3) دوستان پروژه ی من یک دیمر دیجیتال هست که من میخام برق ورودی مدار رو بوسیله ی این سلول خورشیدی و اینورتر آماده کنم.الان سوال من اینه که من اگر مثلا باطری رو وصل کردم و اینورت کردم و از برق 220 استفاده کردم چقدر طول میکشه که این باتری 12 ولت دشارژ شه؟ و آیا همزمان با و آفتاب بودنش شارژ میشه؟ یعنی میتونم از مدارم برای مدت مداوم استفاده کنم؟؟؟
    خدا خیرتون بده دوستان.کمکم کنید....خیلی حیاتیه
    2006/01/03
    يزد
    299
    10

شما بايد ببيني چند وات مصرف داري و بر اساس همون توان خورسيدي رو انتخاب کني
    مثلا براي لامپ 100 وات که 10 ساعت در روز روشنه:
    100*10=1000 وات ساعت
    پس توليدت بايد بيشتر از اين باشه که اگه يه روز هم هوا ابر بود انرژي داشته باشي
    مثلا براي يه روز ابري ميشه:
    1000+1000=2000 وات ساعت
    با توجه به اينکه سلول خورشيدي فقط چند ساعت در روز بيشتر توليد نداره:
    براي 6 ساعت تابش:
    2000/6=330 وات
    پس شما به 330 وات سلول خوشيدي نياز داري
    وقتي توان توليدي بيش از مصرف باشه، در زمان تابش خورشيد حتي وقتي مصرف ميکني هم باتري داره شارژ ميشه
    يا علي
    زندگي را تو بساز ،
    2005/11/18
    تهران
    1,181
    127

سلام-دوست عزیز اقای darkstar-mv شما مشخصات کامل نداده اید.زیرا لامپ میتواند با ولتاژ دی سی هم روشن شود و نیازی به اینورتر ندارد مگراینکه مسئله چیز دیگری باشد.که در ان صورت بهتر است دقیقتر انرا تشریح کنید.باطریهای خورشیدی را اگر بخواهید مستقیما برای تغذیه مصرف کننده استفاده نمایید خیلی گران خواهد بود قیمت هر کیلو وات از سلول های خورشیدی در زمان دلار 1300 توانی حدود 4 میلیون تومان بود.بنابرایاین میبینید که برای روشن کردن لامپ مقرون به صرفه نیست.برای استفده از انها معمولا یک باطری را با انها شارژ کرده و سپس باطری توسط یک مبدل دی سی به دی سی از نوع بوست لامپ را روش میکند.و نیازی به اینورتر ندارد.
    در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16