ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    2012/06/22
    87
    6

طراحی 3D برد و جعبه در altium

سلام به همه دوستان
    همانطور که تقریبا همه میدونیم میشه توی altum designer برد را به صورت 3بعدی طراحی و مشاهده کرد. ولی این امکان عملا جهت یک مشاهده کلی از برد کاربرد داره ولی استفاده واقعی او وقتی هستش که بتونیم برد را توی جعبه بگذاریم و نقاط سوراخ برد و محل پیچ شدن با جعبه و با محل قرار گرفتن کانکتور ها خارج از جعبه را به صورت سه بعدی بتونیم مشاهده و ایرادات احتمالی را برطرف کنیم. پیشنهاد می کنم این لینک را مشاهده کنید:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

این یکPCB داخل جعبه قرار داده شده است. لطفا بعد از بار شدن فایل کمی صبر کنید تا جعبه سه بعدی ظاهر بشه و حتما در حالت 3D باشید. اگر در این وضعیت نیستید کلید 3 بالای کیبرد را فشار بدید.

حالا بحث اینه که چطوری این کار را نجام بدیم یعنی جعبه را طراحی و داخل مدار وارد کنیم. ار منوی فایل میشه با گزینه import و انتخاب فایل های autocad با فرمت DXF و DWG این کار را کرد. این فایل های را میشه توی autocad به راحتی طراحی کرد. اگر دوستان نقشه کشی صنعتی پاس کرده باشند باید گفت که به همان سادگی که نقشه را در 3 بعد میکشیدیم باید اون نقشه ها را توی autocad ترسیم کرد و بعد اون طرح را سه بعدی کرده و تحویل میده.
    از دوستان که علاقه مند به این مبحث هستند خواهش می کنیم که در این موضوع شرکت و تجارب خودشون را ارائه کنند. اگر هم کسی تجربه ای توی autocad داره ما را توی ساخت جعبه و کار با نرم افزار آشنا کنه.
    2011/12/22
    کرمان
    2,954
    126

پاسخ : طراحی 3D برد و جعبه در altium

سلام
    والا من قبلا یکم کار کردم ولی با Solid Works سه بعدی طراحی میکردم ولی خیلی کار سختو زمان بریه
    برای کارای ساده ما اصلا ارزش نداره و این که حالا شما جعبه سه بعدی رو طراحی کردی میدونی هزینه قالب برای اون چقد میشه؟!!!
    برای همین همه میرن مدارو طوری طراحی میکنن که به جعبه های آماده تو بازار بخوره تا جعبه برای مدارشون طراحی کنن

کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
    شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
    فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC
    2012/11/05
    ايران
    601
    23

اکثرا با سالیدورک کار می کنن.فک کنم فک کنم با 3dmax هم بشه.فایلشم step.یکی از قسمت های هزینه بر تو ساخت این جور قابها طراحی قالب و ساخت قالب هست.اگر طراحی بکنید(در صورت صحیح بودن) تقریبا نصف راه رو رفتین و بقیش به جیب مبارک بستگی داره.
    حرف زدن کافي نيست بايد عمل کرد.دانستن کافي نيست بايد به کار گرفت
    2012/06/22
    87
    6

دوستان من کارشناس طراحی یک شرکت هستم و هزینه قالب مسئله ای نیست. درضمن با فرض استفاده از جعبه های موجود باز هم طراحی محل برش و ها احتمالا فرز موزد نیازه. حالا به نظر شما باید با autocad کار کرد یا solidwork ؟
    2011/12/22
    کرمان
    2,954
    126

نقل قول نوشته اصلی توسط MAKHORSANDI
    دوستان من کارشناس طراحی یک شرکت هستم و هزینه قالب مسئله ای نیست. درضمن با فرض استفاده از جعبه های موجود باز هم طراحی محل برش و ها احتمالا فرز موزد نیازه. حالا به نظر شما باید با autocad کار کرد یا solidwork ؟
    من با AutoCad طراحی سه بعدی انجام ندادم ولی نقشه برش CNC رو برای دستگاه های بزرگ برش فولاد انجام دادم و میدونم میشه
    اما برای کارای کوچک و برش لیزر اینجا هم از AudoCad استفاده میشه هم از CorelDRAW که بازم فایل کد به کرل باید تبدیل شه
    به نظر من شما باید طراحی با Solid رو یاد بگیری که مال طراحی سه بعدی مکانیکال هست و دیتیل زیادی برای ساخت به شما میده
    3D Max برای فیلم سه بعدی به کار میره و مثلا نقشه ساخت از جهت های مختلف رو نمیده که بتونید زوایا و سوراخ خا رو به صورت مکانیکال ببینید
    شما باید جعبه رو توی سالید طراحی کنید بعد ببرید توی Altium و بردتونو داخلش قرار بدید تغییراتو بدید و بعد از نهایی شدن از سالید خروجی هایی حالا یا برای ساخت کل جعبه یا برای برش کاری بگیرید

کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
    شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
    فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC
    2010/02/19
    2,371
    102

با اجازه دوستان :redface:
    تا جایی که من میدونم(یعنی پرسیدم) 3D max خروجی stp یا step نمیده
    به نظر من بهترین نرم افزار همون solid هست
    البته اگه اشتباه نکنم کار با Catia راحتتره!

-

-

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.
    2012/06/22
    87
    6

پاسخ : طراحي 3D برد و جعبه در altium

با تشكر از دوستان
    بله درسته 3D max مخصوص ساخت فيلم هستش نه طراحي صنعتي. حالا بحث ما مابين solid work و autocad هستش كه يكيش را بايد انتخاب كرد. تا اونجائي كه ميدونم solidword كمي سخت تر از autocac هستش ولي توي آموزشكده ها بيشتر از autocad استفاده ميشه.
    2007/10/14
    تهران
    1,335
    38

نقل قول نوشته اصلی توسط MAKHORSANDI
    با تشكر از دوستان
    بله درسته 3D max مخصوص ساخت فيلم هستش نه طراحي صنعتي. حالا بحث ما مابين solid work و autocad هستش كه يكيش را بايد انتخاب كرد. تا اونجائي كه ميدونم solidword كمي سخت تر از autocac هستش ولي توي آموزشكده ها بيشتر از autocad استفاده ميشه.
    من هر دو تا رو دیدم که کار میکنن، Solid برای کارهای پیچیده مناسب تره چون میشه به صورت پارامتری کار کرد و تغییرات راحت تره ولی اتوکد محیط راحت تری داره و مرسوم تره.
    لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
    لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
    با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
    اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
    يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8