ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16
    2013/09/20
    133
    2

کنترل فشار آب با ترانسدیوسر و اینورتر

سلام دوستان
    من یک سنسور فشار (تو بازار می گن ترانسدیوسر)10بار دارم با یک اینورتر 4 kw مارکlsدارم فشار داخل لوله آب را می خواهم در یک حد تنظیم کنم با کمک یک پمپ کسی می تونه من را راهنمایی کنه برنامه اینورتر را چگونه تنظیم کنم خروجی ترانسدیوسر 4تا 20میلی آمپر ه وبه ورودی 4تا 20میلی آمپر اینورتر وصل میشه؟
    2011/10/20
    238
    0

پاسخ : کنترل فشار آب با ترانسدیوسر و اینورتر

با سلام
    دوست عزیز شما باید اول فشار مورد نظر محاسبه کنید بعد به درایو اعمال کنی.
    اگر شما مستقیما خروجی ترانسدیوسر بدی به درایو هر تغییری در فشار باعث میشه که درایو شما فرمان اصلاح به موتور بده که اصلا درست نیست
    اول سیگنال ترانسدیوسر پردازش کنید مقدار لازم محاسبه کنید بعد فرمان به درایو بدید
    2009/10/13
    1,434
    83
    B2

اگر شما مستقیما خروجی ترانسدیوسر بدی به درایو هر تغییری در فشار باعث میشه که درایو شما فرمان اصلاح به موتور بده که اصلا درست نیست
    اول سیگنال ترانسدیوسر پردازش کنید مقدار لازم محاسبه کنید بعد فرمان به درایو بدید
    درايوهاي LS مد كنترلي PID رو ساپورت ميكنن كه ميشه مقادير P,i,d رو به صورت دستي وارد كرد.حتي ميشه براي ورودي فيدبك افست در نظر گرفت. ايا لزومي داره پردازش انجام بشه در حاليكه درايو ميتونه اين پردازش رو انجام بده؟
    2011/10/20
    238
    0

الان دارم میخونم سری IP5A مخصوص پمپ و فن :agree:
    2013/09/20
    133
    2

دوستان مثلا می خوام فشار روی 5 بار تنظیم باشه کمتر شد آرام آرام موتور کار کنه تا به 5 برسه ،هر چه اختلاف بیشتر باشه سرعت موتور هم بیشتر بشه
    2009/10/13
    1,434
    83
    B2

بله اكثر برندها يه مدل مخصوص پمپ و فن دارن مثلا CP2000 از دلتا يا همين IP5 از الجي و..البته اين نوع اينورترها فانكشنها و اپشنهايي رو ارائه ميدن تا كارها رو راحتتر و با تجهيزات كمتر بشه انجام وگرنه براي كنترل يه فن يا پمپ به صورت ساده مدل معمولي اينورتر هم كفايت ميكنه lمثلا CP2000 ميتونه تا 8 عدد پمپ رو به صورت همزمان كنترل كنه.
    دوستان مثلا می خوام فشار روی 5 بار تنظیم باشه کمتر شد آرام آرام موتور کار کنه تا به 5 برسه ،هر چه اختلاف بیشتر باشه سرعت موتور هم بیشتر بشه
    البته مدل اينورتر رو ميگفتيد بهتر ميشد راهنمايي كرد ولي به صورت كلي بايد مد PID روي درايو رو فعال كنيد بعد خروجي سنسور رو به ورودي جريان اينورترتون متصل كنيد البته در اين حالت حتما بايد فيدبك از نوع منفي باشه.
    2013/09/20
    133
    2

پاسخ : کنترل فشار آب با ترانسديوسر و اينورتر

اينورتر را مي تونم عوض کنم اما من بيشتر ls کار کردم موتور من 4 کيلو واته حالا هر مدل اينورتري که شما بگيد مي خرم فقط اگه لطف کنيد تنظيماتش را هم بگيد تو کدوم منو و کدام گزينه ها را بايد تعقير بدم ممنون ميشم

اضافه شده در تاریخ :
    سلام توي اين انجمن کسي نيست به من بگه يه درايو را با ترانسديوسر چطوري راه اندازي کنم ؟ ممنون ميشم اگه کسي کمک کنه
    2009/10/13
    1,434
    83
    B2

پاسخ : کنترل فشار آب با ترانسديوسر و اينورتر

نقل قول نوشته اصلی توسط مجيد باقري
    سلام توي اين انجمن کسي نيست به من بگه يه درايو را با ترانسديوسر چطوري راه اندازي کنم ؟ ممنون ميشم اگه کسي کمک کنه
    جواب شما داده شد اما ظاهرا با دقت نمیخونید.
    جواب سوالاتون تو منوال خود دستگاه وجود داره که میتونید از خود سایت الجی دانلودش کنید.بعد از مطالعه منوال اگه سوالی بود در خدمتیم.
    موفق باشی
    2009/08/20
    526
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط B2
    درايوهاي LS مد كنترلي PID رو ساپورت ميكنن كه ميشه مقادير P,i,d رو به صورت دستي وارد كرد.حتي ميشه براي ورودي فيدبك افست در نظر گرفت. ايا لزومي داره پردازش انجام بشه در حاليكه درايو ميتونه اين پردازش رو انجام بده؟
    دوست عزیز یکم بیشتر در مورد انتخاب مقادیر p , i ,d توضیح می دید آخه یک بار امدم با ماژول pid پی ال سی چند تا دریچه های ولو که خروجی جریان 4-20 میلی آمپر داشت با توجه به گرما تنطیم کنم هر کاری کردم نشد آخرش دیدم نمی شه یک اپراتور مخصورص این کار گذاشتم تا دستی کار کنه
    دوست عزیز کتابی چیزی در مورد تنظیمات این مقادیر (p,i,d)برای کارهای عملی وجود داره؟
    هرگاه زندگی را جهنم دیدی, سعی کن پخته بیرون آیی, سوختن رو همه بلدند
    2009/10/13
    1,434
    83
    B2

در اينباره بحث تو انجمن زاده شده قبلا سرچ كنيد.ولي كنترلرهايي كه من ديدم بيشتر نوعPI هستند و كنترلرهاي جديد قابليت اتوتيون دارن كار رو راحت كرد ه البته اگه دنبال راه علمي تنظيم اين مقادير هستيد تنها روشي كه من ميشناسم روش زيگلر نيكولزه تو گوگل يا ويكي سرچش كنيد.
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16