اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال کیبرد USB به میکرو AT90USB1287

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال کیبرد USB به میکرو AT90USB1287

سلام دوستان
    امیدوارم که حالتون خوب باشه :rolleyes:

من میخواستم کیبرد USB رو به میکرو AT90USB1287 متصل کنم
    از اونجایی که کار کردن با هاست USB کار هر کسی نیست از دوستان درخواست کمک دارم و اگه از دوستان کسی اطلاعی در این زمینه داره لطفا کمکم کنید .
    البته فقط یک نفر دیدم که این کار رو با Atmel Studio کرده ولی متاسفانه من هر چی توش گشتم که بتونم اون رو تبدیل به کدویژن کنم ، نتونستم . :sad: :angry:
    خیلی پیچ در پیچ و پیچیده و (حرفه ای) برنامه رو نوشته . (کتابخونه های LUFA )

پیشاپیش از دوستان ممنون :applause:
    [b]چگونه همه پایه های میکروکنترلر AVR را PWM کنیم؟
    معرفی نرم افزارEasy 7segment (برای راه اندازی آسانتر 7segment )
    معرفی نرم افزار Codewizard PWM
    با من بیشتر آشنا شوید

پاسخ : اتصال کیبرد USB به میکرو AT90USB1287

با سلام

آقا سامان حالا چرا شما گیر دادی به این کدویژن! البته کدویژن خیلی هم خوبه اما فقط کدویزاردش! برای امثال ما صرف نداره که خودمون بریم کتابخونه خودمون رو برای USB یا مثل اون بنویسیم، (تو پرانتز این یه موضوع خیلی خوب میتونه باشه برای دوستانی که میخوان پروژه کارشناسی بردارن کما اینکه این LUFA به نوعی پروژه پایانی آقای CAMERA هم بوده) بنابراین باید ببینیم که کتابخونه هایی که تو نت هست برای چه کامپایلری نوشته شدن و سعی کنیم با همون کار کنیم و چون AVR-GCC رایگان هست تمامی کتابخونه های موجود تو نت برای این کامپایلر نوشته شده. من نمیگم کدویژن رو کلا بزارید کنار کدویزاردش رو داشته باشید ولی فقط برای مقدار دهی به رجیستر ها!

من تونستم کیبرد رو متصل کنم اما، 1. با WINAVR و 2. بعضی از کلید های کیبرد رو نتونستم باهاش دیتکت کنم. شما آیا باید با همشون کار کنید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojtaba_led
      با سلام

آقا سامان حالا چرا شما گیر دادی به این کدویژن! البته کدویژن خیلی هم خوبه اما فقط کدویزاردش! برای امثال ما صرف نداره که خودمون بریم کتابخونه خودمون رو برای USB یا مثل اون بنویسیم، (تو پرانتز این یه موضوع خیلی خوب میتونه باشه برای دوستانی که میخوان پروژه کارشناسی بردارن کما اینکه این LUFA به نوعی پروژه پایانی آقای CAMERA هم بوده) بنابراین باید ببینیم که کتابخونه هایی که تو نت هست برای چه کامپایلری نوشته شدن و سعی کنیم با همون کار کنیم و چون AVR-GCC رایگان هست تمامی کتابخونه های موجود تو نت برای این کامپایلر نوشته شده. من نمیگم کدویژن رو کلا بزارید کنار کدویزاردش رو داشته باشید ولی فقط برای مقدار دهی به رجیستر ها!
      سلام از ماست آقا مجتبی
      ارادت خاصی نسبت به شما دارم چون خیلی عالی همه چیزها رو توضیح میدین و هم پیگیر مشکلات بچه ها هستین . . . واقعا که از همه جهت آقایی . . . (اینو جدی میگم و همه بچه ها شما رو میشناسن)

حقیقتش من به دنبال گفته شما اول رفتم با WinAVR کار کنم و اصلا نتونستم حتی یک کد هم باهاش بنویسم ... یه جوریه . . . و اصلا نتونستم باهاش کار کنم
      و اما Atmel studio هم که قرار شد برم تو کارش که همون اول خواستم از کتابخونه های LUFA کار کنم که دیدم اصلا نمیتونم با این نرم افزار مچش کنم .
      حالا با این نرم افزار هم باز میشه یه کدهایی نوشت و راحته ولی با اون WinAVR که اصلا نتونستم :cry2:

و اما . . .
      شما آیا باید با همشون کار کنید؟
      نه
      من فقط با قسمت Num lock کار دارم
      یک نمونه کیبرد های مخصوص حسابداری هست که فقط شماره داره و علامتهای (+ و - و / و *و Enter و Num Lock و . . .) و به اسم کیبردهای Num pad تو بازار میشناسنش .
      قسمتهای حروف رو اصلا نمیخوام و علامتها رو هم نمیخوام و فقط شماره ها و اینتر رو میخوام
      ناگفته نماند که این نوع کیبردها فقط پروتکل USB ساپرت میکنه ! چون بعضی از مدلها هستند که هم USB و هم PS2 پشتیبانی میکنند .

ممنون از اینکه اینقدر پیگیر مشکلات بچه ها هستید . . . مخصوصا" من :biggrin:
      خدا حفظتون کنه

اضافه شده در تاریخ :
      راستی آقا مجتبی
      اگر زحمتی نباشه دکمه های Back space و علامتها هم اگه تونستی کدهاشو بدست بیار
      باز هم ممنون
      با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

محبت دارید،
        خوب اینجوری که نمیشه قراره شما برنامه رو بنویسید.(بهتون اطمینان میدم که آخرش برنامه تون رو خواهید نوشت)

اول از همه این پروژه رو که تو این مسیر هست کامپایل و ران کنید:
        LUFA\LUFA-130901\LUFA-130901\Demos\Host\LowLevel\GenericHIDHost

بعد دانلود کنید توی میکرو و بعد میکرو روشن کنید و پدتون رو وصل کنید به میکرو ، حالا باید توی هایپر ترمینال اول بنویسه که اتچ شده و بعد بنویسه که اناموریت شده و بعد یه سری عدد صفر (8 تا ستون) رو دائم با پریود تقریبا یک ثانیه نشون بده، حالا شما هر کلید رو که فشار بدید باید یکی از این ستون ها (احتمالا ستون دوم ) باید مقدارش تغییر کنه، مقادیر بدست امده رو برای هر کلید یادداشت کنید.

فعلا این رو انجام بدید یا اگه انجام دادید بفرمایید تا ادامه کار رو بگم.
        اگه براتون امکانش هست برای تجمیع بحث پیرامون AT90USB ادامه بحث رو بریم تو همون تاپیک USB من.

دیدگاه

محبت دارید،
          خوب اینجوری که نمیشه قراره شما برنامه رو بنویسید.(بهتون اطمینان میدم که آخرش برنامه تون رو خواهید نوشت)

اول از همه این پروژه رو که تو این مسیر هست کامپایل و ران کنید:
          LUFA\LUFA-130901\LUFA-130901\Demos\Host\LowLevel\GenericHIDHost

بعد دانلود کنید توی میکرو و بعد میکرو روشن کنید و پدتون رو وصل کنید به میکرو ، حالا باید توی هایپر ترمینال اول بنویسه که اتچ شده و بعد بنویسه که اناموریت شده و بعد یه سری عدد صفر (8 تا ستون) رو دائم با پریود تقریبا یک ثانیه نشون بده، حالا شما هر کلید رو که فشار بدید باید یکی از این ستون ها (احتمالا ستون دوم ) باید مقدارش تغییر کنه، مقادیر بدست امده رو برای هر کلید یادداشت کنید.

فعلا این رو انجام بدید یا اگه انجام دادید بفرمایید تا ادامه کار رو بگم.
          اگه براتون امکانش هست برای تجمیع بحث پیرامون AT90USB ادامه بحث رو بریم تو همون تاپیک USB من.
          به روی چشم
          هر چی شما بگید . :smile:
          راستی این آدرسی رو که دادین اون موقع ها فکر میکردم که واسه ATmel Studio هست ... امروز فهمیدم که باید با WinAVR بازش کنم ...
          کلا" من همیشه سوتی میدادم
          سوال دارم ولی چون شما گفتید تو اون تاپیک خودتون بحث کنیم اینجا سوال نمیکنم :biggrin:

دوستان بقیه بحث در این تاپیک مراجعه کنند .

با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X