اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روش کار و تست قطعات با ((اهم متر یا مولتی متر))

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روش کار و تست قطعات با ((اهم متر یا مولتی متر))

سلام دوستان عزیز و مهربان
    ببخشید من به تازگی تعمیرات موبایل یاد گرفته ام
    دوست دارم با مولتی متر کار کنم در حد حرفه ای تا زمینه پیشرفتم باشد
    از همکاران شنیده ام که اگر بتوانم روش عیب یابی با مولتی متر را یاد بگیرم خیلی خوب هست
    لطفا راهنمایی کنید
    در این حد میدانم
    سیم مشکی منفی و قرمز مثبت
    مثلا اگر پایه ای از روی برد موبایل کنده شده باشد روی برد مشابه با تست بوق مسیر را پیدا میکنم
    همین
    لطفا کمک کنید
    ممنونم

پاسخ : روش کار و تست قطعات با ((اهم متر یا مولتی متر))

دوست عزیر !

من ساده ترین روش تست قطعات با مولتی متر رو براتون قرار میدم

تست مقاومت = مولتی متر رو بر رنج اهم متر قرار داده و به دوسر المان وصل کنید اگر مولتی متر عدد نشان داد مقاومت سالم است (چون بر روی برد موبایل مشخص نیست چند مقاومت دیگر به این مقاومت متصل شده)در غیر این صورت مقاومت خراب است

تست دیود = مولتی متر رو بر روی تست دیود قرار داده و دوسر مولتی متر را به المان متصل کنید عدد نشان داده شده یا صفر است یا 1.5 سیم مولتی متر را جابه جا کنید باید بر روی صفحه مولتی متر خلاف عدد قبلی نشان داده شود در غیر این صورت دیود خراب است

تست خازن = دیود را بر روی تست بوق قرار داده و به دوسر المان اتصال میدهیم (اگر خازن پلاریته دار بود با رعایت قطب مثبت و منفی مولی متر اتصال داده شود) مولتی متر هیچ عکس العملی از خود نشان نمیدهد در غیر این صورت خازن خراب است

تست ترانزیستور = مولتی متر را بر روی رنج تست دیود قرار داده و یکی از سیم هارا به یکی از پایه ها اتصال میدهیم و سیمی دیگر را به یک پایه دیگر بر روی مولتی متر باید عدد ظاهر شود حال یکی از سیم هارا جدا کنید و بر روی پایه دیگر ترانزیستور قرار دهید باید عدد از عدد قبلی کمتر یا زیاد تر باشد در غیر این صورت ترانزیستور خراب است

تست ای سی = ای سی موبایل تست ندارد

موفق باشید

دیدگاه

بیچاره اون گوشی که تو بخوای با این سواد تعمیرش کنی! بیچاره تر ازون صاحب گوشی که به خودت اعتماد کنه و گوشیشو برای تعمیر بده بهت! از من به تو نصیحت، اینجور کارا دانش فنی قبلی بالایی میخواد، وگرنه فقط برای مشتری هزینه اضافی میتراشی، و برای خودت سردرد و سرگیجه!
      کم گوی و گزیده گوی

دیدگاه

پاسخ : روش کار و تست قطعات با ((اهم متر یا مولتی &#

masoud 578 عزیزخیلیا تجربی یاد میگرن خیلی ها میرن اموزشگا مدرک میگیرن حالا یا فنی یا ازاد ربطی به سواد تحصیلی طرف نداره
        شما خیلی چیزارو در مورد با تعمیرات موبایل باید بلد باشی تا ادعات بشه !!!
        توانایی باز و بسته کردن گوشی
        تعمیرات نرم افزاری مثل فلش کردن
        تست قطعات و توانایی کار با هیتر
        توانایی تعویض قطعات مثل ال سی دی . UIF . ای سی تغذیه و احیا کردن قطعات و کلی چیز دیگه که باید تا صب برات بنویسم

در ضمن من خودم دیپلم تعمیرات موبایل رو از یه اموزشگا گرفتم خاستی بگو کارتمو نشونت بدم

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : روش کار و تست قطعات با ((اهم متر یا مولتی &#

نوشته اصلی توسط saeed_asd3390
          masoud 578 عزیزخیلیا تجربی یاد میگرن خیلی ها میرن اموزشگا مدرک میگیرن حالا یا فنی یا ازاد ربطی به سواد تحصیلی طرف نداره
          شما خیلی چیزارو در مورد با تعمیرات موبایل باید بلد باشی تا ادعات بشه !!!
          توانایی باز و بسته کردن گوشی
          تعمیرات نرم افزاری مثل فلش کردن
          تست قطعات و توانایی کار با هیتر
          توانایی تعویض قطعات مثل ال سی دی . UIF . ای سی تغذیه و احیا کردن قطعات و کلی چیز دیگه که باید تا صب برات بنویسم

در ضمن من خودم دیپلم تعمیرات موبایل رو از یه اموزشگا گرفتم خاستی بگو کارتمو نشونت بدم
          منظور من با شما نبود بلکه با استارتر تاپیک بود.
          به نظر من کسی که هنوز نمیدونه مولتی متر چیه یعنی هیچ هیچ بیسی از الکترونیک نداره و نمیتونه تعمیرکار خوبی باشه حالا شما هرچی میخوای بگو. موفق باشی.
          کم گوی و گزیده گوی

دیدگاه

من قصدم توهین به شما نبود مسعود اقا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X