اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تغذیه ی smd های 3528 و 5050

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تغذیه ی smd های 3528 و 5050

سلام دوستان
    من تازه واردم و توی مسائل برقی هم سر رشته ای ندارم. امیدوارم اگر سوال ها واضح نیست به بزرگی خودتون ببخشید

من چند وقت پیش برای روی اکواریومم 5 متر smd 3528 خریدم
    نوار smd با فاصله ی حدود 7 تا ده سانتی سطح آب هست و با اب تماس نداره و الان با استفاده ی نه چندن زیاد خیلی از بخش هاش روشن نمیشن
    اینم بگم که روی smd یک لایه ی ژله ای ضدآبش کرده. فکر کنم IP65
    توی سایت ledlightsworld برای محصول مشابه اینو نوشته
    This product need a 12v 3amp 36watt LED power supply for 1 reel (5 meters)
    که میگه این محصول به منبع تغذیه ی 12 ولت 3 آمپر 36وات نیاز داره ولی فروشنده به من اداپتور 12 وات 2 امپر داد و گفت کافیه
    آداپتور الان نسبتا از حد معمول خیلی داغتره.
    میخواستم بدونم اون نزدیک بودن با آب باعث از کار افتادن تعداد زیادی از led هاست یا این تغذیه؟

و یه سوال اینکه برای 5 متر smd 5050 منبع تغذیه 12 ولت 8 امپر 96 وات توصیه کرده

این محصول همین سایت eca هم همین منبع تغذیه رو نیاز داره؟
    http://eshop.eca.ir/led-%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C/1312-LED-%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C-RGB-%D8%AF%D8%B1%D8%B4%D8%AA-5050-60Pcs-%D8%B1%D9%88%D9%84-5-%D9%85%D8%AA%D8%B1%DB%8C.html

پیشاپیش ممنون

پاسخ : تغذیه ی smd های 3528 و 5050

سلام.خب بستگی داره به اینکه اون منبع 2 آمپری که داده واقعا دو آمپر رو میده یا هنگاه 2 آمپر دادن افت ولتاژ داره یا اصلا دو آمپر نمیده.
    ال ای دی های نواری هم مختلفن و مدلهایه مختلفش جریانهای مختلفی میشکن
    شما با مولتی متر چک کن ببین جریانی که منبع میکشه چقدره و ولتاژ دو سره تغذیه ولتی همه ال ای دی ها روشن هستن چقدره.
    اگه دیدی زیره 1.5 آمپره و ولتاژ دو سر تغذیه هم حدوده 12 هست خب فکر کنم خوب باشه.
    اگه دیدی که افت ولتاژ زیاده یا جریان نزدیک 2 هست از منبع قوی تری استفاده کنی بهتره.(کمتر فشار بهش میاد)
    ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

پاسخ : تغذیه ی smd های 3528 و 5050

سلام
      من با این نوار ها کم و بیش آشنایی دارم و همون ژله ضد آبی که میگی یه نوع چسبه برای ضد آب کردن استفاده میشه.
      ms2000 درست میگه ،این امکان وجود داره منبع شما اصلا خروجی 2 آمپر نداشته باشه.اما حتی اگر 2 آمپر هم باشه ،نوار شما به 3 آمپر نیاز داره و اولش شاید روشن بشه اما در طول زمان خرابی کار را نشان میدهد.
      موفق باشی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X