اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یک مشکل با sim908

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یک مشکل با sim908

سلام
    من یه مشکلی با این sim908 دارم و اون اینه که گاهی اوقات وقتی کسی زنگ میزنه یا اس ام اس میاد سریع شبکه رو گم میکنه و شروع میکنه به چشمک زدن 64ms On/ 800ms Off یعنی حتی مهلت نمیده اس ام اس برسه، سریع قطع میشه. (البته مشکلات دیگه ای هم داره مثلا گاهی اصلا پیدا نمیکنه شبکه رو یا همین طوری هم شده که قطع بشه از شبکه.)
    تغذیشم باتری لیتیم یون ظرفیتش یادم نمیاد ولی خیلی بالاتر از اون چیزیه که توی دیتاشیتش زده.
    کسی میدونه مشکل از کجاست؟

پاسخ : یک مشکل با sim908

سلام.
    احتمال زیاد ماژول آمپر کم میاره و ریست میشه.شما نباید برای تغذیه از باتری استفاده کنید. :surprised:
    برای اینکه مدارتان خوب کار کنه یک آداپتور 5 ولت 2 امپر به بالا را با یک دیود 4007 به صورت سری شده ( که با اینکار ولتاژ 4.3 ولت که برای ماژول مناسب است تامین میشود ) و یک خازن4700 میکرو فاراد که به صورت موازی در مدار قرار می گیرد ( برای تامین آمپر لحظه ای ) را به ماژول وصل کنید و حالشو ببرید. :nice:
    [glow=red,2,300]بياييد با كمك هم الكترونيك را گسترش دهيم[/glow]
    [glow=yellow,2,300]AVR & ARM[/glow]
    [glow=green,2,300]عشق است و برنامه نويسي [/glow]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omidrobot
      سلام.
      احتمال زیاد ماژول آمپر کم میاره و ریست میشه.شما نباید برای تغذیه از باتری استفاده کنید. :surprised:
      برای اینکه مدارتان خوب کار کنه یک آداپتور 5 ولت 2 امپر به بالا را با یک دیود 4007 به صورت سری شده ( که با اینکار ولتاژ 4.3 ولت که برای ماژول مناسب است تامین میشود ) و یک خازن4700 میکرو فاراد که به صورت موازی در مدار قرار می گیرد ( برای تامین آمپر لحظه ای ) را به ماژول وصل کنید و حالشو ببرید. :nice:
      آقا توی خود دیتاشیت نوشته:
      The single 3.7V Li-ion cell battery can be connected to SIM908 VBAT pins directly.
      در ضمن ریست نمیشه این پیغام رو میده:
      +CPIN: NOT READY
      این تغذیه ای هم که گفتید اصلا چیز قابل اطمینانی نیست اگه یک مقداری ولتاژ ورودی آداپتور بره بالا احتمال سوختن ماژول وجود داره اگر از باتری نمیخواید استفاده کنید باید از رگولاتور استفاده کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط redown
        The single 3.7V Li-ion cell battery can be connected to SIM908 VBAT pins directly.
        این تغذیه ای هم که گفتید اصلا چیز قابل اطمینانی نیست اگه یک مقداری ولتاژ ورودی آداپتور بره بالا احتمال سوختن ماژول وجود داره اگر از باتری نمیخواید استفاده کنید باید از رگولاتور استفاده کنید.
        خوب شما تو پست اول توضیح ندادین که چنین پیغامی میده.پس با این حساب مشکل چیز دیگه ای هست.من به شخصه تا حالا چنین مشکلی ندیدم.
        در ضمن حداکثر ولتاژ برای این ماژول 4.8 ولت هست که اگر یکم ولتاژ بالا بره یعنی مثلا از 4.3 به 4.6 برسه هیچ مشکلی پیش نمیاد.در ضمن ولتاژ هم یکدفعه تغیر نمیکند.حالا شما کار بکن ببین مشکل چی هست.چون با این مشکل روبرو نشدم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omidrobot
          سلام.
          کی میگه نباید از باتری استفاده کرد؟!!! :eek:
          این دیتای معتبرو شما از کجا در میاری؟!!!!!!!!!!! :eek:
          شما گوشیتو میزنی همیشه به برق؟!!! این ماژول هم دقیقا مثل گوشی های موبایله و به نظر من اول برای کار با باتری طراحی شدن بعد برای تغذیه ثابت
          و این که دستوری هم داره که میزان شارژ باتری رو بده فک نمیکنم برای برق ثابت اصلا چنین چیزی بدرد بخوبه

آقا اصلا از تغذیه دیودی استفاده نکین کلا به درد بخور نیست
          شاید کار کنه ولی کار درست و اصولی برای کم کردن ولتاژ نیست ( اونم برای جریان 2 آمپر )
          شمایی که میگی 4007 بذار میدونی جریان 4007 فقط 1 آمپره؟!!!! ( یکم دیتا شیتا رو بخون )
          بعد میگم پستای الکی میزنی ناراحت میشی ( اطلاعات تا نداری سعی کن بخونی بعد جواب بدی )

نمیدونم کی گفته 4700؟!!!!!
          بابا بشکه مگه میشه گذاشت روی برد؟!
          شما که کار دانشجویی و روی برد برد میبندی شاید ولی برای کارای مهم تر و تروتمیز نمیشه یه خازن با اون بزرگی گذاشت که
          توی مبایل شما همچین چیزی هست؟!!!!!!
          این برد رو دیدی که ببین کوچک ترین بردی که برای SIM908 میشه زد که همه امکانات رو داره و مدت هاس داره کار میکنم و کوچکترین مشکلی نداره
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...7018#msg547018

نوشته اصلی توسط redown
          دوست عزیز شما از آنتن خود ماژول استفاده میکنی یا برای بردت پایه آنتن رو کشیدی بیرون؟!
          مشکل از آنتن باید باشه اگه PCB هست بذار عکسشو بررسیش کنم
          درایور شبکه و nRF24L01
          کاتالوگ محصولات
          کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
          شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
          فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بسطام بیرامی
            شما که کار دانشجویی و روی برد برد میبندی شاید ولی برای کارای مهم تر و تروتمیز نمیشه یه خازن با اون بزرگی گذاشت که
            باسه.خوب شما 1000 میکروفاراد بزار.

دیدگاه

کی میگه نباید از باتری استفاده کرد؟!!! :eek:
              این دیتای معتبرو شما از کجا در میاری؟!!!!!!!!!!! :eek:
              شما گوشیتو میزنی همیشه به برق؟!!! این ماژول هم دقیقا مثل گوشی های موبایله و به نظر من اول برای کار با باتری طراحی شدن بعد برای تغذیه ثابت
              و این که دستوری هم داره که میزان شارژ باتری رو بده فک نمیکنم برای برق ثابت اصلا چنین چیزی بدرد بخوبه

آقا اصلا از تغذیه دیودی استفاده نکین کلا به درد بخور نیست
              شاید کار کنه ولی کار درست و اصولی برای کم کردن ولتاژ نیست ( اونم برای جریان 2 آمپر )
              شمایی که میگی 4007 بذار میدونی جریان 4007 فقط 1 آمپره؟!!!! ( یکم دیتا شیتا رو بخون )
              بعد میگم پستای الکی میزنی ناراحت میشی ( اطلاعات تا نداری سعی کن بخونی بعد جواب بدی )

این برد رو دیدی که ببین کوچک ترین بردی که برای SIM908 میشه زد که همه امکانات رو داره و مدت هاس داره کار میکنم و کوچکترین مشکلی نداره

دوست عزیز شما از آنتن خود ماژول استفاده میکنی یا برای بردت پایه آنتن رو کشیدی بیرون؟!
              ببخشید نمیدونستم شما جواب دادید تو این چند وقت شبانه روز دارم با این ور میرم نیومدم سر بزنم. خیلی جاهاش مشکل داره. ممنون میشم اگه کمکم کنید.
              این قسمتیه که sim908 روش لحیم شده. قبلا کار میکرد ولی اخیرا خیلی بد شده همون اول CPIN: NOT READY l میده و دیگه شبکه رو پیدا نمیکنه.

این هم بورد زیریشه که تغذیش اینجاست:

تغذیش خیلی مشکل داره. قبلا که با باتری کار میکردم مشکلاتش کمتر بود. الان lm2576-adj گذاشتم که ولتاژش بعد از چند دقیقه از 3.7 خود به خود میره بالا میرسه به هفت هشت ولت. البته بعد از کلی ور رفتن و وصل کردن مقاومتا به طور مستقیم به پایه فیدبک رگولاتور یکی دو روزی درست شد اما اومدم سلفو عوض کنم کندم و گذاشتم سرجاش دوباره خراب شد کلا به چیزی بند نیست یه ذره قطعاتو جابه جا میکنم کلا خراب میشه. قبلا هم مشکل داشت اما از وقتی مستقیم از رگولاتور استفاده میکنم مشکلات شدیدتر شده.
              اینا ایرادای مهمش بود. (بگذریم از اینکه کریستالشم روی بورد کار نمیکنه همین طور eeprom خارجی.)
              ممنون میشم اگه ایراداشو بگیرید. پدرمو در آورده.

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : یک مشکل با sim908

نوشته اصلی توسط redown
                ببخشید نمیدونستم شما جواب دادید تو این چند وقت شبانه روز دارم با این ور میرم نیومدم سر بزنم. خیلی جاهاش مشکل داره. ممنون میشم اگه کمکم کنید.
                این قسمتیه که sim908 روش لحیم شده. قبلا کار میکرد ولی اخیرا خیلی بد شده همون اول CPIN: NOT READY l میده و دیگه شبکه رو پیدا نمیکنه.

این هم بورد زیریشه که تغذیش اینجاست:

تغذیش خیلی مشکل داره. قبلا که با باتری کار میکردم مشکلاتش کمتر بود. الان lm2576-adj گذاشتم که ولتاژش بعد از چند دقیقه از 3.7 خود به خود میره بالا میرسه به هفت هشت ولت. البته بعد از کلی ور رفتن و وصل کردن مقاومتا به طور مستقیم به پایه فیدبک رگولاتور یکی دو روزی درست شد اما اومدم سلفو عوض کنم کندم و گذاشتم سرجاش دوباره خراب شد کلا به چیزی بند نیست یه ذره قطعاتو جابه جا میکنم کلا خراب میشه. قبلا هم مشکل داشت اما از وقتی مستقیم از رگولاتور استفاده میکنم مشکلات شدیدتر شده.
                اینا ایرادای مهمش بود. (بگذریم از اینکه کریستالشم روی بورد کار نمیکنه همین طور eeprom خارجی.)
                ممنون میشم اگه ایراداشو بگیرید. پدرمو در آورده.
                سلام
                خب شما که همه ایرادات بردو گفتید ، من دیگه چی بگم ؟!! :biggrin:
                باید همه فایل ها رو بذاری من بتونم بررسی کنم از روی این که مشخص نمیشه چرا چی کی چطو شده که :icon_razz:
                درایور شبکه و nRF24L01
                کاتالوگ محصولات

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : یک مشکل با sim908

سلام
                  خب شما که همه ایرادات بردو گفتید ، من دیگه چی بگم ؟!! :biggrin:
                  باید همه فایل ها رو بذاری من بتونم بررسی کنم از روی این که مشخص نمیشه چرا چی کی چطو شده که :icon_razz:
                  آقا الان اصلا همه مشکلاتو فعلا بذاریم کنار. یه چیزی: بوردی که sim908 روش وصل بود اول خیلی خوب کار میکرد. الان اصلا اون بورد زیری رم بر داشتم پین هدری که به VBAT ماژول وصله رو مستقیم لحیم کردم به باتری ولی بعد از اینکه باهاش تماس میگیرم چند بار زنگ میخوره ولی بعد چراغ PWR یه لحظه خاموش روشن میشه بعد هم که دیگه شبکه رو گم میکنه شروع میکنه به چشمک زدن64ms On/ 800ms Off. اون پیغام کذایی cpin: not ready رو هم میده ولتاژ VCC سیم کارت هم صفر میشه. چرا بعد از گذشت چند ماه اینطوری شده؟! تو این چند ماه دائم باهاش کار میکردم. باتری خودش آمپربالاست ولی یه باتری دیگه هم امتحان کردم، پایه های سیم کارتو قسمتایی که به ماژول وصل میشد رو هم دوباره لحیم کردم.
                  به نظر میرسه چون چراغ PWR یه لحظه خاموش میشه نشون میده امپر کم میاره درسته؟ ولی آخه چرا؟! (اینکه قبلا داشت کار میکرد!)
                  البته اگر زنگ هم نزنم باز چند دقیقه بعد cpin: not ready میده و خلاص.
                  یکی دو هفته پیش هم که به رگولاتور وصلش کرده بودم باز همین مشکلو داشت. وقتی هم کار زیاد ازش میکشیدم مثلا از gps استفاده میکردم زودتر این اتفاق شوم می افتاد.
                  دیگه به اینجام رسیده. دارم به مرز افسردگی میرسم :cry:

دیدگاه

سلام
                    استاد از آنتن خودش استفاده کنه بهتره یا بکشه بیرون ؟ ( اگه بخواد بکشه بیرون چه ملاحظاتی رو باید بکنه ؟)
                    میشه pcb این عکس قشنگی رو که گذاشید برامون بزارید ؟ تا ما هم از تجربه خوب شما استفاده کنیم
                    ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fakheri
                      سلام
                      استاد از آنتن خودش استفاده کنه بهتره یا بکشه بیرون ؟ ( اگه بخواد بکشه بیرون چه ملاحظاتی رو باید بکنه ؟)
                      میشه pcb این عکس قشنگی رو که گذاشید برامون بزارید ؟ تا ما هم از تجربه خوب شما استفاده کنیم
                      ممنون
                      اصولا وقتی خود شرکت این کانکتورو گذاشته یعنی میتونید ازش استفاده کنید هیچ مشکلی نداره ولی تجربه میگه کار کردن با کانکتور خودش خیلی دردسر داره آنتنش همش آویزون میشه و دست و پا گیر.
                      البته من معذرت میخوام به جای استاد جواب دادم.

دیدگاه

به نظر میرسه با سیم کارتایی که vcc شون بیشتره بیشتر مشکل داره.
                        یه دفعه ولتاژش میاد صفر میشه دیگه هم بالا نمیره.
                        اگر با sim-vcc یه خازن بزرگ موازی کنم خطرناک نیست؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط redown
                          به نظر میرسه با سیم کارتایی که vcc شون بیشتره بیشتر مشکل داره.
                          یه دفعه ولتاژش میاد صفر میشه دیگه هم بالا نمیره.
                          اگر با sim-vcc یه خازن بزرگ موازی کنم خطرناک نیست؟
                          خطرناک نیست
                          خودشم 100 نانو گذاشته
                          ولی لزومی هم نداره خیلی بزرگ بذاری
                          مشکل مدارت از چیز دیگست
                          درایور شبکه و nRF24L01
                          کاتالوگ محصولات

دیدگاه

من مشکلم اینه که چراغ status و netlight روشن نمیشه
                            دیروز روشن شد و شبکه رو هم پیدا کرد در هین کار کردن خاموش شد و دیگه روشن نمیشه
                            از LM2576 فیکس 5 ولت استفاده کردم که به پایه VCHG و باطری ، آداپتورمم 12 ولت سه آمپر هستش دیود شاتکی که با lm استفاده کردم ss34 هستش
                            باطری رو که بر میدارم روی پایه vbat ماژول 3.5 ولت هستش و برای روشن کردن پایه پاور ماژول رو یک ثانیه صفر می کنم
                            زنگ میزنم میگه خاموشه برق سیم کارت هم صفر هستش

از کجا بفمم رورژن ماژولم چیه
                            من دیتاشیت sim908-c رو دارم پایه هاش با شماتیک و فوت پرینتم فرق داره!!!
                            مثلا برای VCHG دو تاپایه گفته ولی فوت پرینت یکی داره و پین های فوت پریینت و شماتیک اصلا مثل هم نیستن :angry:

دیدگاه

با آمپرمتر زیاد بلد نیستم کار کنم :nerd: ولی اونجوری که اندازه گرفتم 0.03 آمپر جریان میکشه و اصلا بالاتر نمیره
                              همچینین پاور کی رو جدا کردم که دستی روشن کنم با ولت متر اندازه میگیرم 0.5 ولته
                              باز هم دستی دستور میدم روشن نمیشه
                              :angry: خسته شدم یه سال تمومه تا حالا 8 تا برد زدم و ساختم و کار نکرده دیگه دیونه شدم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X