اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی فیلتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی فیلتر

با عرض سلام خدمت همه دوستان و مهندسان گرامی...
    بنده در زمینه طراحی FPGA فعالیت میکنم خوشحال میشم بتونم در این زمینه کمک کنم مخصوصا پردازش سیگنال و طراحی فیلتر...

پاسخ : طراحی فیلتر

با سلام.
    من از حسن نیتی که دارید خیلی ممنونم.
    یا علی.

دیدگاه

سلام و ممنون از شما

از شما میخواهم در صورت امکان یک پروژه آموزشی تعریف کنید تا قدم به قدم و با بررسی تمام موضوعات مرتبط به همراه دوستان در این فروم پیش بریم و انشاالله نتایج خوبی حاصل بشه مخصوصا در زمینه یادگیری دوستان و قوام علم شما

متشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsan276
        با عرض سلام خدمت همه دوستان و مهندسان گرامی...
        بنده در زمینه طراحی FPGA فعالیت میکنم خوشحال میشم بتونم در این زمینه کمک کنم مخصوصا پردازش سیگنال و طراحی فیلتر...
        از حسن نیت شما واقعاً ممنونم
        امکانش هست مراحل طراحی و پیاده سازی یک فیلتر FIR رو که خودتونعملی جواب گرفتید حتی المقدور در باند UHF رو مرحله به مرحله بیان کنید
        اطلاعاتی رو که این فیلتر می تونه استخراج کنه چیه؟
        ببخشید سوال رو کلی بیان کردم شما هر طور راحت هستید جواب بدید ممنون میشم
        مردود شدن بهتر از با تقلب قبول شدن است

دیدگاه

خوب مهندسین گرامی با عرض پوزش باید عرض کنم بنده به دلیل مشغله زیاد فاصله زمانی آنلاین شدنم زیاد هست... اما حتما میام و پاسخ دوستان رو خواهم داد پس سوالات خودتون رو حتما بپرسید...
          اصولا طراحی فیلترها اعم از آنالوگ و دیجیتال و فیلترهای با کاربرد خاص ( نظامی) مثل فیلتر کافمن که در سیستم صندلی اجکت جنگنده های پیشرفته معمولا کاربرد داره و همین الان هم در کشور خودمون داره رو این قضیه کار میشه به بچه های مخابراتی و الکترونیکی بر میگرده البته این نکته رو خاطر نشان میکنم که طراحی فیلتر در همه زمینه ها کاربرد به سزایی داره اما در تکنولوژی های روز دنیا که معمولا با سیگنالهای با فرکانس بالا در ارتباط هستند رو این موضوع سرمایه گذاری کلانی شده حال این تکنولوژی ها بسته به موقعیت ها و نیازهای یک جامعه میتونه متفاوت باشه ... لذا بنده مطالب طراحی فیلتر رو از ابتدا تا پیاده سازی اون روی سیستمی مثل fpga رو خدمتتون عرض میکنم ... قاعدتا طراحی فیلتر امری جدا از پردازش سیگنال نیست و اگه بخواهیم دنبال مطالب ریاضی و علمی اون که قابل پیاده سازی در عمل باشه بگردیم این علم رو باید از دل dsp (پردازش سیگنال گسسته در زمان) بیرون کشید که این کار صرفا در حیطه توانایی مهندسین مخابرات و الکترونیک هست (به دلیل مطالب تخصصی و سنگین ریاضیات سیگنالها و سیستم ها) ... این موضوع رو لازم به ذکر میدونم که معمولا طراحی یه فیلتر fir یا iir که دوستان از برنامه ای مثل متلب (با استفاده از toolbox) این نرم افزار و پروگرام اون روی fpga استفاده میکنن کار بسیار ساده ایست که اصولا به خیلی از موارد تخصصی طراحی فیلتر در این زمینه دقت نمیشه و این مرحله رو میذاریم برای آخر این مبحث و اجازه بدید از مطالب اولیه طراحی فیلتر و چگونگی عملکرد یک فیلتر و انواع داده های ورودی و خروجی یک فیلتر و حتی کاربردهای صنعتی فیلتر شروع کنیم پس خواهشی که از دوستان دارم سوالات خود رو هماهنگ با مطلب ارائه شده بیان کنید تا بصورت موازی برای همه مهندسین دانشجویان و عزیزان این پیج قابل درک باشه ... سربلند و پیروز باشید :smile:

دیدگاه

منتظریم مهندس. :job:
            لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
            لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
            با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
            اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
            يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

با تشکر فراوان از شما دوست عزیز اجازه بدید چند سوال مطرح کنم : ( اگه جایی اشتباه می کنم لطفاً اصلاح کنید )
              من در اینترنت با یک سرچ ساده 3 روش برای طراحی یک فیلتر FIR که قابل پیاده سازی روی FPGA بوده دیدم
              1. طراحی از طریق mfile متلب و سپس ساختن core از روی آن
              2. طراحی از طریق ******** متلب و سپس ساخت core از روی آن
              3. طراحی به کمک ip core مربوط به نرم افزار xilinx
              اگه براتون امکان داره مزایا و معایب هر روش رو بطور خلاصه بگید و توضیح بدید در عمل کدوم روش استفاده میشه ؟
              آیا روش های دیگه ای هم بجز این موارد وجود داره ؟
              در مورد فیلترها با کاربرد خاص ( نظامی ) اگر مقدور هست کمی توضیح بدید
              درضمن اگه امکان داره مراحل طراحی رو هم بیان کنید که همه مارو شرمنده کردید

باز هم ممنون که حوصله به خرج میدید
              مردود شدن بهتر از با تقلب قبول شدن است

دیدگاه

سلام آقای مهندس احسان عزیز ممنون از حسن نیت شما
                ممنون می شم اگر مطالب را به صورت pdf ارائه کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X