اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

avr و کریستال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

avr و کریستال

سلام دوستان اگه ما تو برنامه نویسی میکرو فرکانس اونو 8mh قرار بدیم وکریستال داخلی میکرو ما 16mh باشه نیاز به قرار دادن کریستال خارجی داره یا میشه از همون داخلی استفاده کرد با تشکر
    سقراط : دانش من بدانجایی رسید که فهمیدم هیچ نمیدانم.

پاسخ : avr و کریستال

با دروود

اسیلاتور داخلی ماکزیمم تا 8 مگاهرتز رو ساپورت می کنه نه 16 و وقتی از 8 مگ بیشتر بخوای باید از خارج تامینش کنی.

البته وقتی دقت بالایی در برنامه نیاز باشه اون وقت هم باید از کریستال خارجی استفاده کرد.

موفق باشید
    چرا ناراحتی پاتریک!
    + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
    - از دیدنش ناراحت شدی؟
    + نه
    پس چی ناراحتت کرده
    + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    محصولات

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sajad12365
      سلام دوستان اگه ما تو برنامه نویسی میکرو فرکانس اونو 8mh قرار بدیم وکریستال داخلی میکرو ما 16mh باشه نیاز به قرار دادن کریستال خارجی داره یا میشه از همون داخلی استفاده کرد با تشکر
      سلام
      اون چیزی که در برنامه نویسی تعیین میشه به خاطر این هست که میکرو بر اساس زمان پالس کار میکنه (در اکثر اوقات)
      حال اگر ما در برنامه نویسی 8مگا تعریف کنیم ولی کریستال داخلی روی 1مگا هرتز تنظیم باشد میکرو 8 برابر در برابر دستورات تاخیری کندتر عمل خواهد کرد !!!
      زیرا دستورات تاخیری بر اساس تعریفهایی که ما در محیط برنامه نویسی داشتیم ، کار میکند .
      بنابراین باید در برنامه و انتخاب کردن کریستال دقت زیادی شود . :rolleyes:
      حتی اگر مقدار فرکانس هم خرده داشته باشد
      موفق باشی
      [b]چگونه همه پایه های میکروکنترلر AVR را PWM کنیم؟
      معرفی نرم افزارEasy 7segment (برای راه اندازی آسانتر 7segment )
      معرفی نرم افزار Codewizard PWM
      با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

دوستان
        یک سوال و یک درخواستی دارم
        در دیتاشیت ذکر شده که اگر کریستال خارجی گذاشتین خازنهای 12 و 22 پیکو بگذارین
        ولی در بعضی از مدارها دیدم که جفتش رو 22 پیکو یا 18 پیکو گذاشتند !!!!
        آیا اگر با این آرایش خازن ها را متصل کنیم مشکلی نداره ؟؟؟
        از دوستان اگر کسی تو پروتئوس تونسته کریستال خارجی رو روی میکرو بذاره ممنون میشم که منو راهنمایی کنین برای گذاشتن کریستال در پروتئوس ....
        [b]چگونه همه پایه های میکروکنترلر AVR را PWM کنیم؟
        معرفی نرم افزارEasy 7segment (برای راه اندازی آسانتر 7segment )
        معرفی نرم افزار Codewizard PWM
        با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SAMAN.ASADI
          دوستان
          یک سوال و یک درخواستی دارم
          در دیتاشیت ذکر شده که اگر کریستال خارجی گذاشتین خازنهای 12 و 22 پیکو بگذارین
          ولی در بعضی از مدارها دیدم که جفتش رو 22 پیکو یا 18 پیکو گذاشتند !!!!
          آیا اگر با این آرایش خازن ها را متصل کنیم مشکلی نداره ؟؟؟
          از دوستان اگر کسی تو پروتئوس تونسته کریستال خارجی رو روی میکرو بذاره ممنون میشم که منو راهنمایی کنین برای گذاشتن کریستال در پروتئوس ....
          پروتئوس اصاً خازن نمی خواد که! همینجوری بدونِ هیچ چی هم کار می کنه بنده خدا.
          در عمل هم، من 6 ساله با AVR کار می کنم هیچ وقت خازن های کریستالش مشکلی نداشته. 18pF، 22pF یا هر چیزی همین دور و برا.
          پ.ن.: نوسان سازِ میکروهای جدید خیلی خوب و پایداره. مثه میکروپروسسورهای قدیم نیست که تغییر خازن یا کیفیتِ اون تأثیری منفی توی عملکردش داشته باشه.
          بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sajad12365
            کریستال خارجی رو واسه ایجاد زمان های دقیق و یا سرعت بیشتر در میکرو میزارن. ولی تفاوت فرکانس تنظیم شده در برنامه با واقعی میکرو میتونه باعث مشکلاتی مث درست نبودن توابعی مثل delay و... بشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X