اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد تایمر و ADC و DAC در LPC1768

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد تایمر و ADC و DAC در LPC1768

سلام دوستان.
    من هنوز با میکروکنترلر 1768 کار رو شروع نکردم فقط چند سوال ساده دارم.
    در فرکانس کاری 100Mhz، این میکرو حداکثر چند اینتراپت میتونه در تایمر داشته باشه. منظورم اینه که با چه فرکانسی اوور فلو میشه حداکثر؟
    سوال بعدی اینکه حداکثر فرکانس نمونه برداری در ADC و حداکثر فرکانس تغییر آنالوگ در DAC چقدر هست در این میکرو اگر کلاک رو 100 مگاهرتز فرض کنیم.
    و سوال آخر اینکه آیا کلاک داخلی خود این میکرو، دقیق هست یا باید از تجهیزات جانبی برای تولید کلاک براش استفاده کنیم؟
    ممنون.

پاسخ : سوال در مورد تایمر و ADC و DAC در LPC1768

نوشته اصلی توسط arminrkh
    سلام دوستان.
    من هنوز با میکروکنترلر 1768 کار رو شروع نکردم فقط چند سوال ساده دارم.
    در فرکانس کاری 100Mhz، این میکرو حداکثر چند اینتراپت میتونه در تایمر داشته باشه. منظورم اینه که با چه فرکانسی اوور فلو میشه حداکثر؟
    سوال بعدی اینکه حداکثر فرکانس نمونه برداری در ADC و حداکثر فرکانس تغییر آنالوگ در DAC چقدر هست در این میکرو اگر کلاک رو 100 مگاهرتز فرض کنیم.
    و سوال آخر اینکه آیا کلاک داخلی خود این میکرو، دقیق هست یا باید از تجهیزات جانبی برای تولید کلاک براش استفاده کنیم؟
    ممنون.
    سلام اورفلو شدن تایمر ها به فرکانس و 16/8 بیتی بودن اونا بستگی داره همه تایمر ها یه مقسم فرکانس هم دارن
    بقیه سوالاتتون رو بهتره از دیتاشیت ببینید. دیتا شیت همه ی سوالاتتون رو جواب میده

دیدگاه

ممنون از پاسخت دوست عزیز
      اگر لطف کنی یک عدد بدی که فقط حس داشته باشم نسبت به موضوع ممنون میشم.
      با این حال ممنون از توصیت.

دیدگاه

عزیز دل برادر، صفحه سوم دیتاشیت:
        کد:
        A/D: 12-bit Analog-to-Digital Converter (ADC) with input multiplexing among eight pins,
        conversion rates up to 1 MHz, and multiple result registers.
        DACش هم حداکثر سرعتش 1us است.
        یکم بیشتر مطالعه کنید ضرر نداره.

در مورد کلاک هم، توی همین فروم جستجو می کردید بحثهای فراوانی شده. شما کافیه یه کریستالِ دقیق (10-20MHz) بذاری توی ورودی و توش ضرب کننده داره و فرکانس دقیق چند برابر رو می سازه.
        در مورد تایمر هم، بستگی به کامپایلر، روتین وقفه، فرکانس PCLK و نوع کاربردِ شما داره. با توجه به پشته و فراخوانی وقفه به نظر نمیاد بیشتر از 10 میلیون وقفه در ثانیه داشته باشیم. شما می تونید تایمر رو با فرکانس 100MHz راه بندازید، ولی تعداد وقفه ها در ثانیه یه مسئله کاملاً متفاوته.
        بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X