اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد سیستم عامل های روی میکروکنترلر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد سیستم عامل های روی میکروکنترلر

سلام خدمت دوستان . من تا حالا با میکروکنترلرهای تکنولوژی ارم کار نکردم فقط چندتا متن خوندم در موردش که این سوالا برام پیش اومد

1. سیستم عامل هایی که روی این میکروکنترلرها نصب میشه با سیستم عامل های روی موبایل ها چه تفاوتی داره ؟ یعنی مثلا ویندوز فون با ویندوز ce چه فرقی داره ؟

2. امکانات جانبی میکروکنترلها مثل IO , pwm و ... رو میشه با این سیستم عامل ها کنترل کرد ؟

3. سیستم عامل بلادرنگ چیه ؟ مثلا همین اندروید و ویندوز و . . بلادرنگ هستن ؟ اگر هستن فرق بین cortex-a و cortex-r چیه ؟اخه من خوندم که پردازنده های سری a برای اپلیکیشن ها و سری r برای سیستم عامل های بی درنگ هست . درسته ؟

پاسخ : سوال در مورد سیستم عامل های روی میکروکنترلر و . .

و چند سوال دیگه :
    1. تو تاپیک های دیگه خوندم که برای یادگیری خوب ارم باید یوزرمَنوال و رفرنس منوال رو بخونم . اول اینکه راه ساده تری نیست ؟دوم اینکه تمام میکروهای lpc یوزرمنوال و رفرنس منوال مشترک دارن یا هر میکرو جداگانه س ؟

2. کتابی اقای خوش باطن برای شروع خوبه ؟این کتابی که توی فروشگاه هست اخرین ویرایشه؟ و این که نمیشه pdf کتاب رو خرید ؟

دیدگاه

پاسخ : سوال در مورد سیستم عامل های روی میکروکنترلر

لطفا پاسخ :sad:

دیدگاه

پاسخ : سوال در مورد سیستم عامل های روی میکروکنترلر

نوشته اصلی توسط scout
        سلام خدمت دوستان . من تا حالا با میکروکنترلرهای تکنولوژی ارم کار نکردم فقط چندتا متن خوندم در موردش که این سوالا برام پیش اومد

1. سیستم عامل هایی که روی این میکروکنترلرها نصب میشه با سیستم عامل های روی موبایل ها چه تفاوتی داره ؟ یعنی مثلا ویندوز فون با ویندوز ce چه فرقی داره ؟

2. امکانات جانبی میکروکنترلها مثل IO , pwm و ... رو میشه با این سیستم عامل ها کنترل کرد ؟

3. سیستم عامل بلادرنگ چیه ؟ مثلا همین اندروید و ویندوز و . . بلادرنگ هستن ؟ اگر هستن فرق بین cortex-a و cortex-r چیه ؟اخه من خوندم که پردازنده های سری a برای اپلیکیشن ها و سری r برای سیستم عامل های بی درنگ هست . درسته ؟
        1- فکر نصب کردن همچین OS هایی رو روی میکروهای ARM تا سری Cortex-R رو نکنید. تا این سری فقط واسه RTOSها خوب هستن(اونم نه هر OS).
        2- بله
        3- جستجو کنید کاملا می فهمید. اندروید و ویندوز بلادرنگ نیستن(البته ویندوز CEآ‌ میگن بلادرنگ هستش). سری R با سری A یه سری تفاوت هایی داره که اگه جستجو کنید حتما پیدا میکنید. چون من خودم دوهزار بار توضیح دادم. راستی یادتون هم باشه که سری A میکرو نیستن بلکه پردازنده هستن(یعنی SoC نیستن).

نوشته اصلی توسط scout
        و چند سوال دیگه :
        1. تو تاپیک های دیگه خوندم که برای یادگیری خوب ارم باید یوزرمَنوال و رفرنس منوال رو بخونم . اول اینکه راه ساده تری نیست ؟دوم اینکه تمام میکروهای lpc یوزرمنوال و رفرنس منوال مشترک دارن یا هر میکرو جداگانه س ؟

2. کتابی اقای خوش باطن برای شروع خوبه ؟این کتابی که توی فروشگاه هست اخرین ویرایشه؟ و این که نمیشه pdf کتاب رو خرید ؟
        1- بسته به نوع میکرو ممکنه کتاب فارسی هم گیرتون بیاد. حتی فیلم آموزشی هم هست.
        به به سری LPC در بعضی موارد مشترک هستن و در بعضی موارد هم غیر مشترک.
        2- یادگیری شما بستگی به پیش زمینه قبلی شما هم داره(و همچنین تلاشتون). قطعا کتاب یا فیلم در یادگیری سریع موثر خواهد بود.

این تاپیک می تونه کمکتون کنه واسه یه آشنایی:
        کاربردهای عملی ARM

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X