اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست راهنمایی برای انتخاب درایور مناسب برای استپ موتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست راهنمایی برای انتخاب درایور مناسب برای استپ موتور

با سلام خدمت دوستان.مشخصات نوشته شده روی استپ موتوری که استفاده کردم به شرح زیره:
    2 phase stepper motor
    6A/ph
    deg:1.8
    torqe:120N/cm
    4 سیمه
    ممکنه سوال بسیار پیش پا افتاده ای باشه ولی
    1:با توجه با اینکه مشخصات روی موتور به موارد بالا محدود شده با چه ولتاژی کار میکنه؟
    2:منظور از اینکه جریان 6 آمپر برای هر فاز هست چیه؟
    به طور کلی مشخصات درایوری که برای این موتور استفاده میکنم باید چی باشه؟
    omega modelms2-1112-12060-hwa3
    متاسفانه نتونستم دیتاشیتی واسش پیدا کنم

پاسخ : درخواست راهنمایی برای انتخاب درایور مناسب برای استپ موتور

نوشته اصلی توسط mojtaba3708
    با سلام خدمت دوستان.مشخصات نوشته شده روی استپ موتوری که استفاده کردم به شرح زیره:
    2 phase stepper motor
    6A/ph
    deg:1.8
    torqe:120N/cm
    4 سیمه
    ممکنه سوال بسیار پیش پا افتاده ای باشه ولی
    1:با توجه با اینکه مشخصات روی موتور به موارد بالا محدود شده با چه ولتاژی کار میکنه؟
    2:منظور از اینکه جریان 6 آمپر برای هر فاز هست چیه؟
    به طور کلی مشخصات درایوری که برای این موتور استفاده میکنم باید چی باشه؟
    omega modelms2-1112-12060-hwa3
    متاسفانه نتونستم دیتاشیتی واسش پیدا کنم
    سلام
    معمولا این موتور ها با ولتاژ حدود 12ولت کار میکنن(باتوجه به جریان و گشتاور موتور)
    یعنی برای تغییر از یه فاز به فاز دیگه 6 آمپر میکشه
    اگر میخواید بسازید خودتون باید از ماسفت مناسب و یه میکرو استفاده کنید وگر نه این لینک رو دانلود کنید

http://www.cncparts.ir/attachments/a...0-%20OMEGA.pdf
    فکر کنم قند شکن میخواد (ف ی ل ت ر شده)

دیدگاه

از درایورهای آماده موجود در بازار میخوام استفاده کنم.متاسفانه توی این pdf هم این مدل نبود

دیدگاه

حداقل ولتاژ لازم که مربوط به وضعیت قفل موتور است برابر با حاصلضرب جریان نامی موتور در مقاومت سیم پیچ هر فاز است. مثلا اگر مقاومت هر سیم پیچ 1 اهم باشد، برای موتور شما حدقل ولتاژ لازم برابر با 6 ولت خواهد بود که مربوط به وضعیت قفل موتور است. اما از آنجایی که با افزایش دور موتور - به دلیل خاصیت سلفی - مقاومت ظاهری آن افزایش پیدا می کند، بنابراین با افزایش دور لازم است ولتاژ موتور هم افزایش یابد. در درایورهای مجهز به فیدبک جریان معمولا ولتاژی بسیار بالاتر از ولتاژ وضعیت قفل موتور به درایور اعمال می شود و خروجی درایور خود را به گونه ای تنظیم می کند که جریان در حد مجاز باقی بماند. در این رابطه به پست زیر مراجعه کنید:

http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...1497#msg191497

در مورد مشخصات درایور هم باید درایوری را انتخاب کنید امکان تامین جریان 6 آمپر را داشته باشد. حداکثر ولتاژ مجاز درایور هم بستگی به دوری دارد که از خروجی موتور انتظار دارید. برای حدود 2 تا 3 دور در ثانیه با حفظ گشتاور معمولا درایورهای با تغذیه حداکثر 35 ولت کفایت می کنند و برای دورهای بالاتر هم درایورهایی با حداکثر تغذیه بالاتر وجود دارند. ضمنا واحدی که برای گشتاور نوشته اید صحیح نیست و گشتاور موتور بر حسب واحدهایی مانند Kgf.cm یا N.m یا N.cm یا oz.in و ... بیان می شود:

http://www.numberfactory.com/nf%20torque.htm
        اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
        دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
        برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
        وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
        قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
        اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
        ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X