اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تغذیه برای ای سی منبع تغذیه؟؟؟؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تغذیه برای ای سی منبع تغذیه؟؟؟؟؟؟

سلام دوستان
    برای tl494 که توی منابع سوییچینگ استفاده می شه چه طور می شه تغذیه جور کرد
    چون لحظه اول که نمی تونه خود به خود روشن بشه یکی باید هلش بده تا بعدش بتونیم از خروجی براش تغذیه بگیریم
    تو بعضی نقشه ها دیدم که یه سوییچینگ دیگه براش گذاشتن
    آیا روش دیگه ای وجود داره که بشه تغذیه ایزوله براش جور کرد ؟؟؟؟؟؟!!!!
    اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
    پیامبر اکرم(ص):زکات علم نشر آن است.
    در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

پاسخ : تغذیه برای ای سی منبع تغذیه؟؟؟؟؟؟

با سلام
    ولتاژ منبع اصلی شما چیست از همان با کمک مقاومت و یک زنر 1 واتی سری با آن برایش یک تغذیه جور کن و یا با استفاده از رگولاتور ولتاژ ، البته تا ولتاژ منبع اصلی مشخص نباشد نمیتوان اظهار نظر صحیح کرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar
      با سلام
      ولتاژ منبع اصلی شما چیست از همان با کمک مقاومت و یک زنر 1 واتی سری با آن برایش یک تغذیه جور کن و یا با استفاده از رگولاتور ولتاژ ، البته تا ولتاژ منبع اصلی مشخص نباشد نمیتوان اظهار نظر صحیح کرد.
      ولتاژ برق شهر هست
      اینو می دونستم ولی این که ایزوله نیست چون همه چی دیگه بهم وصل می شه زمین اولیه و ثانویه یکی میشه
      در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط seyed saeed
        ولتاژ برق شهر هست
        اینو می دونستم ولی این که ایزوله نیست چون همه چی دیگه بهم وصل می شه زمین اولیه و ثانویه یکی میشه

برای برق شهر معمولا میان و یک ترانس خیلی ضعیف که وضیفه اش تامین برق ایسی برای چند سوییچ اول (تا ایجاد خروجی روی ترانس اصلی ) استفاده میکنن که معمولا خیلیکوچیک هستش.
        اگه داخل پاور کامپیوتر رو نگاه کنی میتونی از این ترانس ها ببینی. همون ترانس های ریز که نزدیک به ترانس اصلی هستن
        زکات علم نشر آن است
        بیشتر با من اشنا بشین :
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
        ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

نوشته اصلی توسط b e h n a m

برای برق شهر معمولا میان و یک ترانس خیلی ضعیف که وضیفه اش تامین برق ایسی برای چند سوییچ اول (تا ایجاد خروجی روی ترانس اصلی ) استفاده میکنن که معمولا خیلیکوچیک هستش.
          اگه داخل پاور کامپیوتر رو نگاه کنی میتونی از این ترانس ها ببینی. همون ترانس های ریز که نزدیک به ترانس اصلی هستن
          اونی که شما می فرمایین یا ترانس پالس هست
          یا
          یه منبع سویچینگ کوچیک دیگه برای این کار

من تا به حال اینی که شما می گین رو جایی ندیدم

البته این کار رو می شه با یه ترانس هسته اهنی انجام داد ولی سایزش خیلی کوچیک نمی شه
          الان شما خودتون تو بازار ترانس های 12 ولت 0.5 آمپر رو ببینید چندان کوچیک نیستند

دیدگاه

پاسخ : منبع تغذیه 24ولت 2 آمپر سویچینگ؟؟؟؟؟؟

با سلام من میخوام یک منبع تغذیه سویچینگ 24ولت2امپر درست کنم ولی احتیاج به کمک دارم.....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط seyed saeed
              اونی که شما می فرمایین یا ترانس پالس هست
              یا
              یه منبع سویچینگ کوچیک دیگه برای این کار

من تا به حال اینی که شما می گین رو جایی ندیدم

البته این کار رو می شه با یه ترانس هسته اهنی انجام داد ولی سایزش خیلی کوچیک نمی شه
              الان شما خودتون تو بازار ترانس های 12 ولت 0.5 آمپر رو ببینید چندان کوچیک نیستند
              ممنون
              میشه بیشتر و در صورت ممکن روی یک شماتیک توضیحات بیشتر لطف کنین ؟
              سوییچینگ جدا ؟ با ایسی یا ترانزیستور و خود سلف ؟

ممنون. حقیقتش منم میخوام یک مدار درست و درمون برای انجمن صوتی طراحی کنم تا بچه ها دیگه لازم نباشه هزینه های گزاف ترانس هسته اهنی رو متقبل بشن.

قبلا افزاینده دوبل 100 و 1400 وات برای ماشین طراحی و اجرا کردم :read:

نوشته اصلی توسط peyman.lopolo
              با سلام من میخوام یک منبع تغذیه سویچینگ 24ولت2امپر درست کنم ولی احتیاج به کمک دارم.....

دوست عزیز بچه های این انجمن برای همین دور هم جمع شدن
              زکات علم نشر آن است
              بیشتر با من اشنا بشین :
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
              ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

کسی نیست که کمک کنه
                یعنی تنها راه اینه که یه سوییچینگ دیگه درست کنم؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط peyman.lopolo
                  سلام.منبع ولتاژ یا جریان؟ اگه میخواهین از نرم افزار pi استفاده کنید میتونید از سری top استفاده کنید.
                  ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000
                    سلام.منبع ولتاژ یا جریان؟ اگه میخواهین از نرم افزار pi استفاده کنید میتونید از سری top استفاده کنید.
                    خواهش می کنم در مورد موضوع صحبت کنید

دیدگاه

سلام
                      همونجور که بهنام جان گفتن باید از یه سویچینگ دیگه استفاده کنی مثلاور کامپیوتر که از یه اگزیلاری واسه حالت استندبای استفاده کرده
                      میگن یه نخ سیگار به آدم ارامش میده!
                      به اندازه یه سیگار نبودی!

دیدگاه

سلام-برای تغذیه مدار کنترل یک منبغ تغذیه چندین روش وجود دارد که بستگی به نحوه کنترل جریان خروجی و حساسیت کصرف کننده دارد.کنترل جر یان به چند روش انجام میگیرد1-محدود کردن جریان روی یک مقدار ثابت مثل شارژرهاجوشکاری 2-کاهش جریان با افزایش بارمثل مدار های امپلی فایر 3-قطع کامل جریان برای مصرف کننده های گران قیمت و حساس-4- روش ترکیبی همه روشهای قبل-روش تغذیه مدار کنترل هم چندین روش دارد-1-گذاشتن یک تغذیه ایزوله و جدا 2- استفاده از روش خود رزونانسی self osillating و 3-اسیتفاده از ولتاژ دی سی بعد از پل دیود ورودی که ایزوله نیست-اگر از روشهای 2 و 3 برای تغذیه استفاده شود دیگر قادر به کنترل ثابت جریان خروجی نخواهید بود زیرا با کاهش دیوتی سایکل تغذیه مدار کنترل هم افت کرده و دیگر قادر به کنترل نخواهد بود و مدار قطع و وصل خواهد شد-ولی اگر از روش 1 استفاده شود قادر به کنترل جریان خواهید بود-احتمالا با روش 1 و 3 اشنا هستید در روش 2 قسمتی از سیم پیچ درایور سوییچها روی ترانس اصلی پیچیده میشود و علاوه بران سیم پیچ اگزیلاری یا کمکی در ثانویه ترانس اصلی نقش تغذیه مدار را به عهده دارد که در هنگام وصل برق مدار با فیدبک مثبت نوسان کرده و روی سیم پیچ اگزیلاری ولتاژ القا میکند و تغذیه مدار ساخته میشود و یعداز ان مدار کار عادی خودش را انجام میدهد.حال شما باید ببینید که مصرف کننده تان چیست؟و اگر میخواهید یک تغذیه همه کاره بسازید باید تغذیه جدا برای ان در نظر بگیرید.
                        در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : تغذیه برای ای سی منبع تغذیه؟؟؟؟؟؟

نوشته اصلی توسط عباس جبراییلی
                          اگر از روشهای 2 و 3 برای تغذیه استفاده شود دیگر قادر به کنترل ثابت جریان خروجی نخواهید بود زیرا با کاهش دیوتی سایکل تغذیه مدار کنترل هم افت کرده و دیگر قادر به کنترل نخواهد بود و مدار قطع و وصل خواهد شد-ولی اگر از روش 1 استفاده شود قادر به کنترل جریان خواهید بودو اگر میخواهید یک تغذیه همه کاره بسازید باید تغذیه جدا برای ان در نظر بگیرید.
                          سلام
                          خیلی ممنون
                          خب 2 تا سوال : اول این که مثلا TL494 که از 7 ولت تا 35 ولت کار می کنه و یک رفرنس 5 ولت هم داره پس اگه از روش های 2 یا 3 استفاده شود به چه مشکلی بر می خوریم ؟؟
                          دوم این که اگر بخواهیم یک منبع تغذیه همه فن حریف بسازیم مثلا باید یک ترانس اهنی یا یک سویچینگ فلای بک استفاده کنیم ؟؟

دیدگاه

-1-دامنه پالس درایور شما هم افت خواهد کرد و در نتیجه سوییچ وارد ناحیه خطی شده و میسوزد-در مورد قسمت دوم هم بله باید تغذیه جدا بسازید.
                            در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : تغذیه برای ای سی منبع تغذیه؟؟؟؟؟؟

نوشته اصلی توسط عباس جبراییلی
                              -1-دامنه پالس درایور شما هم افت خواهد کرد و در نتیجه سوییچ وارد ناحیه خطی شده و میسوزد-در مورد قسمت دوم هم بله باید تغذیه جدا بسازید.
                              منابع تغذیه های صنعتی که از بازار می خریم
                              چه طور مثلا مارک مین ویل من بازشون کردم ولی توشون چیز به خصوصی پیدا نکردم
                              فکر می کنم به همون روش شماره 2 یعنی self oscillating عمل می کنند پس یعنی اونها با این مشکل کم شدن دامنه چه طور برخورد می کنند
                              ایا فرقشون در این هست که از bjt قدرت استفاده می کنند ؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X