ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 30
    2014/02/12
    18
    0

جابجایی طولی زماندار

سلام به همه دوستان و اساتید عزیز

تعریف پروژه: :eek:
    من میخوام یک ریل متحرک افقی داشته باشم....مثلاً یه ریل(لوله...تخته...تسمه...تیغه.. ..زبانه) که عرضش 7 سانتی متر هست و ضخامتش 5 میلی متر و طولش 2 متر.
    این ریل هر روز تو چهار تا زمان مشخص بایستی 5 سانتی متر حرکت بکنه.

بالای این ریل دقیقاً تو فواصل 5 سانتی متری چهار تا لوله نصب شده...داخل لوله ها شن ریخته شده.
    روی ریل هم یک سوراخ ایجاد شده...من میخوام تو چهار تا زمانی که بوسیله تایمر مشخص شده ...ریل حرکت بکنه و زیر زیر لوله ها قرار بگیره و شن لوله ها تخلیه بشه.
    فعلاً نیاز به پیچیده کاری و تنظیم اتوماتیک نیستش...هر روز بعد از تخلیه لوله چهارم میشه ریل رو تنظیم کرد که فردا دوباره زیر لوله ها قرار بگیره.

شما باشید...ازرونترین و سریعترین راهی که انتخاب میکنید چیه؟ :read:

-----------------ویرایش----------------
    تقریباً یه همچین چیزی میخوام!!!

اینم یه نمای دیگه :

لوله ها ثابت هست...فقط مشکل اینه که چجوری سوراخ رو بیارم زیر لوله ها.

فاصله لوله ها از هم پنج سانتی متر هستش....فاصله هر دسته لوله از هم تقریباً یک متر.

مشکل الان کشیدن سوراخ زیر لوله های هستش....فاصله لوله ها و سوراخ رو میشه با توجه به مکانیک کار تغییر داد تا کار سریعتر و ارزونتر به نتیجه برسه!
    2013/10/29
    173
    5

پاسخ : جابجايي طولي زماندار

سلام
    پروژه که تعريف کرديد ي مقدار پيچيدس!! يني کامل مفهوم نيس!!
    اگه اشتباه نکنم پروژه اي که مد نظرتونه ي چي مث ميکسره؟؟؟ درسته؟؟
    و اون ريل هم ي سري مخزن بايد باشن و از هر لوله بالا سرش هم ي نوع شن متفات ميخواد بريزه، درسته؟
    اين کارتون بستگي به ماده اي داره که ميخواد بريزه داخل مخزن ها (بيشتر وزنش)، بستگي داره به وزن خود مخزن ها،
    فک نميکنم پروژه ي سختي باشه و خيلي ساده ميشه انجامش داد، جوري که من تصور کردم فک نميکنم هزينه قسمت کنترليش کلا بيشتر از 20 تا 30 تومن بشه(خيلي دس بالا گرفتم تازه!!).
    آدم ها همه ميپندارند که زنده اند،براي آنها تنها نشانه حيات بخار گرم نفس هايشان است!!
    کسي از کسي نميپرسد، آهاي فلاني...
    از خانه ي دلت چ خبر؟؟ گرم است؟؟ نوري دارد هنوز؟؟ ...
    2014/02/12
    18
    0

پاسخ : جابجایی طولی زماندار

ممنون از پاسختون.

چیزی که میخوام میکسر نیست...ولی برای درک کلی پروژه میشه گفت میکسر !

مرحله اول مثلاً آرد ریخته میشه...پنج دقیقه بعد شکر ریخته میشه....پنج دقیقه بعد نشاسته ریخته میشه...پنج دقیقه بعد جوش شیرین !
    اینا نباید باهم ریخته بشه...زمان پنج دقیقه هم مثال هستش.
    زمانها باید قابل کنترل باشه.

مواد داخل لوله های مخزن اصلاً سنگین نیست...شاید هر لوله نهایتاً 50 گرم وزنش بشه.

مهم اینه که میخوام روزانه تو یه سیکل ثابت این مواد تخلیه بشه.
    2013/10/29
    173
    5

خواهش ميکنم
    من الان ي چيو درک نميکنم!!!
    اگه ميخواد از هر لوله تو ي مدت مشخص ي چيز يکسان بياد، خب اون موقع چرا بايد از هر چهارتا باشه؟؟ و حالا گيريم بايد اينجوري باشه، خوب وقتي حرکت ميکنه بعد ي مدت مشخص، اون موقع لوله ها که ثابت هستن، درسته؟؟ پس بايد هر دفه يکي از لوله ها هم غيرفعال بشه يا همزمان با ريل حرکت کنه در غير اينصورت محتويات لوله ميريزه بيرون!!!
    آدم ها همه ميپندارند که زنده اند،براي آنها تنها نشانه حيات بخار گرم نفس هايشان است!!
    2014/02/12
    18
    0

این ایده ای هست که تو ذهن منه...!!!

شما اگه جور دیگه ای این سیستم رو میبنید....و فکر میکنید سریعتر و ارزونتر نتیجه میده بیان کنید.

مواد داخل لوله ها مهم نیست...توالی و زمان بین تخلیه ها برام مهم هستش....یعنی تخلیه نباید همزمان باشه.

من میام بوسیله تایمر مشخص میکنم که چهار تا زمان مشخص موتور بمدت یکدقیقه کار بکنه...تو این یک دقیقه ای که موتور کار میکنه زمان ما t1 هست ریل ما پنج سانت حرکت بکنه....تو اولین حرکت سوراخ ایجاد شده روی ریل زیر اولین لوله قرار میگیره و تخلیه میکنه....تو زمان t2 پنج سانت میره جلوتر و سوراخ زیر لوله دوم قرار میگیره و محتویاتش تخلیه میشه...t3 و t4 هم همینطور.
    2013/10/29
    173
    5

اگه اشتباه نکنم قضيه رو فهميدم!!
    خب اگه ميتونيد بيايد ياهو تا هم سريعتر و هم راحت تر بتونم جوابتونو بدم بيشتر مسئله رو متوجه بشم
    darkknightrob0@yahoo.com
    2013/08/17
    110
    4

سلام دوست عزیز
    من خوبم .خودت خوب هستی؟
    ببین به نظر من اگر از محرک دورانی استفاده کنی هم حجم کمتری لازم داره هم ارزونتره و هم کنترلش راحته.
    چیزی که من تو ذهنمه این که بیای روی یک میله چهار تا تیغه مستطیلی جوش بدی که اختلاف زاویه نود درجه دارن یعنی یک روی صفر درجه و یکی روی نود درجه ویکی روی 180درجه و آخری روی 360 درجه باشه که البته در طول میله مثلا باهم سه سانت فاصله دارند.بعدش یک سر میله موتور وصل می کنی و سر دیگش هم یاتاقان.
    قسمت بعدش میای چهار تا اهرم در روبه روی تیغه ها قرار می دی که با تکان خوردنشون دریچه ای که زیر این لوله های موادت هستش رو باز می کنه.
    حالا با دوران نود درجه ای موتور لوله محتویات لوله اولی خالی میشه بعد از مثلا پنج دقیقه نود درجه دیگه می چرخه و دریچه اولی بسته میشه و درچه دومی باز میشه و همین طور ادامه پیدا می کنه.
    نظرت چیه؟
    اگر ابهامی هست بپرس :biggrin:
    2014/02/12
    18
    0

mechaboy عزیز ممنون که وقت گذاشتید ...

یه چیزایی گرفتم !
    ابهام هم دارم !

اگه امکانش هست لیست قطعات و برآورد هزینه تقریبی رو هم ذکر کنید

اولین مسئله ای که دارم موتور هستش!
    موتوری که باید استفاده بشه....باید یه میله عمودی رو بچرخونه...این میله عمودی سه تا میله افقی رو باید بچرخونن و تو مسیر این میله افقی من پنج تا از این مخزنهای چهارلول دارم....فاصله بین مخزنها هم تقریباً یک متر هستش.
    همه مخزنها بصورت همزمان تخلیه میشن.
    در حقیقت سوراخکاری و چرخشها جوری تنظیم میشه که همشون همزمان یک کار واحد رو انجام بدن.
    تا اینجاش حله؟!
    از چه موتوری استفاده بشه؟
    از چه چرخدنده هایی استفاده بشه؟

تو روشی که شما فرمودید دوران و تخلیه داریم.
    تو روشی که من میگفتم جابجایی طولی و تخلیه داریم...فکر کنم برای روش من بال اسکرو جواب بده درسته؟

هدف من فقط تخلیه مواد تو چهار زمان از پیش تعیین شده هستش.
    میخوام 9 صبح لوله اول تخلیه بشه....12 ظهر لوله دوم تخلیه بشه....17 لوله سوم تخلیه بشه و 20 هم لوله چهارم.
    2013/08/17
    110
    4

خواهش می کنم عزیز
    چیزی که من گفتم شبیه میل بادامک ماشین عمل می کنه.اما راجع به موتور به نظر من میشه از استپ موتور استفاده کرد و با برنامه میزان دورانش رو تنظیم کرد.
    هزینه این وسیله زیاد نمیشه چون اون قسمتی که شبیه میل بادامکه میشه با جوشکاری چهار تا ورق مستطیلی روی یک میله آماده کرد.فقط دوتا بلبرینگ و جای بلبرینگ لازم داره که هزینش با توجه به کیفیت معلوم میشه که برای کاری که میگی دوران کمی با بار شعاعی کم داریم که کیفیت متوسط هم راحت جواب می ده فکر کنم حدود 50 هزار تومن بشه یا کمی بیشتر.فقط می مونه موتورش که باید با توجه به نیرو ها وگشتاور تعیین بشه که اون هم زیاد نمیشه مثلا می گیم 120 هزار تومن حداکثر.
    اون قسمت لوله ها و دریچه هاشون هم خرج زیادی نداره یه آهنگر راحت می تونه بسازه.
    بله بال اسکرو جواب می ده
    2014/02/12
    18
    0

mechaboy عزیز....این روشی که شما میفرمایید برای حالت تک مصرفه خوب هستش.

من تو یه ردیف 5 تا مصرف کننده دارم که فاصلشون از هم یک متر هست و هر کدوم باید چهار بار لوله هاشون همزمان تخلیه بشه....زمان اول چهار تا لوله اول هر مصرف کننده تخلیه بشه...زمان دوم چهار تا لوله دومشون و زمان سوم چهار تا لوله سومشون و زمان چهارم هم چهار تا لوله آخر هر مصرف کننده!
    یعنی هر مصرف کننده چهار بار با محتوای لوله هاشون تو چهار زمان مختلف تغذیه خواهند شد.

فکر میکنم اگه چهار تا لوله ما تهشون باز باشه و زیر لوله ها نواری (نوار از ریزش محتویات لوله ها جلوگیری میکنه)رو حرکت بدیم که برای هر مصرف کننده یک سوراخ داشته باشه...بهتر و سریعتر و ارزونتر به نتیجه برسیم.
    سوراخ رو کنترل میکنیم که در زمانهای دلخواه ما بیاد زیر لوله ها قرار بگیره...فاصله لوله ها رو 5 سانت میگیریم و نوار رو 5 سانت جابجا میکنیم تا بیاد زیر لوله.

تا شما رو این مورد فکر میکنید....من برم ببینم میتونم یه شمای تصویری از کار رو بکشم یا نه !
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 30