اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در تغیر برنامه مدار جوجه کشی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در تغیر برنامه مدار جوجه کشی

با سلام خدمت اساتید pic
    من یک مدار ساخت دستگاه جوجه کشی از لینیک زیر دانلود کردم :NO:
    http://omidravanro.com/incubation1.html
    اما این مدار یه مشکل داره و اون اینه که موتور رو هر چند ثانیه یه بار به چپ وراست میچرخونه واین خوب نیست و در دراز مدت باعث اسیب به تخم مرغ ها و همچنین سیستم چرخش میشه چون من از picهیچی سر در نمیارم از دوستان و اساتید میخوام که اگر امکانش هست برنامهاون رو به گونه ای تغیر بدن که توقسمت کنترل موتور موتور هر یک ساعت یک بار و به مدت یک دقیقه روشن بشه وسپس موتور با برخرود به یک میکروسوئیچ خاموش بشه دیگه بقیه کارا حله من به این برنامه احتیاج سریع دارم اگه امکانش هست پاسخ بدین لطفا
    http://omidravanro.com/incubation1.html :arrow:
    {خلاف قوانين - پاک شد}
    زکات علم آموختن آن به ديگران است

پاسخ : کمک در تغیر برنامه مدار جوجه کشی

سلام.
    دوست گرامی تو این لینک فقط فایل هگز قرار داره و سورس موجود نیست.لذا اعمال تغییرات با سختی فراوان همراه خواهد بود. اشکال بعدی اینه که این مدار ورودی سنسورهاش کجا هست؟؟؟!!! oo: فقط یه دونه سنسور دما و رطوبت مجتمع داره؟همین؟ برای جوجه کشی علاوه بر دماسنج و رطوبت سنج؛ سنسور آمونیاک هم لازمه.ضمن اینکه سنسور دما سنج هم چندتا لازم میشه برای دماسنجی یکسان.
    بهتره از خیر این مدار بگذرین و به فکر خرید یا ساخت دستگاه باکیفیت تری باشین.

دیدگاه

سلام اقا شاهرخ یعنی شما میگین هیچ کاریش نمیشه کرد :cry2:
      اگه مدار بهتری سراغ دارید معرفی کنید تا بتونیم ازش استفاده کنیم
      باز هم ممنون
      {خلاف قوانين - پاک شد}
      زکات علم آموختن آن به ديگران است

دیدگاه

مدار بهتر که نه،سراغ ندارم.یا باید آماده ش رو بخرین.(البته نمیدونم از کجا!) یا اینکه با توجه به دستگاه های آماده و خواسته های خودتون، یه دستگاهی رو طراحی کنین.ساختنش کار خیلی سختی نیست؛در عین اینکه خیلی هم راحت نیست.پشتکار میخواد.اگه خیلی نیاز شدید دارین بهم پیام خصوصی بدین تا بهتون نفر معرفی کنم.

دیدگاه

با اجازه صاحب تاپیک،من در حال ساخت دستگاه جوجه کشی هستم،و الان با مشکل چرخش رو به رو هستم،برای روشن کردن موتور از تایمر استفاده کردم که بعد از مدتی موتور رو روشن میکنه و با میکروسوئیچ اون موتور رو خاموش میکنه،از دو میگروسوئیچ استفاده کردم که یه طرفش به زمین و یه طرف پول اپ شده به پایه های وقفه خارجی 0 و 1 متصل است،و بر روی لبه بالارونده وقفه فعال میشه،حالا مشکل من اینه که هر بار روی یه لبه ای وقفه فعال میشه،اکثرا رو لبه بالارونده،بعضی وقتا رو لبه پایین رونده،بعضی وقتا که اصلا وقفه نمیده،مشکل از چی میشتونه باشه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X