اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل پروگرامر JDM

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل پروگرامر JDM

سلام دوستان
    من این پروگرامرو ساختم

ولی این پیغام خطا رو میده
    http://8pic.ir/images/12748790249333754040.jpg
    لطفا اگه امکان داره راهنمایی بفرمایید
    ممنون
    من گرفتار سنگینی سکوتی هستم که گویا قبل از هر فریادی لازم است ...

پاسخ : مشکل پروگرامر JDM

اینم عکسش

دیدگاه

سلام.
      من تا بحال با پروگرمر JDM کار نکردم؛اما این پیغام رو با پروگرمرهای دیگه هم دیدم. تیک CP رو بردارین.تغذیه ی میکرو رو به شکل خارجی تامین بکنین.(احتیاطاً عرض میکنم که مشترک کردن زمین تغذیه با پروگرمر فراموش نشه)
      چرا PICKit2 استفاده نمیکنین؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شاهرخ مستقیمی
        سلام.
        من تا بحال با پروگرمر JDM کار نکردم؛اما این پیغام رو با پروگرمرهای دیگه هم دیدم. تیک CP رو بردارین.تغذیه ی میکرو رو به شکل خارجی تامین بکنین.(احتیاطاً عرض میکنم که مشترک کردن زمین تغذیه با پروگرمر فراموش نشه)
        چرا PICKit2 استفاده نمیکنین؟
        ممنون.تست میکنم.
        فکر کردم کار کردن با ic-prog شاید راحتتر باشه آخه نیاز به نصب هم نداره.اولین باره که میخوام pic پروگرام کنم.ولی اگه شما میگید اونم امتحان میکنم.از کجا میتونم دانلودش کنم.لینکی دارید بذارید؟کار کردن باهاش راحته؟
        [hr]
        گزینه cp رو برداشتم.تغذیه خارجی هم دادم ولی بازم همون پیغامو میده. :sad:

دیدگاه

اگه از مبدل usb to serial استفاده میکنین جواب نخواهید گرفت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++
            اگه از مبدل usb to serial استفاده میکنین جواب نخواهید گرفت
            ممنون.نه مستقیما به خود پورت سریال میزنم.پروگرامرم شناسایی میشه ولی پروگرام نمیکنه.

دیدگاه

شماره ی میکرو چند هست؟هرچند که ربط خاصی هم نمیتونه داشته باشه! از سالم بودن میکرو مطمئن هستین؟

دیدگاه

شماره ی میکرو چند هست؟هرچند که ربط خاصی هم نمیتونه داشته باشه! از سالم بودن میکرو مطمئن هستین؟
                12F629 تازه خریدم.حالا اینکه سالمه یا خراب نمیدونم.برنامه HEX مخصوص این IC رو روی 16F72 هم تست کردم ولی همون پیغامو داد.

دیدگاه

میکرو رو Erase کنین و بعد Verify بزنین.
                  از سالم بودن این نقشه مطمئن هستین؟ برای پایه ی MCLR چطوری میخواد 13 ولت رو ایجاد کنه؟ تو پروگرمر PICKit2 با سلف و خازن و برنامه ی کنترل PID ، یه Overshoot ایجاد میکنه و یه لحظه 13 ولت به وجود میاد تا میکرو بره به مد Programming.اینجا چی؟یه لحظه فکر کردم اون دیود و خازن های پایینی چند برابر کننده ی ولتاژ هست که گذاشته؛اما دیدم که خیلی شباهت نداره!

دیدگاه

میکرو رو Erase کنین و بعد Verify بزنین.
                    از سالم بودن این نقشه مطمئن هستین؟ برای پایه ی MCLR چطوری میخواد 13 ولت رو ایجاد کنه؟ تو پروگرمر PICKit2 با سلف و خازن و برنامه ی کنترل PID ، یه Overshoot ایجاد میکنه و یه لحظه 13 ولت به وجود میاد تا میکرو بره به مد Programming.اینجا چی؟یه لحظه فکر کردم اون دیود و خازن های پایینی چند برابر کننده ی ولتاژ هست که گذاشته؛اما دیدم که خیلی شباهت نداره!
                    همین کارو میکنم ولی چه پروگرامر وصل باشه چه وصل نباشه ارور میده.
                    از جایی که دانلود کردم خودش ساخته و فیلم کار کردنشو هم گذاشته.یه مدار دیگه هم قبلا از اون سایت ساختم و جواب داده.
                    نمیشه 13 ولت رو خودم دستی بدم ببینم کار میکنه؟
                    [hr]
                    با ic-prog ولتاژ 13 نداشتم ولی با winpic روی MCLR این ولتاژ میاد

دیدگاه

همین پروگرمر با برنامه ی winpic روی MCLR میتونه 13 ولت رو ایجاد کنه؟اگه اینطوره، با همین winpic تست کردین که پروگرم میشه یا نه؟

دیدگاه

13 ولتو میده ولی پروگرام نمیکنه و این پیغامارو میده:

دیدگاه

اودم ثواب کنم؛ کباب شدم... :angry:
                          پروگرمر PICkit2 که تازه ی تازه هست و خودم فیبرش رو تغییر دادم و براش قاب گرفتم و... الان کاملا از کار افتاد!!
                          پروگرمر شما هم دیگه نمیدونم چه گزینه ای میتونه باقی مونده باشه که کمک کنه به راه افتادنش.
                          ضمنا، پروگرمرتون رو از کنار کامپیوتری که باهاش اومدین انجمن بکشین کنار!! رو پروگرمر منم اثر گذاشته! :mrgreen: :angry:

دیدگاه

اودم ثواب کنم؛ کباب شدم... :angry:
                            پروگرمر PICkit2 که تازه ی تازه هست و خودم فیبرش رو تغییر دادم و براش قاب گرفتم و... الان کاملا از کار افتاد!!
                            پروگرمر شما هم دیگه نمیدونم چه گزینه ای میتونه باقی مونده باشه که کمک کنه به راه افتادنش.
                            ضمنا، پروگرمرتون رو از کنار کامپیوتری که باهاش اومدین انجمن بکشین کنار!! رو پروگرمر منم اثر گذاشته! :mrgreen: :angry:
                            :sad: اگه مقصر خرابی پروگرامر شما منم من معذرت میخوام
                            از کمکتونم خیلی ممنون.امیدوارم پروگرامرتون درست بشه
                            کشیدمش کنار :biggrin:

دیدگاه

پروگرمرم درست شد! دیدی گفتم بکشش کنار! دستتون درد نکنه :mrgreen:

حالا پروگرمر شما چطور شد؟ همچنان مقاومت میکنه؟ من حدس میزنم ایراد از نقشه ی پروگرمر باشه.

یه بار میکرو رو روی برد برد ببندین و سیم های پروگرمر رو بیارین روی برد برد وصل کنین به میکرو.اگه جواب نگرفتین،(از بابت اینکه به نقشه ش مطمئن نیستم) جای سیم های PGD و PGC رو برعکس کنین ببینین چه نتیجه ای میده؟ ( اگه تو همین حالت میکرو رو میشناسه دیگه لازم نیست و مطمئنا همه چی از جمله اسم پایه های پروگرمرok هست)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X